Deutsche Bahn komt met nooddienstregeling vanwege spoorstaking
BERLIJN (ANP/DPA) - Deutsche Bahn gaat een nooddienstregeling instellen vanwege de staking die is uitgeroepen door spoorvakbond GDL vanaf woensdagavond 22.00 uur tot donderdag 18.00 uur. Volgens Deutsche Bahn zal bij het treinverkeer op langere afstanden het aanbod sterk worden verminderd. Er worden wel langere treinen ingezet om zoveel mogelijk passagiers te kunnen vervoeren, vooral op drukke trajecten tussen grote Duitse steden.
Deutsche Bahn zegt dat er landelijk rekening moet worden gehouden met vertragingen en uitval van veel treinritten. Ook bij regionale treinen wordt gesneden in het aanbod. Dat zal per regio verschillen, aldus het staatsspoorbedrijf. Reizigers wordt opgeroepen zo veel mogelijk reizen uit te stellen.
GDL is in een conflict verwikkeld met Deutsche Bahn over hogere lonen en kortere werkweken. De bond vertegenwoordigt met name treinmachinisten maar ook andere werknemers bij Deutsche Bahn. De bond is sinds vorige week aan het onderhandelen over een nieuw arbeidscontract. Met de staking wil GDL de druk op Deutsche Bahn opvoeren om in te stemmen met de eisen.
In de afgelopen jaren zijn er vaker grote stakingen geweest op het Duitse spoor. Daardoor werden ook internationale treinen vanuit Nederland geraakt, net als het goederenvervoer. Het Duitse spoornet is een zeer belangrijk knooppunt voor treinen in Europa.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De geplande investering van 4 miljard dollar in de Verenigde Staten zal de wereldwijde positie van het merk Volkswagen ten goede komen. Dat zegt Gernot Döllner, de topman van Audi. Audi valt onder het Volkswagen-concern.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - Rusland is bereid om elke gewenste hoeveelheid diesel aan de Verenigde Staten te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Alexander Novak gezegd volgens de Russische staatszender Vesti.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Er zijn zondag vluchten geschrapt vanaf Schiphol door harde wind. Dat bevestigt een woordvoerder van de luchthaven. Volgens het vluchtschema op de website gaat het om tientallen vluchten van KLM, maar ook van easyJet en Lufthansa.
5 uur geledenPERRY (ANP/RTR) - Audi gaat een assemblagefabriek bouwen in Georgia die jaarlijks 200.000 SUV's gaat produceren. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan bij een rally in Perry in Georgia.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.
1 dag geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.
1 dag geleden