Deurloo ten onder in rekfinale, titel voor Japanner Hashimoto
TOKIO (ANP) - Turner Bart Deurloo is er niet in geslaagd een medaille over te houden aan zijn optreden in de rekfinale op de Olympische Spelen in Tokio. De 30-jarige Rotterdammer kwam al vroeg in zijn oefening ten val en eindigde met een score van 12,266 als zevende.
De olympische titel was voor de Japanner Daiki Hashimoto. De pas 19-jarige turner, vorige week al winnaar van de meerkampfinale, kwam uit op een score van 15,066. De Kroaat Tin Srbic, de wereldkampioen van 2017, veroverde zilver: 14,900. Het brons ging naar de Rus Nikita Nagorni in 14,533.
Ook de Kazak Milan Karini, de Japanner Takeru Kitazono en de Australiër Tyson Bull kwamen ten val. Deurloo, die als laatste aan de beurt was, had het ten dele zien gebeuren en ging zelf bij zijn tweede vluchtelement (Kolman) in de fout.
Nummer 3 van de wereld
Deurloo was al eens de nummer 3 van de wereld. Op de WK van Montreal in 2017 pakte hij het brons achter Srbic en Epke Zonderland, die in die finale een merkwaardige fout maakte die hem het goud kostte.
Daarna was het vaak net niet met de Rotterdammer, in zijn vrije tijd een verdienstelijk muzikant. Lang stond hij ook in de schaduw van Zonderland, die in 2012 de turnwereld op de Spelen van Londen verbaasde met een drievoudige combinatie van vluchtelementen.
Rekstok
Deurloo, die zich op de WK van Stuttgart in 2019 als enige van de Nederlandse turnmannen kwalificeerde voor de Spelen, richtte zich sindsdien volledig op de rekstok. Daarvoor was hij toch vooral een allrounder met oog voor het teamresultaat. Zonderland kwam via een omweg ook in Tokio, maar de Fries kwam tekort in de kwalificaties. Deurloo moest lang wachten maar bleek uiteindelijk met de achtste score zijn verblijf in Tokio met ruim een week te hebben verlengd.
De vraag was of hij in de finale dan eindelijk zijn 'triple' - op sociale media regelmatig gedemonstreerd - in een grote wedstrijd zou laten zien. Alleen dan leek hij medaillekandidaat. Het kwam er niet van. De uitvoering van de Cassina, het eerste vluchtelement, maakte een combi al niet mogelijk. Na de Kolman miste hij de stok.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.
3 uur geledenSAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."
4 uur geledenTORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos lijkt kansloos voor een medaille op de Olympische Spelen. De 32-jarige Nederlandse noteerde in het Cortina Sliding Centre in haar eerste twee runs tijden van 57,88 en 57,98 seconden en staat met een totaaltijd van 1.55,86 slechts dertiende. De derde en vierde run zijn zaterdag.
6 uur geleden