Deutsche Bahn steekt 4 miljard in spoor, wil minder vertragingen
BERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse staatsspoorbedrijf Deutsche Bahn investeert de komende jaren 4 miljard euro in verbetering van het spoornetwerk. Het geld is onder meer bedoeld om minder vertragingen met treinen te hebben. Met een netwerk van meer dan 33.000 kilometer heeft Duitsland het grootste spoornet van Europa.
Het gaat volgens bestuurder Berthold Huber van Deutsche Bahn om een reeks maatregelen. Huber is bij de maatschappij verantwoordelijk voor infrastructuur. Het grootste deel van het geld zal tegen 2027 in het spoornetwerk worden gestoken.
Huber stelt dat er 335 verbeteringsmaatregelen in de plannen zijn opgenomen, voornamelijk in regio's met minder treinverkeer. Het gaat bijvoorbeeld om de aanleg van inhaalsporen en punten om sneller van spoor te wisselen, bijvoorbeeld bij bouwwerkzaamheden. Volgens Deutsche Bahn zal het gehele netwerk profiteren van de plannen.
De punctualiteit bij Deutsche Bahn gaat al langere tijd omlaag, vooral door veroudering van het spoor en achterstallig onderhoud. Vorig jaar arriveerde een derde van de treinen minstens 6 minuten later dan gepland op de bestemming. Er rijden dagelijks meer dan 40.000 treinen van Deutsche Bahn die ongeveer 5700 stations in Duitsland verbinden.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve houdt vast aan zijn verwachting om dit jaar nog een keer de rente te verlagen in de Verenigde Staten ondanks de toegenomen inflatiezorgen door de Iranoorlog. De beleidsbepalers rekenen nu wel op een sterkere stijging van het prijspeil in de VS dit jaar, maar stellen bij hun rentebesluit ook dat de gevolgen van de ontwikkelingen in het Midden-Oosten voor de Amerikaanse economie "onzeker" zijn.
49 minuten geledenVEGHEL (ANP) - Jumbo verkoopt weer vlees voor stuntprijzen. Twee jaar geleden stopte de supermarktketen met tijdelijke aanbiedingen voor vers rund-, varkens- en kippenvlees om de verkoop van plantaardige eiwitten aan te jagen. Maar dat kostte het bedrijf geld, terwijl het resultaat van de maatregel "onvoldoende" was, stelt Jumbo na berichtgeving van NRC.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de aandelenbeurzen in Europa waren woensdag overwegend verliezen te zien door de aanhoudende Iranoorlog. De olieprijzen lijken almaar verder te stijgen en beleggers vrezen dat een escalatie van de strijd in het Midden-Oosten tot meer verstoringen op energiemarkten en een hogere inflatie zou kunnen leiden.
2 uur geledenLUDWIGSHAFEN (ANP) - Het Duitse chemieconcern BASF verhoogt de prijzen voor ingrediënten voor schoonmaakproducten. Het gaat om "aanzienlijke" prijsverhogingen tot 30 procent als reactie op gestegen kosten voor belangrijke grondstoffen, vervoer en verpakkingen nu de oorlog in het Midden-Oosten de toevoer verstoort. De stap laat zien dat de Iranoorlog niet alleen tot hogere prijzen voor benzine, diesel of gas kan leiden, maar ook voor andere producten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een ruim een eeuw oude scheepvaartwet opgeschort om de kosten van het transport van olie, gas en andere goederen in de Verenigde Staten te verlagen. Daarmee probeert hij stijgende energieprijzen in het land, veroorzaakt door zijn oorlog tegen Iran, te drukken.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine verliezen geopend. Beleggers op Wall Street zijn vooral in afwachting van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. De olieprijzen gingen omhoog door een dreiging van Iran voor nieuwe vergeldingsaanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten na een aanval op een groot Iraans gasveld door Israël.
5 uur geledenMAASMECHELEN (ANP/BELGA) - De politie van het Belgische Lanaken-Maasmechelen gaat in Maasmechelen ingrijpen vanwege verkeershinder. Die wordt volgens de politie veroorzaakt door tanktoerisme.
6 uur geleden