Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deurnese bussenbouwer Ebusco wil kosten verder verlagen

Deurnese bussenbouwer Ebusco wil kosten verder verlagen

DEURNE (ANP) - De fabrikant van elektrische bussen Ebusco wil verdere kostenbesparingen doorvoeren. Het bedrijf uit Deurne voerde onlangs een reorganisatie door en begon meer gebruik te maken van externe producenten. Dat moest voor kostenvoordelen en voorspelbaardere levertijden zorgen, maar nu waarschuwt Ebusco voor tegenvallende resultaten.

Zo meldt het beursgenoteerde bedrijf dat eerdere verwachtingen over de omzet en winst te optimistisch zijn gebleken. Anders dan Ebusco in maart voorspelde, zal het waarschijnlijk niet lukken om een omzet boven de 325 miljoen euro te halen in combinatie met een positief bedrijfsresultaat.

De bussenbouwer stelt dat de nieuwe strategie "de juiste keuze" was, maar opstartproblemen bij de uitbesteding van productiewerkzaamheden zorgen voor vertraging. Ook op de productielocatie van Ebusco in Deurne zijn er problemen bij de afwerking van de bussen. De bedrijfstop gaat nu op zoek naar "additionele kostenbesparingen" die bovenop eerdere ingrepen komen.

Gevolgen voor personeel

De "inefficiënties" hebben volgens een woordvoerder te maken met een periode van overlap tussen orders waarvoor Ebusco aanvankelijk zelf wilde bouwen, en orders die externe fabrikanten kunnen vervullen. Ook hebben die contractproducenten tijd nodig om ingewerkt te worden.

Het is nog niet duidelijk waar Ebusco extra zal besparen, waardoor het ook nog niet duidelijk is of de ingreep banen gaat kosten. Begin dit jaar werd bekend dat het bedrijf tientallen banen zou schrappen. Dat had ermee te maken dat Ebusco de inzet van flexibele arbeidskrachten voor de productie afschaalde.

Meer uit Financieel

Oorlog in Midden-Oosten stuwt wereldvoedselprijzen, ziet FAO

ROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.

1 uur geleden
Bloomberg: eerste West-Europese schip verlaat Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.

2 uur geleden
Investeerders Vesteda stemmen in met pakket maatregelen

AMSTERDAM (ANP) - Investeerders van Vesteda hebben het bedrijf weer wat financiële lucht gegeven, nadat ze hebben ingestemd met een pakket maatregelen. Donderdag leek de grootste commerciële woningbelegger van Nederland nog verder onder financiële druk te komen, waardoor mogelijk veel woningen zouden moeten worden verkocht.

2 uur geleden
Gasunie: Nederlandse gasvoorraden worden voorzichtig aangevuld

GRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden worden "voorzichtig" weer aangevuld. Dat laat Gasunie vrijdagochtend weten. Donderdag vond de eerste vulling plaats. Door een koude winter was de gasvoorraad tot het laagste niveau in zeker tien jaar gezakt. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

3 uur geleden
Dieselprijs aan de pomp meer dan 10 eurocent omhoog

EINDHOVEN (ANP) - Diesel is vrijdag fors in prijs gestegen aan de Nederlandse pomp door de aanhoudende Iranoorlog. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter diesel bij de grote oliemaatschappijen met meer dan 10 eurocent omhooggegaan.

4 uur geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea klimmen na hoop op heropening Hormuz

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in Azië lieten vrijdag herstel zien na verliezen van een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan een bericht dat Iran samen met Oman aan een protocol werkt rondom de Straat van Hormuz. Japan en Zuid-Korea zijn voor olie erg afhankelijk van import uit het Midden-Oosten.

4 uur geleden
Bronnen: SpaceX mikt bij grootste beursgang op biljoenenwaarde

NEW YORK (ANP) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX mikt op een veel hogere waardering bij zijn beursgang dan eerder gemeld. De onderneming van multimiljardair Elon Musk hoopt dat de waarde bij de beursnotering uitkomt op meer dan 2 biljoen dollar, omgerekend 1,73 biljoen of 1730 miljard euro. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Na de overname van Musks AI-bedrijf xAI in februari werd de waarde nog geschat op 1,25 biljoen dollar.

5 uur geleden