Deutsche Telekom boekt beste resultaat voor bedrijf ooit
BONN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Deutsche Telekom heeft in 2019 zijn beste resultaten ooit geboekt. De totale omzet bedroeg afgelopen jaar 80,5 miljard euro en steeg daarmee met 6,4 procent. De nettowinst lag met 3,9 miljard euro bijna 80 procent hoger dan in 2018.
De omzetstijging komt voor een belangrijk deel voor rekening van de prestaties van Deutsche Telekom in de Verenigde Staten en de uitbreiding van de breedband-activiteiten. Het Duitse telecombedrijf verwacht ook dit jaar weer een hogere brutowinst te boeken.
T-Mobile US, de belangrijke motor achter de winstgroei van Deutsche Telekom, rondt binnenkort naar verwachting een overname van branchegenoot Sprint af. Ook neemt het aantal Amerikaanse klanten sneller toe dan verwacht. In het vierde kwartaal kwamen er 1,3 miljoen klanten bij voor de draadloze diensten.
Glasvezelnetwerk
De verkoop in Duitsland nam toe in het vierde kwartaal doordat investeringen in het glasvezelnetwerk het bedrijf hielpen de groeiende druk van concurrenten te weerstaan. Ook inkomsten uit mobiele telefonie in Duitsland namen sterker toe. De concurrentie op de Duitse thuismarkt blijft vooralsnog intens.
In andere Europese landen wist Deutsche Telekom meer te verkopen en een hogere brutowinst te boeken. Het aandeel Deutsche Telekom werd 9 procent meer waard in het afgelopen jaar. Daarmee was het concern een van de best presterende grote Europese telecombedrijven.
Meer uit Financieel
HOUTEN (ANP) - De failliete biologische plantenkwekerij Jongerius maakt een doorstart. Dit meldt de nieuwe eigenaar Larendael, de investerings- en ontwikkelingsmaatschappij van ondernemer Wim Beelen. Jongerius is volgens Larendael de grootste biologische plantenkwekerij van Nederland.
33 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De goud- en zilverproducenten gingen maandag omhoog op de beurzen in New York, ondanks de aanhoudende uitverkoop van edelmetalen. De prijzen van goud en zilver doken verder omlaag na de historische koersval op vrijdag. Goud koerst af op de grootste driedaagse prijsdaling sinds 1980, na de eerdere recordbrekende rally in het edelmetaal. Zilver werd de afgelopen drie handelsdagen 40 procent goedkoper.
56 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De verkoop van Duits bier is vorig jaar gedaald naar een dieptepunt. Veel consumenten houden hun hand op de knip en alcoholvrije opties winnen in ons buurland aan populariteit.
58 minuten geledenBURBANK (ANP/BLOOMBERG) - Walt Disney heeft het afgelopen kwartaal minder winst geboekt door onder meer promotiekosten voor de nieuwe film Avatar: Fire and Ash. Het entertainmentconcern had de daling al zien aankomen en verwacht later dit jaar betere resultaten.
2 uur geledenPARMA (ANP) - De Europese Autoriteit voor Voedselveiligheid (EFSA) heeft een nieuwe drempel vastgesteld voor cereulide in babyvoeding. Deze giftige stof kan braken en diarree veroorzaken en in tientallen landen zijn er recent terugroepacties geweest vanwege mogelijke aanwezigheid van de stof in babyvoeding.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - SpaceX voert vergevorderde gesprekken om samen te gaan met xAI, schrijft persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Een combinatie van de raket- en satellietfabrikant van Elon Musk en de start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) zou de volgende samenvoeging zijn binnen het zakelijke imperium van de miljardair, die vorig jaar ook al socialemediaplatform X onderbracht bij xAI.
3 uur geledenLEUVEN (ANP/AFP) - Europa moet "verdeeldheid" uit het verleden overwinnen om een "echte grootmacht" te worden. Dat heeft voormalig president Mario Draghi van de Europese Centrale Bank (ECB) gezegd in een speech op de Universiteit van Leuven. Volgens Draghi loopt Europa anders het risico "ondergeschikt" te blijven aan de Verenigde Staten en China op het wereldtoneel.
3 uur geleden