Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deutsche Post DHL levert meer pakketjes door onlineshoppen

Deutsche Post DHL levert meer pakketjes door onlineshoppen

BONN (ANP/RTR) - Deutsche Post DHL heeft ook in het derde kwartaal goede zaken gedaan met de bezorging van pakketjes aan huis door het vele onlineshoppen in coronatijd. Daardoor kon de zwakte bij de postbezorging worden gecompenseerd, mede omdat bedrijven vanwege de crisis minder adverteerden in reclamefolders.

De totale omzet ging in de afgelopen periode met 4,4 procent omhoog naar 16,2 miljard euro in vergelijking met een jaar eerder. De nettowinst verdubbelde tot 851 miljoen euro. De hoeveelheid in Duitsland verstuurde pakketjes nam met 11,6 procent toe, maar bij de postbezorging op de Duitse thuismarkt was een volumedaling met ruim 10 procent te zien. Internationaal werden ook meer pakketjes verwerkt door het bedrijf.

Deutsche Post DHL heeft het personeel een speciale bonus gegeven van 300 euro vanwege hun inzet in de coronapandemie. Dit leverde een extra kostenpost op van 163 miljoen euro. Het concern verhoogde in oktober zijn winstverwachting voor het gehele jaar. Deze prognoses worden gehandhaafd.\

Verspreiding vaccins

Het bedrijf zei verder goed voorbereid te zijn om vaccins tegen het coronavirus te verspreiden en dat daarover gesprekken worden gevoerd met overheden en farmaceuten. Het gaat met name om vervoer van vaccins op zeer lage temperaturen. Volgens topman Frank Appel van Deutsche Post DHL is de logistieke tak van de onderneming goed uitgerust om coronavaccins te distribueren met meer dan 180 locaties wereldwijd waar medische producten kunnen worden opgeslagen.

De Amerikaanse farmaceut Pfizer maakte maandag bekend dat zijn experimentele coronavaccin voor 90 procent effectief is bij het voorkomen van een besmetting. Pfizer werkt hierbij samen met de Duitse biotechnoloog BioNTech. De topman van BioNTech heeft gezegd dat het genetische component van dat vaccin verscheept en centraal moet worden opgeslagen in een temperatuur van 70 graden onder nul. Het vervoer naar de plek van toediening aan mensen kan voor een periode van maximaal vijf dagen op koelkasttemperatuur, aldus de topman.

Meer uit Financieel

Recordaantal bezoekers bij Oktoberfest in München

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Het Oktoberfest in München heeft dit jaar een recordaantal van 7,4 miljoen bezoekers getrokken, heeft de stad zondag bekendgemaakt. Daarmee werd het vorige record van 7,2 miljoen uit 2023 verbroken.

7 uur geleden
OPEC+ laat productiedoelen ongemoeid ondanks hoge olieprijs

WENEN (ANP/DPA) - De landen van oliekartel OPEC+ willen hun productiedoelen ook in november niet verhogen, ondanks de hoge olie- en brandstofprijzen. Dat maakten Saudi-Arabië, Rusland en vijf andere landen zondag bekend na een onlinevergadering. De productiedoelen van de groep blijven daarmee voor de tweede maand op rij ongewijzigd.

7 uur geleden
Taskforce gaat voor Trump risico's en kansen AI in kaart brengen

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een taskforce van het Witte Huis gaat de risico's en kansen van kunstmatige intelligentie (AI) in kaart brengen. Ook wordt gekeken hoe overregulering kan worden voorkomen, om innovatie niet in de weg te zitten. Dat heeft het hoofd van de taskforce, Jay Clayton, gezegd tegen The Wall Street Journal.

9 uur geleden
Onderzoek: Oost-Duitse economie loopt nog steeds achter

BERLIJN (ANP) - De Oost-Duitse economie loopt decennia na de Duitse eenwording nog steeds achter op die van het westen van het land. Het gat lijkt de afgelopen jaren nauwelijks kleiner te worden, stelt het vooraanstaande Duitse onderzoeksinstituut IW.

10 uur geleden
Vakbonden keren zich tegen Duitse bezuinigingen

BERLIJN (ANP/DPA) - Vakbonden en welzijnsorganisaties hebben de Duitse regering opgeroepen de geplande bezuinigingen te stoppen. Het bondgenootschap van veertien organisaties bekritiseerde dit weekend in een gezamenlijke oproep met name de plannen van de regering voor een hervorming van het Duitse stelsel voor langdurige zorg.

11 uur geleden
China verwerpt kritiek op nieuwe filialen Starbucks in Xinjiang

BEIJING (ANP/AFP) - China verwerpt kritiek vanuit de Amerikaanse overheid op het openen van nieuwe filialen van koffieketen Starbucks in de regio Xinjiang. Een woordvoerder van de Chinese overheid verklaarde dit weekend dat het gaat om een nieuwe poging "om China aan te vallen en zwart te maken".

11 uur geleden
Bessent relativeert zorgen over stijgende obligatierentes

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent heeft zorgen van beleggers over stijgende rentes op staatsobligaties gerelativeerd. "Ik zou me zorgen maken als het om een stijging ging die alleen in de VS speelt", zei Bessent in een interview met nieuwssite Axios dat dit weekend verscheen. Dat laatste is volgens hem niet het geval.

12 uur geleden