Deutsche Bank moet kostendoelstelling loslaten
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Deutsche Bank, de grootste bank van Duitsland, waarschuwt dat het dit jaar niet lukt om een belangrijke kostendoelstelling te behalen. Ook wordt het lastiger voor het bankconcern om zijn winstdoel waar te maken. Dat komt doordat de oorlog in Oekraïne, de stijgende inflatie en juridische kwesties de kosten opdrijven, maakte de bank bekend.
De tweede helft van het jaar wordt volgens de bank lastiger omdat de economie verslechtert. Daarbij stijgen de lonen, reiskosten en stookkosten. Ook is Deutsche Bank meer kwijt aan sectorheffingen, zoals hogere bijdragen aan een reddingsfonds voor banken van de Europese Unie.
Desondanks boekte de Duitse bankkolos een winst van meer dan 1 miljard euro in het tweede kwartaal. Dat is anderhalf keer zoveel als in dezelfde periode vorig jaar en boven de verwachtingen van analisten. De winstsprong komt vooral door sterke prestaties van de zakentak. Daar werd geprofiteerd van hogere rentetarieven en profijtelijke vastrentende beleggingen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten geopend na bekendmaking van het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. De banengroei in de Verenigde Staten viel in september aanzienlijk zwakker uit dan verwacht. Sportmerk Nike stond bij de verliezers op Wall Street vanwege tegenvallende kwartaalcijfers en vooruitzichten.
27 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een man gearresteerd die ervan wordt beschuldigd computerservers ter waarde van meer dan 300 miljoen dollar naar China te hebben gesmokkeld. Dat heeft het ministerie van Justitie bekendgemaakt.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Handelshuis voor olieproducten en grondstoffen Gunvor verandert zijn naam in Centalion. Het bedrijf verhuist zijn hoofdkantoor van Cyprus naar Singapore. De stap komt na een periode vol kritiek op vermeende banden van Gunvor met het Kremlin, onder andere uit de Verenigde Staten.
2 uur geledenNAIROBI (ANP) - Meer dan dertig leden van lokale gemeenschappen in het oosten van Kenia hebben een rechtszaak aangespannen tegen een project voor koolstofkredieten op hun grondgebied. Grote bedrijven hebben die kredieten gekocht om hun uitstoot te compenseren. Maar herders zeggen door het project de controle over hun land in de gebieden rond Biliqo Bulesa, een natuurreservaat in de regio Merti, te zijn kwijtgeraakt.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wijst een verbod op de export van diesel "volledig van de hand". Dat zei een woordvoerder van de Commissie vrijdag. "Een verbod zou voor niemand voordelig zijn en het zou ons vertrouwen in de Verenigde Staten als betrouwbare partner ondermijnen", voegde ze daaraan toe.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in september gestegen naar 3,8 procent op jaarbasis, aangejaagd door de hoge brandstofprijzen. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige schatting. Daarmee ligt de inflatie op het hoogste niveau sinds september 2023.
5 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De boeken van schrijfster en cabaretière Paulien Cornelisse zijn een dag na haar overlijden flink meer verkocht. De 240 bij Libris aangesloten boekhandels verkochten er donderdag anderhalf keer zoveel als in heel september bij elkaar opgeteld, meldt een woordvoerder, die geen specifieke aantallen deelt.
5 uur geleden