Deutsche Bank en fondsen leggen ruzie over Madoff-miljoenen bij
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Deutsche Bank heeft een schikking getroffen met twee fondsen over een claim bij megafraudeur Bernard Madoff. De bank en de fondsen ruzieden jarenlang over wie het recht had om 1,6 miljard terug te eisen van Madoffs failliete bedrijf, maar dat conflict is nu bijgelegd.
Madoff, die twee jaar geleden in de gevangenis overleed, bekende in 2009 schuld aan massale fraude door middel van een piramidespel. Daarbij betaalde hij de inleg van beleggers uit als rendement aan andere beleggers. De schade voor particulieren, pensioenfondsen en liefdadigheidsinstellingen die klant waren van Madoff liep in de tientallen miljarden dollars.
Twee fondsen die geld van hun cliënten naar Madoffs bedrijf doorspeelden, Kingate Global Fund en Kingate Euro Fund, eisten na het uitkomen van de zwendel 1,7 miljard dollar van diens beleggingsbedrijf. Enkele jaren later sloot het bedrijf een deal met Deutsche Bank, dat die claims tegen een flinke korting mocht overnemen. Maar op het laatste moment zagen de fondsen af van die verkoop. Deutsche Bank stapte in 2019 naar de rechter om de aanspraken op de miljoenen van Madoff toch te bemachtigen.
Goedkeuren schikking
De ruziënde partijen vroegen een rechtbank in New York afgelopen week om hun schikking goed te keuren, maar maakten geen financiële details bekend. Een woordvoerder van Deutsche Bank wilde niet ingaan op de kwestie. Een advocaat van de Kingate-fondsen was niet direct beschikbaar voor commentaar.
Die in de Britse Maagdeneilanden gevestigde fondsen troffen eerder ook een schikking met de curator van Madoffs bedrijf. Zij werden ervan beschuldigd miljoenen aan commissies te hebben opgestreken toen ze geld doorspeelden aan Madoff terwijl ze wisten dat er sprake was van fraude. De Kingate-fondsen betaalden vier jaar geleden 860 miljoen dollar om van het geschil af te zijn.
Meer uit Financieel
ETTEN-LEUR (ANP) - Those Vegan Cowboys, het plantaardige-kaasbedrijf van de oprichters van De Vegetarische Slager, heeft in een eerste financieringsronde meer dan 6 miljoen euro opgehaald. Dat geld wil de Nederlands-Belgische onderneming gebruiken bij de voorbereidingen om "echte kaas" op de markt te brengen waaraan geen koe te pas komt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst de handel uitgegaan na het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone opnieuw onveranderd te laten. De chipfondsen in de hoofdindex toonden herstel van de verliezen een dag eerder, mede geholpen door sterke cijfers en vooruitzichten van het Amerikaanse Micron Technology.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse overheid mag een afhandelingstoeslag invoeren op pakketjes van buiten de EU, oordeelt de kortgedingrechter in Den Haag. Logistiek dienstverlener ViaEurope, dat de inklaring bij de douane doet voor onder andere webwinkels Temu en Shein, was naar de rechter gestapt. Die ziet echter geen reden om in te grijpen en heeft de vorderingen over de zogenoemde handling fee afgewezen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Stichting Massaschade & Consument (SMC) wil via een hoger beroep opnieuw proberen compensatie af te dwingen van ABN AMRO voor een groep zakelijke klanten die jarenlang te veel rente zouden hebben betaald. De rechtbank in Amsterdam oordeelde in juli dat de ondernemers namens wie de claim was ingediend te veel van elkaar verschillen voor zo'n collectieve zaak en verklaarde de claimorganisatie niet-ontvankelijk. Daar wil de stichting het niet bij laten zitten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf Trump Media & Technology Group van de Amerikaanse president Donald Trump, dat onder meer zijn socialemediaplatform Truth Social bezit, gaat fuseren met TAE Technologies. Dat bedrijf is bezig met de ontwikkeling van kernfusietechnologie. Met de transactie die geheel in aandelen wordt afgehandeld, is meer dan 6 miljard dollar gemoeid.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Micron Technology behoorde donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De Amerikaanse chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Het bedrijf profiteerde van stijgende prijzen voor geheugenchips door krappe voorraden en een explosieve vraag vanuit datacenters voor kunstmatige intelligentie. Ook de omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel hoger uit dan voorzien. Het aandeel Micron werd bijna 16 procent meer waard.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) verhoogt de groeiverwachtingen voor de economie van de eurozone. Voor dit jaar wordt nu een groei van 1,4 procent voorzien. In september werd nog gerekend op 1,2 procent. Volgens de ECB wordt de groei vooral gestuwd door de binnenlandse vraag.
5 uur geleden