Deutsche Bank overhandigt gegevens over leningen Trump
NEW YORK (ANP) - De Deutsche Bank heeft gegevens verstrekt aan justitie in New York over leningen aan ondernemingen van toenmalig zakenman Donald Trump. De bank geeft daarmee gehoor aan de eis van aanklagers in New York die het familiebedrijf The Trump Organization in het vizier hebben, meldde The New York Times. Volgens de krant heeft de bank uit Frankfurt over twee decennia Trump meer dan 2 miljard dollar geleend.
Aanklager Cyrus Vance uit Manhattan, een Democraat, leidt het onderzoek. Hij denkt dat Trump met zijn ondernemingen belastingfraude heeft gepleegd en wil belastingaangiftes van Trump en zijn ondernemingen over een periode van acht jaar inzien. Het is echter niet duidelijk waar Vance zijn verdenkingen op baseert en zijn onderzoek is onderwerp van juridische strijd in New York. Vance is de zoon van de voormalige Democratische minister van Buitenlandse Zaken met dezelfde naam die in 2002 is overleden.
The Trump Organization is inmiddels een conglomeraat van circa vijfhonderd bedrijven. Het werd in 1923 door de ouders van de huidige president gesticht en is eigendom van Trump. Hij leidt de organisatie niet meer, sinds hij in 2016 tot president is gekozen. Dat doen zijn kinderen nu.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft zich positief uitgesproken over de eerste stap die in de Amerikaanse Senaat is genomen om uit de politieke impasse te komen. Daar werd zondag in een eerste procedurele stemming voor een wetsvoorstel gestemd dat voorziet in de financiering van overheidsdiensten tot in ieder geval eind januari.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse prins William en zijn vrouw Catherine kiezen er bewust voor om hun drie kinderen nog geen mobiele telefoon te geven. Dat vertelde de troonopvolger in een interview in Brazilië, meldt de BBC. "Ik denk dat kinderen online te veel toegang hebben tot dingen die ze niet hoeven te zien", zei William.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Het Israëlische leger houdt volgende week zijn eerste internationale conferentie waar lessen uit de strijd in de Gazastrook worden gepresenteerd. Vertegenwoordigers van ongeveer twintig krijgsmachten van over de hele wereld, onder wie vertegenwoordigers van Arabische landen, nemen deel aan de bijeenkomst, meldt een militair correspondent van de Israëlische omroep Kan.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Voor het eerst is een Syrische president ontvangen in het Witte Huis in Washington. Het was Ahmed al-Sharaa, voormalig leider van een radicaal-islamitische rebellenbeweging met banden met al-Qaeda.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Rusland blokkeert simkaarten de eerste 24 uur nadat de kaarten het land zijn binnengekomen, uit voorzorg tegen droneaanvallen. Dat meldt het Russische RBC News, dat zich baseert op het ministerie van Digitale Zaken. Volgens het ministerie gaat het om een "afkoelperiode". Verschillende Russische telecomproviders hebben hun klanten maandag per sms over de maatregel geïnformeerd, aldus RBC.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP) - De eigenaar van het voertuig dat explodeerde in de binnenstad van New Delhi is gearresteerd. Dat meldt de Indiase tv-zender NDTV. Bij die explosie kwamen meerdere mensen om het leven en raakten zeker twintig mensen gewond. Meerdere voertuigen in de omgeving vlogen in brand.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep westerse landen veroordeelt in een gezamenlijke verklaring het geweld van de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) in de Soedanese stad el-Fasher en andere regio's. Mogelijk maakt de groep zich schuldig aan oorlogsmisdaden, vrezen de ondertekenaars. Aukje de Vries, staatssecretaris voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, heeft de verklaring namens Nederland ondertekend.
5 uur geleden