Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deutsche Bahn en bond bereiken akkoord na conflict vol stakingen

Deutsche Bahn en bond bereiken akkoord na conflict vol stakingen

BERLIJN (ANP) - De Duitse vakbond GDL en staatsspoorbedrijf Deutsche Bahn (DB) hebben een akkoord bereikt na een langslepend conflict over een nieuwe cao. Dat meldt de bond op de website. Het is nog niet bekend hoe de overeenkomst eruit ziet. De details hierover zullen dinsdag tijdens een persconferentie bekend worden gemaakt. De afgelopen tijd hebben spoormedewerkers van DB meermaals het werk neergelegd. Die stakingen hadden ook gevolgen voor het treinverkeer van en naar Nederland.

GDL meldde vorige week al dat er over veel onderwerpen overeenstemming was bereikt. De vakbond eiste onder meer een kortere werkweek van 35 uur in plaats van 38 uur voor hetzelfde salaris. Voor zover bekend wilde DB echter niet verder gaan dan een werkweek van 36 uur. Ook wilde GDL dat de salarissen van het spoorpersoneel werden verhoogd om de gestegen inflatie te compenseren.

Medewerkers van Deutsche Bahn hebben in totaal zes keer gestaakt, waardoor miljoenen reizigers werden getroffen. De meest recente werkonderbreking was twee weken geleden en duurde 35 uur. Eind januari werd het werk zelfs zes dagen neergelegd. Tijdens stakingen reden in Duitsland bijna geen treinen en ook tussen Nederland en Duitsland reden veel minder treinen dan normaal. Ook treinen van NS en Arriva vielen uit.

Met het bereiken van een akkoord is de stakingsdreiging ten einde. Eerder sloot GDL niet uit om ook tijdens Pasen het werk neer te leggen, mochten de bond en DB er niet samen uitkomen.

Meer uit Financieel

Inflatiezorgen drukken de stemming op aandelenbeurs Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag licht lager aan de handelsdag begonnen. Zorgen over de toenemende inflatie houden beleggers bezig, wat een dag eerder ook al duidelijk werd op Wall Street. Daar eindigden de belangrijkste graadmeters toen lager, gevoed door de zorg dat sterke prijsstijgingen ook voor hogere rentes zullen zorgen.

10 minuten geleden
Huurders klagen vaker over lekkages, vochtproblemen en schimmel

DEN HAAG (ANP) - De Huurcommissie heeft vorig jaar gemiddeld meer dan honderd bouwkundige onderzoeken per week uitgevoerd, 17 procent meer dan in 2024. Daarbij klaagden huurders steeds vaker over onder meer schimmel, lekkages en tocht, staat in het jaarverslag van de instantie die huurgeschillen beslecht.

43 minuten geleden
IEA: verkoop elektrische auto's wereldwijd richting recordhoogte

PARIJS (ANP) - De verkoop van elektrische auto's wereldwijd ligt op koers om opnieuw een recordhoogte te bereiken. Dat zegt het Internationale Energieagentschap (IEA) in een onderzoek. Naar verwachting zullen er 23 miljoen elektrische auto's worden verkocht in 2026.

52 minuten geleden
Staking op komst bij Samsung, vrees voor economische gevolgen

SEJONG (ANP/RTR) - Tienduizenden werknemers van Samsung dreigen te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. De vakbond van het bedrijf in Zuid-Korea heeft plannen waarbij 48.000 personeelsleden het werk achttien dagen neerleggen. Vanwege het grote belang van Samsung wordt gevreesd voor schade aan de economie.

53 minuten geleden
Mercedes toont elektrische sportauto met geluid van brullende V8

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Mercedes-Benz heeft een elektrische sportwagen onthuld die klinkt als een brullende V8-benzinemotor, maar wordt aangedreven door drie krachtige elektromotoren. Daarmee richt de autofabrikant zich op kopers die de elektrische modellen van het merk tot nu toe links lieten liggen.

1 uur geleden
EU bereikt voorlopig akkoord over afronding handelsakkoord met VS

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Europese Unie heeft een voorlopig akkoord bereikt over wetgeving om invoerrechten op Amerikaanse goederen af ​​te schaffen. Dit is een belangrijk onderdeel van het handelsakkoord dat afgelopen juli met Washington werd gesloten.

1 uur geleden
Inflatie loopt verder op tot 2,8 procent

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in april 2,8 procent duurder geworden dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het inflatiecijfer is hetzelfde als bij een eerdere snelle raming.

2 uur geleden