Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deutsche Bahn hoopt staking af te wenden via arbitrageproces

Deutsche Bahn hoopt staking af te wenden via arbitrageproces

BERLIJN (ANP/DPA) - Spoorwegmaatschappij Deutsche Bahn hoopt met een arbitrageproces een einde te maken aan een langslepend cao-conflict met vakbond EVG, dat al tot twee grote spoorstakingen in Duitsland leidde. De bond zei vorige week dat de onderhandelingen over een loonsverhoging voor 180.000 spoormedewerkers waren mislukt en morgen beslissen leden over een mogelijke nieuwe staking. Deutsche Bahn hoopt met arbitrage nieuwe verstoringen op het spoor te voorkomen.

"Een oplossing aan tafel is in het belang van werknemers en passagiers", verklaarde Deutsche Bahn. Spoorvakbond EVG liet weten het voorstel van het vervoersbedrijf na ontvangst in overweging te nemen, maar ging er nog niet inhoudelijk op in.

Vakbondsvoorzitter Martin Burkert zei eerder deze maand wel iets te zien in zo'n proces, waarbij niet de rechter maar een commissie van experts een oordeel velt over een conflict. Arbitrage zorgde onlangs ook voor een oplossing bij moeizame onderhandelingen over een nieuwe cao voor overheidsmedewerkers. "Als de werkgever ons benadert met een verzoek om arbitrage, kunnen we snel een beslissing nemen", vertelde hij de regionale omroep Bayerischer Rundfunk.

Meer uit Financieel

Problemen met watervoorziening op Londense luchthaven Gatwick

HORLEY (ANP/AFP) - De Londense luchthaven Gatwick kampt zondag midden in de drukke zomerperiode met een storing in de watervoorziening. Naar verluidt werken toiletten niet en zijn restaurants gesloten op de op een na drukste luchthaven van Groot-Brittannië.

5 uur geleden
Krant: UniCredit-topman ziet ruimte voor deal met Commerzbank

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De topman van het Italiaanse UniCredit heeft gezegd dat hij ruimte ziet voor een akkoord over de overname van het Duitse Commerzbank, waar de bank op aanstuurt. Daarmee toont hij zich optimistisch dat de gesprekken met de Duitse regering en andere betrokken partijen kunnen leiden tot een deal, nu de besprekingen worden hervat.

6 uur geleden
India: handelsoverleg met VS heeft geholpen bij exportvoordeel

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India stelt dat handelsoverleg met de Verenigde Staten ervoor heeft gezorgd dat het land in de "onderste categorie" is geplaatst wat betreft de nieuwste importheffingen van de regering-Trump. Hierdoor behoudt het land een voordeel voor belangrijke exportproducten.

8 uur geleden
FT: defensiegiganten steken recordbedrag in militaire start-ups

FARNBOROUGH (ANP) - De grootste defensiebedrijven van de wereld hebben dit jaar een recordbedrag geïnvesteerd in militaire start-ups, in een poging zich aan te passen aan het snel veranderende karakter van moderne oorlogsvoering. Dat schrijft de Financial Times (FT) op basis van gegevens van bedrijfsanalysebureau Dealroom.

10 uur geleden
Premier Australië wil Trump bevragen over nieuwe heffingen

CANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - De Australische premier Anthony Albanese heeft gezegd dat hij direct een beroep zal doen op de Amerikaanse president Donald Trump vanwege de nieuwe importheffingen die vanuit Washington zijn aangekondigd. Hij noemde deze tarieven onterecht.

11 uur geleden
Rusland verlengt exportverbod op benzine tot eind 2026

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland verlengt het verbod op de export van benzine tot het einde van dit jaar. Het Russische exportverbod op diesel wordt opgeheven "als de markt herstelt", meldt het Russische persbureau Interfax op basis van uitspraken van vicepremier Alexander Novak.

1 dag geleden
VodafoneZiggo: niet actief gejaagd op Odido-klanten na hack

AMSTERDAM (ANP) - VodafoneZiggo is na de hack bij Odido "niet actief gaan jagen" op klanten van dat telecombedrijf. Dat zegt financieel topman Ritchy Drost van VodafoneZiggo in een interview in Het Financieele Dagblad.

1 dag geleden