Deutsche Bank verrast met winst
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Deutsche Bank heeft tegen de verwachting in winst gemaakt in het eerste kwartaal. Dat liet de Duitse geldverstrekker weten in verrassende voorlopige cijfers. Het financiële concern komt later in de week met definitieve kwartaalcijfers, maar besloot de voorlopige resultaten al eerder naar buiten te brengen om onzekerheden in de markt de kop in te drukken.
Deutsche Bank verwacht 206 miljoen euro aan baten te hebben binnengehaald en een winst van 66 miljoen euro te hebben behaald. Analisten hadden juist gerekend op een verlies. De bank kondigde verder aan geld opzij te zetten om meer niet terugbetaalde leningen op te kunnen vangen. Naar verwachting gaat het om zo'n 500 miljoen euro.
Daarnaast liet de bank weten mogelijk "tijdelijk en in beperkte mate" onder zijn doel van de CET1-ratio van 12,5 procent te zullen zakken. Die graadmeter voor de kapitaalpositie van de bank was aan het einde van het kwartaal 12,8 procent, tegen 13,6 procent eind vorig jaar. De Europese Centrale Bank (ECB) schrijft een CET1-ratio van minimaal 10,4 procent voor.
Specifieke getallen
Specifieke getallen over de verschillende onderdelen heeft Deutsche Bank nog niet naar buiten gebracht. Mogelijk duidt de onverwachte winst erop dat de bank wist te profiteren van meer handelsactiviteit van zijn beleggende klanten in de afgelopen maanden waarin de beurzen wild heen en weer bewogen vanwege de coronacrisis.
Veel klanten van Deutsche Bank hebben last van die crisis en hebben nu steun nodig, schrijft de bank. "Ons doel is om ze met onze sterke balans die steun te geven."
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De gepersonaliseerde feed van socialemediaplatform TikTok kan de mentale gezondheid van gebruikers in gevaar brengen. Dat stelt de Europese Commissie na onderzoek in een voorlopige conclusie. Dit geldt met name voor kwetsbare volwassenen en minderjarigen. Door de werking is de gepersonaliseerde feed van het platform ook in strijd met de Europese Digital Services Act (DSA). Daardoor dreigt ook een boete voor TikTok.
52 minuten geledenROERMOND (ANP) - Funderingsspecialist voor windmolens Sif heeft ondanks solide prestaties in het afgelopen kwartaal nog altijd geen oplossing gevonden voor de financiële problemen van het bedrijf. De onderneming, die in Nederland productievestigingen heeft in Roermond en in Rotterdam op de Tweede Maasvlakte, waarschuwde afgelopen zomer al dat de offshore-windindustrie zich in de diepste crisis bevindt sinds de start zo'n 25 jaar geleden.
1 uur geledenHELSINKI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 in China is afgelopen kwartaal het sterkst gedaald sinds de coronalockdowns van 2022. Dat constateert de Finse klimaatdenktank Centre for Research on Energy and Clean Air (CREA). Volgens de organisatie is dit vooral te danken aan de Iranoorlog.
2 uur geledenWIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De productie van de Duitse industrie is voor de tweede achtereenvolgende maand gestegen. Daarmee neemt de hoop toe dat de economie na jaren van stagnatie weer kan groeien. De Duitse economie profiteert met name van overheidsuitgaven aan infrastructuur en defensie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een flink verlies begonnen. Wereldwijd kwamen de chip- en techbedrijven onder druk te staan door een verkoopgolf bij AI-gerelateerde aandelen. Beleggers dumpten de aandelen in de AI-sector door de vrees voor een toenemende weerstand tegen de opmars van AI.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Elon Musk is sinds de voor de Republikeinen dramatisch verlopen midtermverkiezingen in de Verenigde Staten meer dan 100 miljard dollar armer geworden. Volgens de Bloomberg Billionaires Index is zijn vermogen door de techuitverkoop op Wall Street van donderdag bijna 80 miljard dollar geslonken. Woensdag verloor Musk al 33,5 miljard dollar door forse koersverliezen van SpaceX en Tesla, waarin hij grote belangen heeft.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - Het Indiase Adani Ports neemt de in Nederland gevestigde opslagexploitant van vloeistoffen Evos over van de Londense investeerder Igneo Infrastructure Partners. Daarbij is Evos gewaardeerd op 2,6 miljard euro. Met de overname krijgt de grootste particuliere havenexploitant van India een stevige voet aan de grond in Europa.
4 uur geleden