Deventer Boekenmarkt ziet jongeren afkomen op youngadultboek
DEVENTER (ANP) - Rond de 100.000 mensen zijn zondag naar Deventer gekomen waar de 34e editie was van de bekende boekenmarkt. Volgens Jolien Siebum van de organisatie was het "een enorm geslaagde editie".
"Het was erg druk en erg gezellig", zegt Siebum. "En voor een boekenmarkt was het ideaal weer." Ze geeft aan dat mensen van alle leeftijden naar de boekenmarkt kwamen. Maar mede door het aanbod Engelstalige youngadultboeken ziet ze dat het ook onder jongeren weer aantrekt.
In de Hanzestad waren de boeken op meer dan zeshonderd kramen uitgestald, variërend van literatuur tot strips. En van dure exemplaren tot koopjes.
Grootste
Rond de driehonderd boekhandelaren, waaronder ook uit Duitsland en België, waren op de Deventer Boekenmarkt aanwezig. Volgens Siebum kwamen er ook bezoekers uit het buitenland. "Ik heb meerdere talen gehoord", zegt ze.
De Deventer Boekenmarkt geldt als grootste van Europa.
Meer uit Binnenland
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao bevindt zich in een 'diabetesnoodsituatie', meldt het nationale ziekenhuis CMC woensdag. Volgens het instituut heeft dit steeds grotere gevolgen voor de volksgezondheid en de overheidsfinanciën. Eén op de vijf volwassenen op Curaçao leeft met diabetes.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima herdenken de woensdag overleden schrijver Cees Nooteboom "met groot respect". Dat is te lezen in een statement dat ook namens prinses Beatrix is gepubliceerd. Het koningspaar noemt Nooteboom "een van onze meest prominente auteurs".
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schrijver Cees Nooteboom, winnaar van talloze prijzen, is overleden op 92-jarige leeftijd. Zijn uitgever De Bezige Bij heeft dat woensdag bevestigd.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ex-Volt-Kamerlid Nilüfer Gündoğan krijgt geen schadevergoeding van haar voormalige politieke partij Volt. Dat heeft de rechtbank Amsterdam besloten. Ze wilde onder meer ruim 1 miljoen euro hebben als compensatie voor gemist inkomen. De rechter stelt dat Volt Nederland niet aansprakelijk is voor de beslissingen die de Tweede Kamerfractie heeft genomen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amsterdam komt in actie om het hoge ziekteverzuim binnen de gemeente terug te dringen. Dat lag vorig jaar op 9,7 procent, fors hoger dan het landelijk gemiddelde van 6,7 procent. Burgemeester Femke Halsema en wethouder Hester van Buren hebben een plan van aanpak aan de gemeenteraad gestuurd.
4 uur geledenSEVENUM (ANP) - Het Limburgse provinciebestuur wil een lening van 20 miljoen euro verstrekken aan attractiepark Toverland in Sevenum. Het pretpark in Noord-Limburg wil de komende jaren uitbreiden, onder meer met een resort en nieuwe attracties. Toverland wil in totaal circa 98 miljoen euro besteden, waarvan 78 miljoen al geregeld is. Het restant krijgt het attractiepark niet via de markt gefinancierd, stelt Limburg.
6 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Het aantal mensen met griep is momenteel zo hoog dat er officieel sprake is van een epidemie. Het aantal gevallen zat een week geleden voor het eerst boven de grens die daarvoor is gesteld. Dat is nu voor de tweede week op rij en daardoor is de epidemie begonnen.
7 uur geleden