Deventer Boekenmarkt ziet jongeren afkomen op youngadultboek
DEVENTER (ANP) - Rond de 100.000 mensen zijn zondag naar Deventer gekomen waar de 34e editie was van de bekende boekenmarkt. Volgens Jolien Siebum van de organisatie was het "een enorm geslaagde editie".
"Het was erg druk en erg gezellig", zegt Siebum. "En voor een boekenmarkt was het ideaal weer." Ze geeft aan dat mensen van alle leeftijden naar de boekenmarkt kwamen. Maar mede door het aanbod Engelstalige youngadultboeken ziet ze dat het ook onder jongeren weer aantrekt.
In de Hanzestad waren de boeken op meer dan zeshonderd kramen uitgestald, variërend van literatuur tot strips. En van dure exemplaren tot koopjes.
Grootste
Rond de driehonderd boekhandelaren, waaronder ook uit Duitsland en België, waren op de Deventer Boekenmarkt aanwezig. Volgens Siebum kwamen er ook bezoekers uit het buitenland. "Ik heb meerdere talen gehoord", zegt ze.
De Deventer Boekenmarkt geldt als grootste van Europa.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquête van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.
9 uur geledenZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.
11 uur geledenHENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de dader of daders die vrijdagavond twee bezoekers van Ahoy met messteken hebben verwond. De slachtoffers zijn een jongen van 15 en een man van 23 jaar oud, aldus een politiewoordvoerder zaterdag.
19 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De boekenwereld heeft een speciale prijs in het leven geroepen om Frits Spits te bedanken voor zijn "uitzonderlijke bijdragen aan de kracht van verhalen en lezen". De 77-jarige radiomaker kreeg de onderscheiding zaterdag na de laatste aflevering van zijn NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
19 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frits Spits heeft zaterdag de laatste uitzending van zijn programma De Taalstaat gepresenteerd. De radiomaker kondigde in september aan na 52 jaar te stoppen met radio. In het nieuwe jaar gaat De Taalstaat verder met schrijver Ronald Giphart als presentator.
19 uur geleden