Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deutsche Bahn steekt 4 miljard in spoor, wil minder vertragingen

Deutsche Bahn steekt 4 miljard in spoor, wil minder vertragingen

BERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse staatsspoorbedrijf Deutsche Bahn investeert de komende jaren 4 miljard euro in verbetering van het spoornetwerk. Het geld is onder meer bedoeld om minder vertragingen met treinen te hebben. Met een netwerk van meer dan 33.000 kilometer heeft Duitsland het grootste spoornet van Europa.

Het gaat volgens bestuurder Berthold Huber van Deutsche Bahn om een reeks maatregelen. Huber is bij de maatschappij verantwoordelijk voor infrastructuur. Het grootste deel van het geld zal tegen 2027 in het spoornetwerk worden gestoken.

Huber stelt dat er 335 verbeteringsmaatregelen in de plannen zijn opgenomen, voornamelijk in regio's met minder treinverkeer. Het gaat bijvoorbeeld om de aanleg van inhaalsporen en punten om sneller van spoor te wisselen, bijvoorbeeld bij bouwwerkzaamheden. Volgens Deutsche Bahn zal het gehele netwerk profiteren van de plannen.

De punctualiteit bij Deutsche Bahn gaat al langere tijd omlaag, vooral door veroudering van het spoor en achterstallig onderhoud. Vorig jaar arriveerde een derde van de treinen minstens 6 minuten later dan gepland op de bestemming. Er rijden dagelijks meer dan 40.000 treinen van Deutsche Bahn die ongeveer 5700 stations in Duitsland verbinden.

Meer uit Financieel

FNV schrijft kabinet over winkeltijden: schaf het weekend niet af

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft het kabinet per brief opgeroepen om niet te tornen aan het weekend, vrije avonden en feestdagen in de Winkeltijdenwet. "Steeds weer zien we dat dit kabinet de rekening neerlegt bij gewone werkenden. Eerst de afbraak van WW, WIA en AOW, nu dreigt ook nog het weekend te worden opgeofferd", zegt FNV-bestuurder Linda Vermeulen. "Wij zeggen heel duidelijk: schaf het weekend niet af."

17 minuten geleden
Powell tijdelijk nog voorzitter van Fed tot beëdiging Warsh

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve heeft Jerome Powell benoemd tot tijdelijk voorzitter van de raad van bestuur. Dit blijft hij totdat zijn opvolger Kevin Warsh officieel wordt beëdigd als hoofd van de Amerikaanse centrale bank.

1 uur geleden
Forse verliezen op beurzen New York, olieprijzen flink hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, na de koerswinsten een dag eerder. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de dalers. De olieprijzen gingen juist flink omhoog.

11 uur geleden
Meer platforms boren naar olie in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten zijn er meer boorplatforms in de Verenigde Staten actief aan het boren naar olie. Volgens de grote Amerikaanse oliedienstverlener Baker Hughes zijn er deze week 415 boorplatforms daarmee bezig. Dat is het hoogste aantal sinds november vorig jaar.

12 uur geleden
Eerste krimp voor economie Rusland sinds 2023

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.

14 uur geleden
China en VS richten raad voor handel op na topontmoeting

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China en de Verenigde Staten gaan een handelsraad en een investeringsraad oprichten. Dat zijn de landen volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi overeengekomen na een topontmoeting.

15 uur geleden
IJsbedrijf Magnum grootste winnaar in fors lagere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.

15 uur geleden