Deutsche Bahn: drukker in treinen in aanloop staking maandag
BERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse spoorbedrijf Deutsche Bahn ziet dat het zaterdag drukker is in de treinen in aanloop naar de grote vervoersstaking in Duitsland op maandag. Mensen gaan eerder op reis om er zeker van te zijn hun bestemming te bereiken.
Volgens Deutsche Bahn is er sprake van "aanzienlijk toegenomen aantallen passagiers en een hoge bezettingsgraad van de treinen, vooral in het langeafstandsverkeer". Reizigers wordt daarom aangeraden een zitplaats te reserveren. Ook krijgen ze het advies om zondag zo vroeg mogelijk op hun beoogde bestemming te zijn, aangezien er in de avond al verstoringen van het treinverkeer kunnen zijn.
De grote vakbonden Verdi en EVG hebben opgeroepen tot de staking. De bonden eisen een fors hoger loon en betere arbeidsvoorwaarden. Er zal ook worden gestaakt in het bus- en tramverkeer en op luchthavens. Ook de binnenvaart en beheerders van rijkswegen zouden meedoen aan de actie, waardoor tunnels mogelijk deels dicht moeten.
De NS heeft al gezegd dat er maandag geen internationale treinen rijden van en naar Duitsland. Ook de slaaptreinen richting Oostenrijk en Zwitserland rijden niet.
Meer uit Financieel
OUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht de komende jaren flink te groeien met de bezorging van zijn maaltijden. Dat heeft directeur en medeoprichter Michiel Muller van Picnic deze week gezegd tijdens een evenement over de landelijke uitrol van de maaltijdbezorgdienst Picnic Kookt. Hij denkt dat over een paar jaar bij de helft van de bestellingen van de onlinesupermarkt ook een maaltijd zit.
2 uur geledenOUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht de komende jaren flink te groeien met de bezorging van zijn maaltijden. Dat heeft directeur en medeoprichter Michiel Muller van Picnic deze week gezegd tijdens een evenement over de landelijke uitrol van de maaltijdbezorgdienst Picnic Kookt. Hij denkt dat over een paar jaar bij de helft van de bestellingen van de onlinesupermarkt ook een maaltijd zit.
2 uur geledenHOOGEVEEN (ANP) - Werknemers van wasserijen leggen woensdag het werk neer, meldt de FNV. Onderhandelingen voor een nieuwe cao zitten muurvast, volgens de vakbond. Bij wasserijen in Hoogeveen, Bolsward, Hardenberg en Tiel wordt 24 uur lang gestaakt.
3 uur geledenHOOGEVEEN (ANP) - Werknemers van wasserijen leggen woensdag het werk neer, meldt de FNV. Onderhandelingen voor een nieuwe cao zitten muurvast, volgens de vakbond. Bij wasserijen in Hoogeveen, Bolsward, Hardenberg en Tiel wordt 24 uur lang gestaakt.
4 uur geledenASHEVILLE (ANP) - De G20-landen dringen aan op "een vrije, veilige en voorspelbare vaart door de Straat van Hormuz". Dat staat in een gezamenlijke verklaring die aan het einde van de door de Verenigde Staten georganiseerde top werd gepubliceerd.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Ruimtevaartorganisatie NASA heeft het contract voor de ontwikkeling van het zogenoemde Mars Telecommunications Network toegekend aan Blue Origin, het Amerikaanse ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke verliezen gesloten. Beleggers hadden zorgen over oplopende energieprijzen, inflatie en stijgende rentes. Die werden ingegeven door oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen deden het sentiment gedurende de handelssessie weinig goeds.
8 uur geleden