Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deutsche Bahn bekijkt verkoop logistieke dochter DB Schenker

Deutsche Bahn bekijkt verkoop logistieke dochter DB Schenker

BERLIJN (ANP) - De Duitse nationale spoormaatschappij Deutsche Bahn overweegt een volledige verkoop van haar logistieke tak DB Schenker. De raad van commissarissen van Deutsche Bahn heeft het bestuur opdracht gegeven om voorbereidingen te treffen voor een eventuele verkoop. DB Schenker is ook actief in Nederland.

Deutsche Bahn zegt zich meer op de kernactiviteiten te willen richten en dat daarom een verkoop wordt bekeken. Persbureau Bloomberg meldde begin dit jaar al dat er een verkoop van DB Schenker aan kon komen. Het logistieke bedrijf zou gewaardeerd moeten worden rond de 20 miljard euro.

Deutsche Bahn zegt dat er later details zullen komen over hoe die verkoop er uit zou moeten zien. De opbrengst moet dan worden gebruikt om de schuld te verlagen. Deutsche Bahn benadrukt dat er geen haast is en dat er alleen een verkoop komt als daar financieel voordeel uit wordt gehaald. Het staatsspoorbedrijf zegt dat DB Schenker als een wereldwijde marktleider aantrekkelijk is voor investeerders en kopers.

Interesse

Volgens Bloomberg hebben grote investeringsmaatschappijen al interesse getoond in DB Schenker, zoals Carlyle Group, CVC Capital Partners, Blackstone en Bain Capital. Maar ook andere logistieke bedrijven zouden hun oog op DB Schenker kunnen laten vallen, aldus Bloomberg. Zo heeft het Deense transportconcern DSV al gezegd geïnteresseerd te zijn. Andere mogelijke bieders kunnen bijvoorbeeld het Zwitserse Kuehne & Nagel zijn.

DB Schenker is actief met vrachtvervoer op land, ter zee en door de lucht en heeft wereldwijd op bijna 1900 locaties meer dan 76.000 werknemers. Het bedrijf heeft flink geprofiteerd van de sterke vraag naar goederenvervoer door het sterke economisch herstel van de coronacrisis. In de eerste helft van dit zette het bedrijf een operationele recordwinst in de boeken van 1,2 miljard euro. DB Schenker werd in 1872 in Wenen opgericht en viert dit jaar het 150-jarige bestaan.

Meer uit Financieel

Europarlement: Brussel moet overname MediaMarkt onderzoeken

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie moet een diepgaand onderzoek instellen naar de overname van het moederbedrijf van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, wil het Europees Parlement. Het Chinese webwinkelconcern JD.com wil Ceconomy AG overnemen. Een voorstel van de Nederlandse Europarlementariër Dirk Gotink (NSC) voor een onderzoek is donderdag aangenomen in het Europees Parlement.

58 minuten geleden
Liter benzine kost voor het eerst ooit meer dan 2,60 euro

EINDHOVEN (ANP) - De prijs van een liter benzine is voor het eerst ooit hoger dan 2,60 euro. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt donderdag dat de landelijke adviesprijs van een liter Euro95 met 1,5 cent is gestegen tot 2,603 euro. De prijzen aan de pomp lopen de afgelopen dagen op, nadat de olieprijzen weer fors waren gestegen als gevolg van de aanhoudende Iranoorlog.

1 uur geleden
Economische groei eurozone zwakt af in eerste maanden van 2026

LUXEMBURG (ANP) - De economische groei van de eurozone is in de eerste drie maanden van 2026 afgezwakt ten opzichte van het laatste kwartaal van vorig jaar. Volgens statistiekbureau Eurostat viel de groei terug tot 0,1 procent, na een groei van 0,2 procent in de laatste drie maanden van 2025.

1 uur geleden
Unilever gaat prijzen verhogen door stijgende kosten

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse verzorgings- en voedingsmiddelenproducent Unilever gaat zijn prijzen verhogen vanwege de impact van hoger dan verwachte kosten door de oorlog in het Midden-Oosten. "Er zullen vaker prijsverhogingen komen, maar in kleine stappen", zei financieel directeur Srinivas Phatak tijdens een toelichting op de kwartaalresultaten.

1 uur geleden
Inflatie eurozone stijgt naar 3 procent door energieprijzen

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in april gestegen naar 3 procent door de hogere energieprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie liep daarmee verder op ten opzichte van maart. In die maand stegen de consumentenprijzen al met 2,6 procent. In februari, voor de Iranoorlog, bedroeg de inflatie nog 1,9 procent.

2 uur geleden
Econoom CBS: grootste impact Iranoorlog zit nu nog tussen de oren

DEN HAAG (ANP) - De grootste economische impact van de Iranoorlog zit nu nog vooral "tussen de oren" bij Nederlanders, zegt hoofdeconoom Peter Hein van Mulligen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hij wijst daarbij op het Nederlandse consumentenvertrouwen, dat in twee maanden tijd is gekelderd, terwijl de echte economische gevolgen van het conflict volgens hem vooralsnog beperkt zijn.

2 uur geleden
Activisten bestormen aandeelhoudersvergadering vleesbedrijf JBS

AMSTERDAM (ANP) - Tientallen activisten van Greenpeace zijn de aandeelhoudersvergadering van JBS, het grootste vleesverwerkingsbedrijf ter wereld, binnengevallen. De aandeelhouders in het Sheraton Hotel bij Schiphol zijn de vergaderzaal iets na 10.00 uur donderdagochtend uit gevlucht, meldt een ANP-verslaggever ter plaatse. Greenpeace heeft de zaal nu bezet, waardoor onduidelijk is of de vergadering later op de dag nog door kan gaan.

2 uur geleden