Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deutsche Bahn bekijkt verkoop logistieke dochter DB Schenker

Deutsche Bahn bekijkt verkoop logistieke dochter DB Schenker

BERLIJN (ANP) - De Duitse nationale spoormaatschappij Deutsche Bahn overweegt een volledige verkoop van haar logistieke tak DB Schenker. De raad van commissarissen van Deutsche Bahn heeft het bestuur opdracht gegeven om voorbereidingen te treffen voor een eventuele verkoop. DB Schenker is ook actief in Nederland.

Deutsche Bahn zegt zich meer op de kernactiviteiten te willen richten en dat daarom een verkoop wordt bekeken. Persbureau Bloomberg meldde begin dit jaar al dat er een verkoop van DB Schenker aan kon komen. Het logistieke bedrijf zou gewaardeerd moeten worden rond de 20 miljard euro.

Deutsche Bahn zegt dat er later details zullen komen over hoe die verkoop er uit zou moeten zien. De opbrengst moet dan worden gebruikt om de schuld te verlagen. Deutsche Bahn benadrukt dat er geen haast is en dat er alleen een verkoop komt als daar financieel voordeel uit wordt gehaald. Het staatsspoorbedrijf zegt dat DB Schenker als een wereldwijde marktleider aantrekkelijk is voor investeerders en kopers.

Interesse

Volgens Bloomberg hebben grote investeringsmaatschappijen al interesse getoond in DB Schenker, zoals Carlyle Group, CVC Capital Partners, Blackstone en Bain Capital. Maar ook andere logistieke bedrijven zouden hun oog op DB Schenker kunnen laten vallen, aldus Bloomberg. Zo heeft het Deense transportconcern DSV al gezegd geïnteresseerd te zijn. Andere mogelijke bieders kunnen bijvoorbeeld het Zwitserse Kuehne & Nagel zijn.

DB Schenker is actief met vrachtvervoer op land, ter zee en door de lucht en heeft wereldwijd op bijna 1900 locaties meer dan 76.000 werknemers. Het bedrijf heeft flink geprofiteerd van de sterke vraag naar goederenvervoer door het sterke economisch herstel van de coronacrisis. In de eerste helft van dit zette het bedrijf een operationele recordwinst in de boeken van 1,2 miljard euro. DB Schenker werd in 1872 in Wenen opgericht en viert dit jaar het 150-jarige bestaan.

Meer uit Financieel

Records voor S&P 500 en Nasdaq na sterk banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De brede S&P 500-index en de technologiegraadmeter Nasdaq zijn vrijdag met nieuwe recordstanden gesloten, geholpen door een sterk cijfer over de Amerikaanse banenmarkt. Het banenrapport van de overheid viel veel beter uit dan verwacht. Wel werd bekend dat het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten naar een nieuw dieptepunt is gezakt door zorgen bij huishoudens over een hoge inflatie die de koopkracht ondermijnt.

5 uur geleden
Bloomberg: beursgang AI-chipbedrijf Cerebras wordt groter

SUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - De producent van AI-chips Cerebras Systems wil meer geld ophalen met zijn beursgang op Wall Street dan eerder gepland. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg is Cerebras van plan de uitgifteprijs bij de beursgang te verhogen vanwege de grote interesse van investeerders. Mogelijk kan het bedrijf maandag met een bekendmaking komen.

6 uur geleden
Porsche sluit dochterondernemingen, 500 banen gaan verloren

STUTTGART (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse sportwagenfabrikant Porsche sluit drie dochterondernemingen die niet actief zijn in de autoproductie. Daardoor gaan ongeveer vijfhonderd banen verloren. Met de ingreep wil Porsche verder snijden in de kosten en zich meer focussen op de kernactiviteiten.

8 uur geleden
Kleine min voor AEX-index, chipfondsen wel omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met een kleine min het weekend ingegaan. Beleggers op het Damrak deden het even rustig aan na een drukke week met veel kwartaalcijfers van grote bedrijven. De aandacht ging nu onder meer uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat beter uitviel dan verwacht. De chipfondsen ASML, Besi en ASMI stonden wel bij de stijgers in de AEX.

10 uur geleden
Consumentenvertrouwen VS naar nieuw dieptepunt om inflatiezorgen

ANN ARBOR (ANP) - Het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten is naar een nieuw dieptepunt gezakt door toenemende zorgen over een hoge inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van voorlopige cijfers voor de meimaand. Amerikaanse huishoudens zijn bezorgd dat de hoge inflatie de koopkracht en eigen financiële situatie schaadt.

11 uur geleden
Wall Street hoger na beter dan verwacht banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag omhoog ondanks de hernieuwde spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Naast de ontwikkelingen in het Midden-Oosten verwerkten beleggers het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport zijn er in de grootste economie ter wereld in april 115.000 banen bijgekomen. Dat was meer dan verwacht. De werkloosheid bleef onveranderd op 4,3 procent.

12 uur geleden
Kunstmestproducent Yara heeft last van actie XR in Vlaardingen

VLAARDINGEN (ANP) - Kunstmestproducent Yara heeft last van een protestactie van Extinction Rebellion bij zijn locatie in Vlaardingen. Demonstranten hebben daar de toegangsweg naar de fabriekspoort geblokkeerd. Hierdoor wordt de aan- en afvoer gehinderd, laat het bedrijf weten.

13 uur geleden