Deventer Boekenmarkt ziet jongeren afkomen op youngadultboek
DEVENTER (ANP) - Rond de 100.000 mensen zijn zondag naar Deventer gekomen waar de 34e editie was van de bekende boekenmarkt. Volgens Jolien Siebum van de organisatie was het "een enorm geslaagde editie".
"Het was erg druk en erg gezellig", zegt Siebum. "En voor een boekenmarkt was het ideaal weer." Ze geeft aan dat mensen van alle leeftijden naar de boekenmarkt kwamen. Maar mede door het aanbod Engelstalige youngadultboeken ziet ze dat het ook onder jongeren weer aantrekt.
In de Hanzestad waren de boeken op meer dan zeshonderd kramen uitgestald, variërend van literatuur tot strips. En van dure exemplaren tot koopjes.
Grootste
Rond de driehonderd boekhandelaren, waaronder ook uit Duitsland en België, waren op de Deventer Boekenmarkt aanwezig. Volgens Siebum kwamen er ook bezoekers uit het buitenland. "Ik heb meerdere talen gehoord", zegt ze.
De Deventer Boekenmarkt geldt als grootste van Europa.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Bij de Gelredome in Arnhem is een protest tegen de komst van rapper Ye. De Amerikaanse artiest treedt zaterdagavond op in het stadion. In een speciaal ingericht demonstratievak ter hoogte van ingang Noord worden banners getoond met onder meer waarschuwingen.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen die op reis gaan, kunnen zaterdag geen noodpaspoort krijgen. De Koninklijke Marechaussee kan die niet verstrekken door een landelijke storing. Het is niet bekend wat de oorzaak van de storing is en hoelang het duurt om die te verhelpen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie ziet de afgelopen jaren een toename van incidenten in de binnenstad van Amsterdam met mensen die 'gevoelsmatig weinig tot niets meer te verliezen hebben'. De politie meldt dit na berichtgeving van Het Parool. "Dit uit zich in overlastgevend gedrag, maar ook in winkeldiefstallen, bedreigingen, intimidaties en geweld", schrijft de politie in een schriftelijke reactie.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.
9 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.
11 uur geledenKERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.
16 uur geleden