Deutsche Bahn rijdt weer normale dienstregeling na lange staking
BERLIJN (ANP/DPA) - Deutsche Bahn (DB) rijdt maandag weer een normale dienstregeling nu de lange staking op het Duitse spoor is beëindigd. Volgens het staatsspoorbedrijf zijn er soms nog wel enige beperkingen met het treinverkeer.
De staking bij het personenvervoer op het Duitse spoor begon vorige week woensdagochtend. Op maandagochtend vroeg werd de staking gestopt. Daarmee zette spoorvakbond GDL eerder een punt achter de actie dan eigenlijk was gepland, want oorspronkelijk zou tot maandagavond 18.00 uur gestaakt worden. GDL is in een slepend conflict verwikkeld met DB over hogere lonen en kortere werkweken voor machinisten en ander spoorpersoneel.
GDL en Deutsche Bahn hebben nu afgesproken weer te gaan onderhandelen en dat er tot 3 maart geen verdere acties op het spoor zullen plaatsvinden. GDL heeft al eerder het werk neergelegd vanwege het conflict, maar de afgelopen staking was de langste tot dusver. Ook bij het goederentransport in Duitsland werd gestaakt.
De Duitse transportminister Volker Wissing is blij dat de partijen weer om tafel gaan. Hij zei dat de staking van de afgelopen dagen voor grote problemen heeft gezorgd voor treinreizigers en ook het bedrijfsleven.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.
1 uur geledenCINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.
7 uur geleden