
Deutsche Bahn veilt komende weken fietsen op Duitse stations
BERLIJN (ANP/DPA) - Mensen die op zoek zijn naar een relatief goedkope fiets kunnen de komende weken hun slag slaan op Duitse stations. Spoorwegmaatschappij Deutsche Bahn gaat daar tot eind mei honderden achtergelaten fietsen veilen, onder meer in Berlijn, Leipzig en München.
De prijzen van fietsen zijn afhankelijk van de staat van de tweewieler en het type. Gemiddeld wordt een fiets voor ongeveer 60 euro verkocht. Sommige e-bikes gaan voor ruim 300 euro van de hand, al zijn die zeldzaam. Het blijft echter een veiling, waar in grote steden als Berlijn doorgaans veel mensen op afkomen. Dat leidt tot enige competitie bij het aanschaffen van een fiets voor een goede prijs.
Volgens Deutsche Bahn worden jaarlijks zo'n 2700 fietsen gevonden op de ongeveer 5400 stations in Duitsland. Ongeveer de helft daarvan wordt geveild, nadat deze eerst tien weken zijn opgeslagen. Fietsen die in slechte staat zijn, gaan naar de schroot.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het aantal overnachtingen op Nederlandse campings is vorig jaar met 7 procent gedaald, de eerste afname in jaren. Experts van ABN AMRO denken echter dat het aantal verblijfsnachten op campings dit jaar weer aantrekt, met 3 procent. De daling vorig jaar kwam vooral door een regenachtig voorjaar, staat in een rapport van de bank over de toeristensector.
53 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal overnachtingen op Nederlandse campings is vorig jaar met 7 procent gedaald, de eerste afname in jaren. Experts van ABN AMRO denken echter dat het aantal verblijfsnachten op campings dit jaar weer aantrekt, met 3 procent. De daling vorig jaar kwam vooral door een regenachtig voorjaar, staat in een rapport van de bank over de toeristensector.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten. Beleggers op Wall Street reageerden positief op de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk. Ook zei president Donald Trump dat hij de hoge heffingen op Chinese goederen kan verlagen als de handelsgesprekken tussen China en de VS in Zwitserland komend weekend goed verlopen en dat beleggers nu aandelen moeten kopen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - IAG, het moederconcern van onder meer British Airways en Iberia, gaat ongeveer dertig vliegtuigen van het type 787 Dreamliner kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Ook zou IAG een optie nemen om meer toestellen te kunnen kopen van Boeing.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag voor het eerst sinds begin april weer boven de 900 punten gesloten. De beurshandel kreeg steun van de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk. Volgens president Donald Trump heeft het Verenigd Koninkrijk toegezegd meer Amerikaanse landbouwproducten zoals rundvlees toe te laten.
8 uur geledenSOLIHULL (ANP) - De Verenigde Staten hebben de heffingen op Brits staal en aluminium geschrapt, zei premier Keir Starmer van het Verenigd Koninkrijk. Ook gaan de Amerikaanse heffingen op Britse auto's sterk omlaag, zei hij over een handelsdeal met Donald Trump.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat het Verenigd Koninkrijk heeft toegezegd meer landbouwproducten uit de Verenigde Staten toe te laten. Het gaat onder andere om rundvlees, zei hij tijdens een persmoment waarin hij een handelsdeal met de Britten aankondigde. Daarnaast opent het Verenigd Koninkrijk de markt verder voor ethanol en machines uit de VS, zei Trump.
8 uur geleden