Deutsche Bahn steekt 4 miljard in spoor, wil minder vertragingen
BERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse staatsspoorbedrijf Deutsche Bahn investeert de komende jaren 4 miljard euro in verbetering van het spoornetwerk. Het geld is onder meer bedoeld om minder vertragingen met treinen te hebben. Met een netwerk van meer dan 33.000 kilometer heeft Duitsland het grootste spoornet van Europa.
Het gaat volgens bestuurder Berthold Huber van Deutsche Bahn om een reeks maatregelen. Huber is bij de maatschappij verantwoordelijk voor infrastructuur. Het grootste deel van het geld zal tegen 2027 in het spoornetwerk worden gestoken.
Huber stelt dat er 335 verbeteringsmaatregelen in de plannen zijn opgenomen, voornamelijk in regio's met minder treinverkeer. Het gaat bijvoorbeeld om de aanleg van inhaalsporen en punten om sneller van spoor te wisselen, bijvoorbeeld bij bouwwerkzaamheden. Volgens Deutsche Bahn zal het gehele netwerk profiteren van de plannen.
De punctualiteit bij Deutsche Bahn gaat al langere tijd omlaag, vooral door veroudering van het spoor en achterstallig onderhoud. Vorig jaar arriveerde een derde van de treinen minstens 6 minuten later dan gepland op de bestemming. Er rijden dagelijks meer dan 40.000 treinen van Deutsche Bahn die ongeveer 5700 stations in Duitsland verbinden.
Meer uit Financieel
MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google-moeder Alphabet gaat dit jaar nog veel meer geld investeren in toepassingen rond kunstmatige intelligentie. Het bedrijf zei bij de bekendmaking van de cijfers over het vierde kwartaal en 2025 dat de kapitaalinvesteringen in 2026 zullen uitkomen tussen de 175 miljard en 185 miljard dollar.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen gesloten, met opnieuw een scherp verlies voor de technologiegraadmeter Nasdaq. Chipbedrijf Advanced Micro Devices (AMD) was een opvallende daler met een min van ruim 17 procent na tegenvallende vooruitzichten. Andere grote chipfondsen op Wall Street werden mee omlaag getrokken door de koersval van AMD. Ook waren er weer veel bedrijfsresultaten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten, de Europese Unie en Japan hebben woensdag stappen gezet voor de vorming van een alliantie op het gebied van zeldzame grondstoffen die bijvoorbeeld nodig zijn voor de energietransitie en hightech. Die alliantie moet zorgen voor tegenwicht tegen China dat dominant is op de wereldwijde markt voor zeldzame metalen en mineralen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse volk heeft het vertrouwen in de centralebankenkoepel Federal Reserve verloren omdat de Fed de inflatie uit de hand heeft laten lopen en het inkomen van huishoudens heeft beschadigd door de rente niet sterker te verlagen. Dat heeft minister van Financiën Scott Bessent gezegd tegen de vaste commissie financiën van het Huis van Afgevaardigden in het Congres.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De bekende Amerikaanse krant The Washington Post gaat flink snijden in haar personeelsbestand om zo de verliezen tegen te gaan. Daardoor komen de banen van ruim driehonderd van de ongeveer achthonderd journalisten bij de krant te vervallen, aldus hoofdredacteur Matt Murray, die woensdag het personeel informeerde over het banenverlies.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag na een zenuwachtige handelssessie opnieuw lager geëindigd, na de zware verliezen de voorgaande dag. De informatieleveranciers Wolters Kluwer en RELX, die dinsdag hard omlaaggingen, lieten geen enkel herstel zien.
9 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Europese Unie heeft "discriminerende" maatregelen genomen door een diepgaand onderzoek te beginnen naar het Chinese windmolenbedrijf Goldwind over mogelijke staatssteun voor de onderneming. Dat zei het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag in een reactie op het besluit dat dinsdag door Brussel werd aangekondigd.
10 uur geleden