Deventer raadt openbaar vervoer aan voor Dickens Festijn
DEVENTER (ANP) - Deventer staat zaterdag en zondag voor de 31e keer in het teken van het Dickens Festijn. Dit festival wordt zo druk bezocht dat de gemeente bezoekers dringend aanraadt om met het openbaar vervoer naar het historische centrum van de Overijsselse stad te komen. Veel straten rondom het Deventer centrum zullen in het weekend afgesloten of onbereikbaar zijn en er zijn veel parkeerverboden. Zelfs voor voetgangers geldt eenrichtingsverkeer in het Bergkwartier, waar het festival plaatsheeft.
In het Bergkwartier lopen tijdens het Dickens Festijn zo'n 950 figuren uit de tijd van de schrijver rond. Voor een deel zijn dat bewoners van huizen in het historische stadsdeel. Huizen en straten zijn ook helemaal in de Britse kerstsfeer uit de 19e eeuw aangekleed. Het Deventer Dickens Festijn was in 1991 het eerste kerstevenement in die sfeer in Nederland. Sindsdien worden op veel meer plekken vergelijkbare festijnen gehouden.
Het Dickens Festijn in Deventer trekt elk jaar ongeveer 125.000 bezoekers. Die kunnen maar op één plek bij het Bergkwartier naar binnen. Daar vormt zich dan ook een lange rij met een wachttijd die kan oplopen tot meer dan anderhalf uur. Alle straten van en naar het Bergkwartier worden afgesloten met hekken, zodat er maar één looproute is. Voor publiek in het centrum dat niet naar het festijn wil, bouwt de gemeente een loopbrug over de wachtrij heen.
Meer uit Binnenland
NEW YORK (ANP) - Jeanine Hennis-Plasschaert stopt als gezant voor Libanon, maakten de Verenigde Naties vrijdagavond bekend. Ze krijgt een nieuwe functie: ondersecretaris-generaal voor Veiligheid en Beveiliging bij het VN-departement voor Veiligheid en Beveiliging (UNDSS). Zij volgt de Canadees Gilles Michaud op.
5 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van Wijdemeren biedt de inwoners van Loosdrecht excuses aan dat hij hen heeft "overvallen" met het besluit om een asielnoodopvang in te richten in het gemeentehuis.
7 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied werkt aan een intrekking van de vergunningen voor de kooksgasfabrieken van Tata Steel in IJmuiden vanwege structurele overschrijdingen van milieunormen, waaronder een te hoge uitstoot van schadelijke stoffen. Volgens de Omgevingsdienst wordt nu een zogeheten ontwerp-intrekkingsbesluit voorbereid voor de vergunningen van Kooksgasfabriek 1 (KGF1) en Kooksgasfabriek 2 (KGF2).
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten sprak vrijdag hulpverleners van brandweer en politie, medewerkers van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) en vrijwilligers uit de vluchtelingenopvang naar aanleiding van de recente geweldplegingen rondom opvanglocaties voor asielzoekers. Dat meldt hij op X nadat deze week op meerdere locaties demonstraties uitmondden in rellen, geweld en brandstichting.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is afgelopen woensdag één melding binnengekomen van twee instanties over de mishandelingszaak in Stadskanaal. Volgens een woordvoerder van de IGJ kwam deze melding van Jeugdbescherming Noord en Veilig Thuis Groningen.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In de Rotterdamse haven worden 23 portakabins klaargemaakt om de buitenlandse opvarenden van cruiseschip Hondius op te vangen. Of ze daar daadwerkelijk de verplichte quarantaineperiode van zes weken blijven, is nog onduidelijk. Maar met die optie wordt wel rekening gehouden, meldt de GGD Rotterdam-Rijnmond, die de bemanning en het medische personeel gaat testen bij aankomst.
12 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De gemeente Stadskanaal heeft begin deze week een melding gedaan bij de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) naar aanleiding van de zaak waarin twee vrouwen worden verdacht van ernstige kindermishandeling. Dat zei Klaas Sloots, burgemeester van Stadskanaal, in een verklaring vrijdagmiddag die live te volgen was bij streekomroep RTV1. "Het is belangrijk dat de kwestie zorgvuldig wordt onderzocht. We willen een volledig beeld krijgen."
14 uur geleden