Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deutsche Bahn wil met lastminuteaanbod treinstaking voorkomen

Deutsche Bahn wil met lastminuteaanbod treinstaking voorkomen

BERLIJN (ANP/DPA) - Spoorvervoerder Deutsche Bahn heeft een nieuw aanbod gedaan aan machinistenvakbond GDL. Daarmee wil het Duitse staatsbedrijf op het laatste moment een nieuwe staking van machinisten in Duitsland voorkomen.

Het treinverkeer in Duitsland zou vanaf donderdag voor zeker vijf dagen worden verstoord door de acties. Dat betekende de derde stakingsronde in korte tijd die het treinverkeer deels platlegt. Het goederenvervoer per spoor is sinds woensdag al verstoord. Ook internationale treinen, zoals de nachttrein van Amsterdam naar Wenen, rijden woensdagavond niet.

De staking is het gevolg van een loonconflict, waarbij het vooral gaat om de timing van loonsverhogingen. Deutsche Bahn heeft voorgesteld om de lonen met 1,5 procent te verhogen in januari 2022 en met nog eens 1,7 procent in maart 2023. De vakbond wil echter al in 2021 een loonsverhoging zien, plus een bonus van 600 euro, en een tweede loonsverhoging van 1,8 procent in 2022.

Oplossing

In het nieuwe aanbod zit in ieder geval de coronabonus van 600 euro. Volgens Deutsche Bahn wordt ook aan andere eisen van GDL voldaan. De vakbond heeft nog niet op het nieuwe aanbod gereageerd.

Bondskanselier Angela Merkel zei te hopen dat er snel een "duurzame oplossing voor alle partijen wordt gevonden". De regering deed ook een beroep op de mensen die betrokken zijn bij de loononderhandelingen om de gevolgen voor passagiers te beperken. Berlijn mengt zich evenwel niet in de onderhandelingen.

Meer uit Financieel

Franse bankpresident: land dreigt in gevarenzone te komen

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk dreigt in de problemen te komen als het begrotingstekort 5 procent van het bruto binnenlands product (bbp) overstijgt in 2026. Dat zegt de president van de Franse centrale bank François Villeroy de Galhau.

9 minuten geleden
AEX opent licht lager en beweegt van de 1000-puntengrens af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is woensdag licht lager geopend. Daarmee bewoog de hoofdindex iets weg van de historische mijlpaal van 1000 punten, na het bereiken van een nieuwe recordslotstand dinsdag.

11 minuten geleden
Eurostar vervoert voor het eerst ruim 20 miljoen reizigers

LONDEN (ANP/BELGA) - Eurostar heeft vorig jaar meer dan 20 miljoen reizigers vervoerd via zijn hogesnelheidstreinen, een nieuw record. Vooral tussen Amsterdam en Londen groeide het aantal reizigers.

48 minuten geleden
Reuters: China houdt nu zelf hoogwaardige AI-chips uit VS tegen

BEIJING (ANP) - China ontmoedigt lokale bedrijven nu zelf om hoogwaardige AI-chips van het Amerikaanse Nvidia te kopen. Autoriteiten hebben deze week tegen douanepersoneel gezegd dat de H200-chips het land niet in mogen. De overheid raadt bedrijven af de chips te kopen, tenzij dit noodzakelijk is, melden bronnen aan persbureau Reuters. "De bewoording is zo streng dat het in feite neerkomt op een verbod", zegt een van hen.

57 minuten geleden
Handelsoverschot China groeit ondanks dalende export naar VS

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese handelsoverschot blijft groeien en is aan het eind van 2025 op een recordhoogte van 1,2 biljoen dollar uitgekomen. Dat terwijl de export naar de VS verder daalt. China richt zich nadrukkelijk op de rest van de wereld.

1 uur geleden
Export groeit opnieuw, import kent grootste stijging in jaren

DEN HAAG (ANP) - Nederland exporteerde in november opnieuw een stuk meer goederen dan een jaar eerder. De groei van 4,7 procent is wel iets lager dan de 5,7 procent van oktober, maar wel weer hoger dan in de zes maanden daarvoor. Vooral transportmiddelen en machines gingen vaker naar het buitenland, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

1 uur geleden
Steeds grotere rol AI bij plannen van vakanties

DEN HAAG (ANP) - Steeds meer Nederlanders gebruiken AI-tools bij het plannen van hun vakantie, zo blijkt uit de zogenoemde vakantiemonitor van de ANWB. Kunstmatige hulpmiddelen zoals ChatGPT en Gemini worden niet alleen ingezet om inspiratie op te doen, maar ook om reisschema's samen te stellen, een passende bestemming te vinden en activiteiten te plannen. Zowel vooraf als tijdens de reis. Van alle Nederlanders gebruikt ruim 34 procent zo'n tool daarvoor.

5 uur geleden