Deutsche Telekom boekt beste resultaat voor bedrijf ooit
BONN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Deutsche Telekom heeft in 2019 zijn beste resultaten ooit geboekt. De totale omzet bedroeg afgelopen jaar 80,5 miljard euro en steeg daarmee met 6,4 procent. De nettowinst lag met 3,9 miljard euro bijna 80 procent hoger dan in 2018.
De omzetstijging komt voor een belangrijk deel voor rekening van de prestaties van Deutsche Telekom in de Verenigde Staten en de uitbreiding van de breedband-activiteiten. Het Duitse telecombedrijf verwacht ook dit jaar weer een hogere brutowinst te boeken.
T-Mobile US, de belangrijke motor achter de winstgroei van Deutsche Telekom, rondt binnenkort naar verwachting een overname van branchegenoot Sprint af. Ook neemt het aantal Amerikaanse klanten sneller toe dan verwacht. In het vierde kwartaal kwamen er 1,3 miljoen klanten bij voor de draadloze diensten.
Glasvezelnetwerk
De verkoop in Duitsland nam toe in het vierde kwartaal doordat investeringen in het glasvezelnetwerk het bedrijf hielpen de groeiende druk van concurrenten te weerstaan. Ook inkomsten uit mobiele telefonie in Duitsland namen sterker toe. De concurrentie op de Duitse thuismarkt blijft vooralsnog intens.
In andere Europese landen wist Deutsche Telekom meer te verkopen en een hogere brutowinst te boeken. Het aandeel Deutsche Telekom werd 9 procent meer waard in het afgelopen jaar. Daarmee was het concern een van de best presterende grote Europese telecombedrijven.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - FNV gaat staken bij makers van melkproducten, kaas, yoghurt en babyvoeding. De vakbond had een ultimatum gesteld aan de Nederlandse Zuivel Organisatie (NZO) in een conflict over een nieuwe cao. Wanneer de stakingen plaatsvinden en welke omvang deze zullen hebben, kan een woordvoerder van FNV nog niet zeggen.
47 minuten geledenMARTORELL (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - Jonathan Andic, de zoon van Mango-oprichter Isak Andic, treedt tijdelijk af als vicevoorzitter van de raad van bestuur van de Spaanse modeketen. Dat laat hij weten in een brief, gepubliceerd door persbureau EFE. Jonathan wordt in verband gebracht met de dood van zijn vader in december 2024.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Personeelstekorten blijven in Nederland problemen geven voor werkgevers. Dat meldt werkgeversvereniging AWVN na een ledenonderzoek. Bijna driekwart van de werkgevers krijgt volgens de onderzoekers hun planning niet rond.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is dinsdag weer gestegen na de flinke daling een dag eerder. De stijging volgde op nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran. De Amerikaanse strijdkrachten vielen maandagnacht doelen aan in het zuiden van Iran. Doelwit waren onder andere boten die mijnen wilden leggen en raketlanceerinstallaties. Volgens Washington ging het om zelfverdedigingsaanvallen.
3 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Sam Altman, topman van OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, zegt dat de ontwikkeling van AI niet zoveel banen voor hoger opgeleiden heeft gekost als waarvoor werd gevreesd. Dit zei hij tijdens een conferentie van de Commonwealth Bank of Australia. Hij onderbouwde zijn uitspraken niet met cijfers.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet dinsdag weinig beweging zien. Beleggers namen een afwachtende houding aan na de nieuwe aanvallen van de Amerikaanse strijdkrachten op doelen in het zuiden van Iran. Volgens Washington ging het om zelfverdedigingsaanvallen. Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is een akkoord om de oorlog te beƫindigen echter "nog steeds mogelijk".
5 uur geledenTAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - De Taiwanese beurs heeft die van India ingehaald wat marktwaarde betreft. De aandelenmarkt van het eiland is nu de op vier na grootste ter wereld, na de Verenigde Staten, China, Japan en Hongkong. De opmars van Taiwan in de wereldwijde aandelenranglijst komt vooral door de sterke stijging van de beurswaarde van Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC), de grootste chipfabrikant ter wereld.
6 uur geleden