Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deutsche Bahn steekt 4 miljard in spoor, wil minder vertragingen

Deutsche Bahn steekt 4 miljard in spoor, wil minder vertragingen

BERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse staatsspoorbedrijf Deutsche Bahn investeert de komende jaren 4 miljard euro in verbetering van het spoornetwerk. Het geld is onder meer bedoeld om minder vertragingen met treinen te hebben. Met een netwerk van meer dan 33.000 kilometer heeft Duitsland het grootste spoornet van Europa.

Het gaat volgens bestuurder Berthold Huber van Deutsche Bahn om een reeks maatregelen. Huber is bij de maatschappij verantwoordelijk voor infrastructuur. Het grootste deel van het geld zal tegen 2027 in het spoornetwerk worden gestoken.

Huber stelt dat er 335 verbeteringsmaatregelen in de plannen zijn opgenomen, voornamelijk in regio's met minder treinverkeer. Het gaat bijvoorbeeld om de aanleg van inhaalsporen en punten om sneller van spoor te wisselen, bijvoorbeeld bij bouwwerkzaamheden. Volgens Deutsche Bahn zal het gehele netwerk profiteren van de plannen.

De punctualiteit bij Deutsche Bahn gaat al langere tijd omlaag, vooral door veroudering van het spoor en achterstallig onderhoud. Vorig jaar arriveerde een derde van de treinen minstens 6 minuten later dan gepland op de bestemming. Er rijden dagelijks meer dan 40.000 treinen van Deutsche Bahn die ongeveer 5700 stations in Duitsland verbinden.

Meer uit Financieel

Frankrijk verlaagt drempel voor giftige stof in babyvoeding

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Frankrijk verlaagt de toegestane drempel voor cereulide in babyvoeding. De stap volgt op terugroepacties in meer dan zestig landen, waaronder Nederland, van babyvoeding om de mogelijke aanwezigheid van deze giftige stof, die braken en diarree kan veroorzaken.

36 minuten geleden
OnlyFans in gesprek over verkoop meerderheidsbelang, melden media

LONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.

1 uur geleden
WSJ: deal Nvidia en OpenAI tot 100 miljard dollar is vastgelopen

SANTA CLARA (ANP/RTR) - De megadeal die het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia en het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, OpenAI, in september hadden gesloten is vastgelopen. Dit zeggen ingewijden tegen zakenkrant The Wall Street Journal (WSJ). Sommige mensen binnen het chipbedrijf zouden twijfelen over het plan om tot 100 miljard dollar te investeren in OpenAI.

3 uur geleden
Bedrijvigheid Chinese industrie krimpt in januari na lichte groei

BEIJING (ANP/RTR) - De bedrijvigheid in de omvangrijke Chinese industrie is in januari weer gekrompen, na een lichte groei in december. De industrie heeft in de eerste maand van het jaar last gehad van een zwakke binnenlandse vraag.

4 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, Apple licht hoger na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

16 uur geleden
KLM ziet in regeerakkoord 'erkenning' belang luchtvaart

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.

18 uur geleden
Prijzen van goud en zilver hard omlaag na enorme opmars

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.

18 uur geleden