Deutsche Bank moet kostendoelstelling loslaten
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Deutsche Bank, de grootste bank van Duitsland, waarschuwt dat het dit jaar niet lukt om een belangrijke kostendoelstelling te behalen. Ook wordt het lastiger voor het bankconcern om zijn winstdoel waar te maken. Dat komt doordat de oorlog in Oekraïne, de stijgende inflatie en juridische kwesties de kosten opdrijven, maakte de bank bekend.
De tweede helft van het jaar wordt volgens de bank lastiger omdat de economie verslechtert. Daarbij stijgen de lonen, reiskosten en stookkosten. Ook is Deutsche Bank meer kwijt aan sectorheffingen, zoals hogere bijdragen aan een reddingsfonds voor banken van de Europese Unie.
Desondanks boekte de Duitse bankkolos een winst van meer dan 1 miljard euro in het tweede kwartaal. Dat is anderhalf keer zoveel als in dezelfde periode vorig jaar en boven de verwachtingen van analisten. De winstsprong komt vooral door sterke prestaties van de zakentak. Daar werd geprofiteerd van hogere rentetarieven en profijtelijke vastrentende beleggingen.
Meer uit Financieel
NIEUWEGEIN (ANP) - De grote hotelketen Fletcher Hotels wordt overgenomen door Sunday PropTech, een internationale hoteloperator en vastgoedeigenaar van premium hotels. Fletcher meldt dat er overeenstemming is bereikt over de overname van 100 procent van Fletcher van eigenaar Egeria en het management van Fletcher.
7 minuten geledenSÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op de Braziliaanse beurs maken zich op voor zware koersverliezen na de verrassende overwinning van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva in de presidentsverkiezingen. Lula versloeg zondag de radicaalrechtse senator Flávio Bolsonaro, de oudste zoon van oud-president Jair Bolsonaro, aan wie veel beleggers de voorkeur gaven.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Producten van A-merken zijn het afgelopen jaar opnieuw duurder geworden in de supermarkt, meldt de Consumentenbond. Voor budgetmerken, waaronder huismerken, hoefden consumenten juist minder geld neer te leggen.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders ontvangen fors minder pakketjes uit Azië sinds de invoering van strengere Europese regels voor e-commercezendingen van buiten de EU op 1 juli. Dat merkt PostNL, dat de hoeveelheid internationale pakketjes, waaronder pakketjes van bekende webwinkels als Shein en Temu, afgelopen kwartaal bijna 32 procent zag terugvallen.
59 minuten geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De geplande investering van 4 miljard dollar in de Verenigde Staten zal de wereldwijde positie van het merk Volkswagen ten goede komen. Dat zegt Gernot Döllner, de topman van Audi. Audi valt onder het Volkswagen-concern.
18 uur geledenMOSKOU (ANP) - Rusland is bereid om elke gewenste hoeveelheid diesel aan de Verenigde Staten te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Alexander Novak gezegd volgens de Russische staatszender Vesti.
20 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Er zijn zondag vluchten geschrapt vanaf Schiphol door harde wind. Dat bevestigt een woordvoerder van de luchthaven. Volgens het vluchtschema op de website gaat het om tientallen vluchten van KLM, maar ook van easyJet en Lufthansa.
22 uur geleden