Deutsche Bahn komt met nooddienstregeling vanwege spoorstaking
BERLIJN (ANP/DPA) - Deutsche Bahn gaat een nooddienstregeling instellen vanwege de staking die is uitgeroepen door spoorvakbond GDL vanaf woensdagavond 22.00 uur tot donderdag 18.00 uur. Volgens Deutsche Bahn zal bij het treinverkeer op langere afstanden het aanbod sterk worden verminderd. Er worden wel langere treinen ingezet om zoveel mogelijk passagiers te kunnen vervoeren, vooral op drukke trajecten tussen grote Duitse steden.
Deutsche Bahn zegt dat er landelijk rekening moet worden gehouden met vertragingen en uitval van veel treinritten. Ook bij regionale treinen wordt gesneden in het aanbod. Dat zal per regio verschillen, aldus het staatsspoorbedrijf. Reizigers wordt opgeroepen zo veel mogelijk reizen uit te stellen.
GDL is in een conflict verwikkeld met Deutsche Bahn over hogere lonen en kortere werkweken. De bond vertegenwoordigt met name treinmachinisten maar ook andere werknemers bij Deutsche Bahn. De bond is sinds vorige week aan het onderhandelen over een nieuw arbeidscontract. Met de staking wil GDL de druk op Deutsche Bahn opvoeren om in te stemmen met de eisen.
In de afgelopen jaren zijn er vaker grote stakingen geweest op het Duitse spoor. Daardoor werden ook internationale treinen vanuit Nederland geraakt, net als het goederenvervoer. Het Duitse spoornet is een zeer belangrijk knooppunt voor treinen in Europa.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Nike ging vrijdag hard onderuit op de beurzen in New York. De sportkledingfabrikant presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, maar zag de verkopen in China voor het zesde kwartaal op rij dalen. Het bedrijf ondervindt ook de gevolgen van de hogere handelstarieven van president Donald Trump, die de marges negatief beïnvloeden. De winst viel daardoor een derde terug ten opzichte van een jaar eerder.
30 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Shein krijgt in Frankrijk een boete van 10.000 euro voor iedere keer dat de Chinese webwinkel nog een sekspop verkoopt zonder een leeftijdscheck te hebben gedaan. Dat is de uitkomst van een rechtszaak in Parijs. De Franse regering had zo'n leeftijdsverificatie geëist voordat externe verkopers hun producten weer mochten aanbieden via het platform in het land.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De energietarieven voor huishoudens zijn dit jaar gedaald door de flink lagere energieprijzen. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) in zijn Energiemonitor. Volgens de toezichthouder komt dat voor huishoudens met een gemiddeld gebruik neer op een kostendaling van ongeveer 130 euro per jaar.
2 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese tak van Nexperia heeft voldoende alternatieven gevonden voor de eerder uit Nederland afkomstige wafers om volgend jaar een belangrijk product te blijven maken. Het bedrijf vangt het gemis van het basisproduct uit Nederland op met lokale alternatieven, meldt persbureau Reuters op basis van een brief aan distributeurs.
2 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Omwonenden van Tata Steel bij IJmuiden claimen minimaal 1,4 miljard euro schadevergoeding in een massaclaim. Ze willen compensatie voor jarenlange blootstelling aan schadelijke uitstoot, overlast en onzekerheid. Claimstichting Frisse Wind.nu heeft Tata Steel nu ook gedagvaard, waarmee een belangrijke vervolgstap wordt gezet in de juridische strijd van de omwonenden.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse economie groeit volgend jaar naar verwachting met 0,6 procent, meldt de Duitse centrale bank. Daarmee zou de grootste economie van Europa en de belangrijkste handelspartner van Nederland sterker groeien dan dit jaar, want voor 2025 wordt op een minieme plus van 0,2 procent gerekend door de Bundesbank.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Een deel van de ruimbagage van reizigers via Schiphol blijft vrijdag achter op de luchthaven door een storing. Die raakt het systeem in vertrekhal 2, waardoor daar koffers handmatig moeten worden ingecheckt. Dit duurt langer, waardoor niet alle bagage mee kan.
3 uur geleden