Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deutsche Bahn bestelt 30 treinen bij Siemens

Deutsche Bahn bestelt 30 treinen bij Siemens

BERLIJN (ANP/DPA) - Deutsche Bahn (DB) heeft bij technologieconcern Siemens dertig ICE-hogesnelheidstreinen besteld. Dat meldde het Duitse spoorwegbedrijf woensdag. De treinen, die snelheden van 320 kilometer per uur halen, hebben een waarde van 1 miljard euro en zijn goed voor zo'n 13.000 zitplaatsen.

DB wil de komende jaren het aantal treinen met 20 procent uitbreiden. De bestelling kan daarom nog worden verhoogd met zo'n zestig treinen, aldus het spoorwegbedrijf. Vanaf eind 2022 zullen in ieder geval de dertig nieuwe hogesnelheidstreinen gaan rijden, tussen Noordrijn-Westfalen en München.

Eind 2019 deed DB de aanvraag al bij Siemens, nadat de Duitse regering aankondigde vanaf dit jaar de btw op treinkaartjes te verlagen. Zo wil de regering milieuvriendelijker reizen stimuleren. "'Ook al is de vraag naar treinreizen door het coronavirus sterk gedaald, klimaatvriendelijk vervoer is op de langere termijn aantrekkelijk", aldus DB-directeur Richard Lutz.

Meer uit Financieel

Nieuwe adviesraad moet Nederlandse economie productiever maken

DEN HAAG (ANP) - Een nieuwe, onafhankelijke adviesraad gaat zich buigen over maatregelen om de groei van de arbeidsproductiviteit aan te jagen. Dat is volgens het kabinet nodig om welvaart te behouden en collectieve voorzieningen ook in de toekomst betaalbaar te houden. Daarmee volgt het een belangrijke aanbeveling uit een eerder advies van voormalig ASML-topman Peter Wennink.

10 minuten geleden
Kabinet ziet rapport-Wennink vooral als aanmoediging

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet ziet een advies van voormalig ASML-topman Peter Wennink over versterking van het ondernemersklimaat vooral als een aanmoediging om door te gaan op de ingeslagen weg. Met veel van zijn aanbevelingen is het al druk aan de slag, schrijft minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) in een reactie op het rapport aan de Tweede Kamer.

10 minuten geleden
Wageningen: weer winst voor zeevissers, maar onzekerheid blijft

WAGENINGEN (ANP) - Nederlandse zeevissers hebben afgelopen jaar een positief resultaat behaald, maar het blijven onzekere tijden voor de sector. Dat meldt de Wageningen University & Research (WUR), die jaarlijks cijfers over de visserij presenteert.

32 minuten geleden
Griekenland verlaagt prijzen aan de pomp tot einde zomer

ATHENE (ANP/RTR) - De prijzen aan de pomp in Griekenland worden deze zomer verlaagd. Dat zei de Griekse premier Kyriakos Mitsotakis vrijdag. De overheid heeft voor de verlaging een akkoord gesloten met olieraffinaderijen. De prijs van diesel en benzine is opgelopen door de oorlog in het Midden-Oosten.

47 minuten geleden
Meta schendt EU-regels met verslavende Instagram en Facebook

BRUSSEL (ANP) - Meta overtreedt digitale EU-regels met het verslavende ontwerp van Instagram en Facebook. Dat concludeert de Europese Commissie vrijdag. De Commissie deed onderzoek naar het oneindig scrollen, automatisch afspelen van content, pushmeldingen en gepersonaliseerde aanbevelingen op de socialmediaplatforms.

1 uur geleden
Toezichthouders: neem digitale autonomie mee bij inkoopkeuzes

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse toezichthouders roepen organisaties en overheden op om digitale autonomie nadrukkelijk mee te wegen bij de inkoop van IT-diensten. Die aanbeveling doen de Autoriteit Consument & Markt (ACM), de Autoriteit Financiële Markten (AFM), de Autoriteit Persoonsgegevens (AP), De Nederlandsche Bank (DNB) en de Rijksinspectie Digitale Infrastructuur (RDI) in een nieuw rapport, waarin bedrijven en overheden opgeroepen worden om de overgang naar meer digitale autonomie te versnellen.

2 uur geleden
Bloomberg: Shein blijft pogingen doen om beursgang te voltooien

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Shein heeft de voorbereidingen voor een beursgang in Hongkong voortgezet. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De webwinkel voor fastfashionproducten probeert al lange tijd naar de beurs te gaan, maar stuitte steeds op nieuwe problemen. Met de vrijdag verkregen goedkeuring van de Chinese toezichthouder CSRC heeft Shein een belangrijke stap gezet om ditmaal een succesvolle beursgang te bewerkstelligen.

2 uur geleden