Deutsche Bank verrast met winst
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Deutsche Bank heeft tegen de verwachting in winst gemaakt in het eerste kwartaal. Dat liet de Duitse geldverstrekker weten in verrassende voorlopige cijfers. Het financiƫle concern komt later in de week met definitieve kwartaalcijfers, maar besloot de voorlopige resultaten al eerder naar buiten te brengen om onzekerheden in de markt de kop in te drukken.
Deutsche Bank verwacht 206 miljoen euro aan baten te hebben binnengehaald en een winst van 66 miljoen euro te hebben behaald. Analisten hadden juist gerekend op een verlies. De bank kondigde verder aan geld opzij te zetten om meer niet terugbetaalde leningen op te kunnen vangen. Naar verwachting gaat het om zo'n 500 miljoen euro.
Daarnaast liet de bank weten mogelijk "tijdelijk en in beperkte mate" onder zijn doel van de CET1-ratio van 12,5 procent te zullen zakken. Die graadmeter voor de kapitaalpositie van de bank was aan het einde van het kwartaal 12,8 procent, tegen 13,6 procent eind vorig jaar. De Europese Centrale Bank (ECB) schrijft een CET1-ratio van minimaal 10,4 procent voor.
Specifieke getallen
Specifieke getallen over de verschillende onderdelen heeft Deutsche Bank nog niet naar buiten gebracht. Mogelijk duidt de onverwachte winst erop dat de bank wist te profiteren van meer handelsactiviteit van zijn beleggende klanten in de afgelopen maanden waarin de beurzen wild heen en weer bewogen vanwege de coronacrisis.
Veel klanten van Deutsche Bank hebben last van die crisis en hebben nu steun nodig, schrijft de bank. "Ons doel is om ze met onze sterke balans die steun te geven."
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het vliegverkeer op veertig grote Amerikaanse luchthavens moet worden beperkt om de shutdown in de Verenigde Staten. De Amerikaanse minister van Transport Sean Duffy heeft de opdracht gegeven het aantal vluchten vanaf vrijdag met 10 procent te verminderen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De rust keerde woensdag terug op Amerikaanse aandelenbeurzen, na eerdere onrust en zorgen over opgeblazen waarderingen van technologieaandelen. De graadmeters in New York toonden weer enig herstel na de koersverliezen van dinsdag. Onder meer diverse chipfabrikanten, die het zwaarst werden getroffen door de recente verkoopgolf, zagen hun beurswaarde weer aandikken.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof hebben woensdag twijfels geuit over de wettigheid van de importheffingen van president Donald Trump voor tal van producten. Zowel conservatieve als liberale rechters stelden kritische vragen aan de advocaat die de regering-Trump vertegenwoordigde.
3 uur geledenCHICAGO (AFN/AFP) - Boeing heeft nieuwe schikkingen getroffen in de rechtszaken van familieleden van slachtoffers van de Ethiopian Airlines-crash in maart 2019. Dit meldt de hoofdadvocaat van de nabestaanden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse justitie onderzoekt meerdere banken, waaronder ABN AMRO, vanwege mogelijke overtreding van internationale sancties door een Iraanse oliemagnaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De oliemagnaat zou dit hebben kunnen doen door gebruik te maken van meerdere banken.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een bescheiden winst gesloten. Beleggers waren opgetogen over de kwartaalupdate die informatieleverancier Wolters Kluwer gaf. Chipbedrijven in de AEX behoorden tot de verliezers.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse regering treft voorbereidingen om webwinkel Shein tijdelijk te blokkeren, maakt het ministerie van Financiƫn in Parijs bekend. De maatregel volgt op grote ophef die het afgelopen weekend ontstond toen op kinderen lijkende sekspoppen te zien waren op de website van de onlinewinkel. De Franse regering is van plan Shein in de ban te doen totdat "het platform aan de autoriteiten laat zien dat al zijn inhoud voldoet aan onze wet- en regelgeving".
9 uur geleden