Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deutsche Bank verrast met winst

Deutsche Bank verrast met winst

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Deutsche Bank heeft tegen de verwachting in winst gemaakt in het eerste kwartaal. Dat liet de Duitse geldverstrekker weten in verrassende voorlopige cijfers. Het financiële concern komt later in de week met definitieve kwartaalcijfers, maar besloot de voorlopige resultaten al eerder naar buiten te brengen om onzekerheden in de markt de kop in te drukken.

Deutsche Bank verwacht 206 miljoen euro aan baten te hebben binnengehaald en een winst van 66 miljoen euro te hebben behaald. Analisten hadden juist gerekend op een verlies. De bank kondigde verder aan geld opzij te zetten om meer niet terugbetaalde leningen op te kunnen vangen. Naar verwachting gaat het om zo'n 500 miljoen euro.

Daarnaast liet de bank weten mogelijk "tijdelijk en in beperkte mate" onder zijn doel van de CET1-ratio van 12,5 procent te zullen zakken. Die graadmeter voor de kapitaalpositie van de bank was aan het einde van het kwartaal 12,8 procent, tegen 13,6 procent eind vorig jaar. De Europese Centrale Bank (ECB) schrijft een CET1-ratio van minimaal 10,4 procent voor.

Specifieke getallen

Specifieke getallen over de verschillende onderdelen heeft Deutsche Bank nog niet naar buiten gebracht. Mogelijk duidt de onverwachte winst erop dat de bank wist te profiteren van meer handelsactiviteit van zijn beleggende klanten in de afgelopen maanden waarin de beurzen wild heen en weer bewogen vanwege de coronacrisis.

Veel klanten van Deutsche Bank hebben last van die crisis en hebben nu steun nodig, schrijft de bank. "Ons doel is om ze met onze sterke balans die steun te geven."

Meer uit Financieel

SK Hynix investeert miljarden in chipfabrieken in Zuid-Korea

ICHEON (ANP/BLOOMBERG) - De Zuid-Koreaanse chipmaker SK Hynix gaat 54 biljoen won (33 miljard euro) investeren in nieuwe chipfabrieken in eigen land. De investeringen van het bedrijf zijn onderdeel van de inspanningen van Zuid-Korea om de productiecapaciteit van chips snel te verdubbelen en het wereldwijde tekort aan geheugenchips aan te pakken. De investeringen lopen tot april 2031.

48 minuten geleden
Voedselprijzen hoogst in ruim drie jaar door oorlogen en weer

ROME (ANP/RTR) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in juli gestegen naar het hoogste niveau in ruim drie jaar tijd. Dat komt door de slechte weersomstandigheden en de aanhoudende spanningen in de Perzische Golf en de Zwarte Zee, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO).

51 minuten geleden
Volkswagen moet sneller in kosten snijden, zegt voorzitter

WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen, de grootste autofabrikant van Europa, moet sneller in de kosten snijden en de overcapaciteit terugdringen om weer concurrerend te worden. Dat zei Hans Dieter Pötsch, voorzitter van Porsche en tevens voorzitter van de raad van commissarissen van Volkswagen, vrijdag in een verklaring.

2 uur geleden
KLM hervat eind deze maand vluchten tussen Amsterdam en Tel Aviv

AMSTELVEEN (ANP) - KLM hervat de vluchten tussen Amsterdam en Tel Aviv vanaf 25 augustus. De luchtvaartmaatschappij vloog de afgelopen zes maanden niet op de Israëlische stad.

2 uur geleden
Liter benzine en diesel bijna 3 cent goedkoper aan de pomp

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp zijn vrijdag verder gedaald, nadat tanken deze week al een aantal centen goedkoper was geworden. De olieprijzen gingen deze week omlaag in afwachting van een mogelijke heropening van de Straat van Hormuz, al liepen de prijzen donderdag en vrijdag weer op na nieuwe aanvallen in de zeestraat.

2 uur geleden
Meer omzet en winst voor defensiebedrijf CSG dankzij grote vraag

PRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG heeft in de eerste helft van dit jaar geprofiteerd van een sterke vraag naar onder andere zijn defensiesystemen en stijgende NAVO-budgetten. Het bedrijf, dat een beursnotering in Amsterdam heeft, boekte dankzij de aanhoudende vraag meer omzet en een flink hogere nettowinst.

3 uur geleden
Defensieconcern CSG stijgt op Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - CSG stond vrijdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het Tsjechische defensiebedrijf, dat sinds januari dit jaar een notering heeft op het Damrak, boekte in de eerste jaarhelft flink meer omzet en winst. CSG maakt onder meer pantservoertuigen en munitie, die NAVO-landen zoals Nederland bestellen bij het bedrijf en doneren aan Oekraïne voor de strijd tegen Rusland. Het aandeel werd bijna 6 procent hoger gezet en was daarmee opnieuw de sterkste stijger in de MidKap. Donderdag won CSG al 5,7 procent.

3 uur geleden