Deutsche Bank verrast met winst
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Deutsche Bank heeft tegen de verwachting in winst gemaakt in het eerste kwartaal. Dat liet de Duitse geldverstrekker weten in verrassende voorlopige cijfers. Het financiële concern komt later in de week met definitieve kwartaalcijfers, maar besloot de voorlopige resultaten al eerder naar buiten te brengen om onzekerheden in de markt de kop in te drukken.
Deutsche Bank verwacht 206 miljoen euro aan baten te hebben binnengehaald en een winst van 66 miljoen euro te hebben behaald. Analisten hadden juist gerekend op een verlies. De bank kondigde verder aan geld opzij te zetten om meer niet terugbetaalde leningen op te kunnen vangen. Naar verwachting gaat het om zo'n 500 miljoen euro.
Daarnaast liet de bank weten mogelijk "tijdelijk en in beperkte mate" onder zijn doel van de CET1-ratio van 12,5 procent te zullen zakken. Die graadmeter voor de kapitaalpositie van de bank was aan het einde van het kwartaal 12,8 procent, tegen 13,6 procent eind vorig jaar. De Europese Centrale Bank (ECB) schrijft een CET1-ratio van minimaal 10,4 procent voor.
Specifieke getallen
Specifieke getallen over de verschillende onderdelen heeft Deutsche Bank nog niet naar buiten gebracht. Mogelijk duidt de onverwachte winst erop dat de bank wist te profiteren van meer handelsactiviteit van zijn beleggende klanten in de afgelopen maanden waarin de beurzen wild heen en weer bewogen vanwege de coronacrisis.
Veel klanten van Deutsche Bank hebben last van die crisis en hebben nu steun nodig, schrijft de bank. "Ons doel is om ze met onze sterke balans die steun te geven."
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Bedrijven in Nederland moeten zich beter voorbereiden op extreem weer zoals hitte, droogte en hevige regenbuien. Ondernemingen die niet snel maatregelen nemen om klimaatbestendiger te zijn, riskeren directe schade zoals een verminderde productie en verliezen terrein op concurrenten die dit wel doen. Dat meldt ABN AMRO na onderzoek naar de economische gevolgen van extreem weer.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bedrijven in Nederland moeten zich beter voorbereiden op extreem weer zoals hitte, droogte en hevige regenbuien. Ondernemingen die niet snel maatregelen nemen om klimaatbestendiger te zijn, riskeren directe schade zoals een verminderde productie en verliezen terrein op concurrenten die dit wel doen. Dat meldt ABN AMRO na onderzoek naar de economische gevolgen van extreem weer.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Sandalenmaker Birkenstock maakte donderdag een koerssprong van bijna 12 procent op Wall Street. Het Duitse bedrijf met notering in New York heeft zijn verkoopverwachting voor het hele jaar naar boven bijgesteld, nu consumenten massaal de dure sandalen en clogs van het merk aanschaffen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump mocht een al lang bestaande vrijstelling van importheffingen voor goedkope producten schorsen. Dat heeft het handelshof in New York geoordeeld. De uitspraak is een opsteker voor de handelsagenda van Trump. De president noemde de uitspraak in een bericht op Truth Social een "grote overwinning".
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Zweden is een bijna drie jaar durende staking tegen Tesla ten einde gekomen. Volgens de Zweedse metaalarbeidersbond IF Metall heeft de Amerikaanse autofabrikant alle stakende leden uitgekocht.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Moroccanoil is niet meer de hoofdsponsor van het Eurovisie Songfestival. Dat bevestigt songfestivalorganisatie European Broadcasting Union (EBU) donderdag tegen Belgische media. Het van oorsprong Israëlische cosmeticabedrijf was sinds 2019 de hoofdsponsor van het songfestival.
4 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Porsche is van plan om in 2030 te stoppen met de Taycan, de volledig elektrische sedan van de sportwagenfabrikant. Dat meldt WirtschaftsWoche donderdag op basis van ingewijden. Het Duitse zakenblad verwijst daarbij naar aanhoudend dalende verkoopcijfers.
4 uur geleden