Deutsche Bahn hoopt staking af te wenden via arbitrageproces
BERLIJN (ANP/DPA) - Spoorwegmaatschappij Deutsche Bahn hoopt met een arbitrageproces een einde te maken aan een langslepend cao-conflict met vakbond EVG, dat al tot twee grote spoorstakingen in Duitsland leidde. De bond zei vorige week dat de onderhandelingen over een loonsverhoging voor 180.000 spoormedewerkers waren mislukt en morgen beslissen leden over een mogelijke nieuwe staking. Deutsche Bahn hoopt met arbitrage nieuwe verstoringen op het spoor te voorkomen.
"Een oplossing aan tafel is in het belang van werknemers en passagiers", verklaarde Deutsche Bahn. Spoorvakbond EVG liet weten het voorstel van het vervoersbedrijf na ontvangst in overweging te nemen, maar ging er nog niet inhoudelijk op in.
Vakbondsvoorzitter Martin Burkert zei eerder deze maand wel iets te zien in zo'n proces, waarbij niet de rechter maar een commissie van experts een oordeel velt over een conflict. Arbitrage zorgde onlangs ook voor een oplossing bij moeizame onderhandelingen over een nieuwe cao voor overheidsmedewerkers. "Als de werkgever ons benadert met een verzoek om arbitrage, kunnen we snel een beslissing nemen", vertelde hij de regionale omroep Bayerischer Rundfunk.
Meer uit Financieel
BRASÍLIA (ANP/AFP) - Het campagneteam van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft Meta beschuldigd van inmenging in de verkiezingen. Zijn socialemediaberichten zouden zijn geblokkeerd van de platforms van het Amerikaanse techbedrijf.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Wereldbank voert gesprekken met dertig tot veertig landen over mogelijke crisishulp om de energieschokken en prijsstijgingen door de Iranoorlog op te vangen. Dat heeft Wereldbank-president Ajay Banga gezegd in een interview met persbureau Reuters.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben toestemming gegeven om maximaal 4 miljoen vaten ruwe olie vrij te geven vanuit de strategische reserves. Daarmee moeten de leveringsproblemen worden opgevangen die de storm Isaias in het zuidoosten van het land heeft veroorzaakt.
3 uur geledenREDMOND (ANP) - De topman van Microsoft heeft gepleit voor meer controle bij het ontwikkelen van kunstmatige intelligentie. Dit weekend zei hij in een bericht op X dat bedrijven krachtige AI-modellen zouden moeten beschouwen als mogelijke interne risico's. Ze moeten er volgens hem van uitgaan dat zulke AI-modellen "gecompromitteerd" zijn en een soort "noodrem" inbouwen om ze in toom te houden.
5 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De autoverkopen in China zijn in de eerste negen maanden van dit jaar hard gedaald door verslechterende marktomstandigheden. In totaal werden er 1,7 miljoen voertuigen verkocht in China, 's werelds grootste automarkt. Dat is een daling van 21 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar, maakte branchevereniging China Passenger Car Association bekend.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechter heeft de verzoeken van de Vereniging Effectenbezitters (VEB) en een grote groep beleggers voor een diepgaand onderzoek naar Philips afgewezen. In 2021 vond een wereldwijde terugroepactie plaats van beademings- en slaapapneu-apparaten van een Amerikaanse dochteronderneming van Philips.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP/DPA) - Tesla heeft de naam van zijn rijassistentiesysteem in Europa veranderd, na jarenlange kritiek dat het Amerikaanse bedrijf het systeem te veel zou hebben aangeprezen als volledig zelfrijdend. Op de websites van de fabrikant van elektrische auto's in Nederland en andere Europese landen heet het systeem nu 'Tesla Assisted Driving'. Daarmee wordt direct duidelijk dat het slechts om een rijassistentiesysteem gaat.
1 dag geleden