Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deutsche Bahn en bond bereiken akkoord na conflict vol stakingen

Deutsche Bahn en bond bereiken akkoord na conflict vol stakingen

BERLIJN (ANP) - De Duitse vakbond GDL en staatsspoorbedrijf Deutsche Bahn (DB) hebben een akkoord bereikt na een langslepend conflict over een nieuwe cao. Dat meldt de bond op de website. Het is nog niet bekend hoe de overeenkomst eruit ziet. De details hierover zullen dinsdag tijdens een persconferentie bekend worden gemaakt. De afgelopen tijd hebben spoormedewerkers van DB meermaals het werk neergelegd. Die stakingen hadden ook gevolgen voor het treinverkeer van en naar Nederland.

GDL meldde vorige week al dat er over veel onderwerpen overeenstemming was bereikt. De vakbond eiste onder meer een kortere werkweek van 35 uur in plaats van 38 uur voor hetzelfde salaris. Voor zover bekend wilde DB echter niet verder gaan dan een werkweek van 36 uur. Ook wilde GDL dat de salarissen van het spoorpersoneel werden verhoogd om de gestegen inflatie te compenseren.

Medewerkers van Deutsche Bahn hebben in totaal zes keer gestaakt, waardoor miljoenen reizigers werden getroffen. De meest recente werkonderbreking was twee weken geleden en duurde 35 uur. Eind januari werd het werk zelfs zes dagen neergelegd. Tijdens stakingen reden in Duitsland bijna geen treinen en ook tussen Nederland en Duitsland reden veel minder treinen dan normaal. Ook treinen van NS en Arriva vielen uit.

Met het bereiken van een akkoord is de stakingsdreiging ten einde. Eerder sloot GDL niet uit om ook tijdens Pasen het werk neer te leggen, mochten de bond en DB er niet samen uitkomen.

Meer uit Financieel

De Hypotheker: huizenkopers terughoudend door stijgende rente

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huizenkopers zijn terughoudend nu de hypotheekrente door de oorlog in het Midden-Oosten omhooggaat. De Hypotheker ziet daardoor dat het gemiddelde hypotheekbedrag afgelopen kwartaal voor het eerst in drie jaar niet steeg. Ook het aantal aanvragen bleef in het eerste kwartaal gelijk vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.

5 uur geleden
Senatoren VS pleiten voor strengere exportbeperkingen ASML

WASHINGTON (ANP) - Leden van het Amerikaanse congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee ze de exportbeperkingen voor hoogwaardige chiptechnologie bij bondgenoten willen aanscherpen, waaronder Nederland. Dit kan verdere gevolgen hebben voor de Veldhovense chipmaker ASML.

5 uur geleden
Trump schrapt importheffingen op producten met weinig staal

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt importheffingen voor producten die minder dan 15 procent staal, aluminium of koper bevatten. Voor andere producten met die metalen past hij de importheffingen ook aan, maakte het Witte Huis bekend.

5 uur geleden
Wall Street werkt verliezen weg na hoop op opening bij Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben donderdag veel van hun eerdere verliezen goedgemaakt. De belangrijkste beursgraadmeters eindigden niet ver van hun slotstanden van een dag eerder, terwijl eerder op de dag nog aanzienlijke verliezen op de koersenborden stonden. De hoop op een spoedige opening van de Straat van Hormuz nam toe.

6 uur geleden
Trump komt met medicijnheffing van 100 procent, niet voor EU

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert een importheffing van 100 procent in op gepatenteerde medicijnen en farmaceutische ingrediënten. Voor farmaceutische producten uit de Europese Unie en een aantal andere landen geldt een veel lager tarief, van 15 procent.

7 uur geleden
Reders: stel veiligheid scheepvaart voorop bij bijdrage Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - Nederland moet bij een eventuele militaire bijdrage aan het openen van de Straat van Hormuz de veiligheid van schepen en zeevarenden vooropstellen. Dat stelt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) in reactie op de Nederlandse bereidheid mee te doen aan een missie voor vrije doorvaart in de zeestraat bij Iran.

8 uur geleden
Ratingbureaus positiever over Praxis-moeder, zien wel risico's

AMSTERDAM (ANP) - Ratingbureaus zijn iets positiever geworden over het moederbedrijf van doe-het-zelfketens Praxis en Brico, maar zien nog altijd risico's. Deze onderneming, Maxeda, kwam onlangs onder financiële druk te staan en sloot een overeenkomst met schuldeisers.

9 uur geleden