Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deurloo ten onder in rekfinale, titel voor Japanner Hashimoto

Deurloo ten onder in rekfinale, titel voor Japanner Hashimoto

TOKIO (ANP) - Turner Bart Deurloo is er niet in geslaagd een medaille over te houden aan zijn optreden in de rekfinale op de Olympische Spelen in Tokio. De 30-jarige Rotterdammer kwam al vroeg in zijn oefening ten val en eindigde met een score van 12,266 als zevende.

De olympische titel was voor de Japanner Daiki Hashimoto. De pas 19-jarige turner, vorige week al winnaar van de meerkampfinale, kwam uit op een score van 15,066. De Kroaat Tin Srbic, de wereldkampioen van 2017, veroverde zilver: 14,900. Het brons ging naar de Rus Nikita Nagorni in 14,533.

Ook de Kazak Milan Karini, de Japanner Takeru Kitazono en de Australiër Tyson Bull kwamen ten val. Deurloo, die als laatste aan de beurt was, had het ten dele zien gebeuren en ging zelf bij zijn tweede vluchtelement (Kolman) in de fout.

Nummer 3 van de wereld

Deurloo was al eens de nummer 3 van de wereld. Op de WK van Montreal in 2017 pakte hij het brons achter Srbic en Epke Zonderland, die in die finale een merkwaardige fout maakte die hem het goud kostte.

Daarna was het vaak net niet met de Rotterdammer, in zijn vrije tijd een verdienstelijk muzikant. Lang stond hij ook in de schaduw van Zonderland, die in 2012 de turnwereld op de Spelen van Londen verbaasde met een drievoudige combinatie van vluchtelementen.

Rekstok

Deurloo, die zich op de WK van Stuttgart in 2019 als enige van de Nederlandse turnmannen kwalificeerde voor de Spelen, richtte zich sindsdien volledig op de rekstok. Daarvoor was hij toch vooral een allrounder met oog voor het teamresultaat. Zonderland kwam via een omweg ook in Tokio, maar de Fries kwam tekort in de kwalificaties. Deurloo moest lang wachten maar bleek uiteindelijk met de achtste score zijn verblijf in Tokio met ruim een week te hebben verlengd.

De vraag was of hij in de finale dan eindelijk zijn 'triple' - op sociale media regelmatig gedemonstreerd - in een grote wedstrijd zou laten zien. Alleen dan leek hij medaillekandidaat. Het kwam er niet van. De uitvoering van de Cassina, het eerste vluchtelement, maakte een combi al niet mogelijk. Na de Kolman miste hij de stok.

Meer uit Sport

Wielrenster Kool sprint naar zege in Scheldeprijs

SCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.

31 minuten geleden
Tennisser Medvedev onderuit in Monaco zonder een game te winnen

MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.

2 uur geleden
China onderzoekt cyberpesten olympisch schoonspringkampioene Quan

HONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.

3 uur geleden
Bonus voor 116 Russische sporters die Winterspelen misten

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.

5 uur geleden
Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

21 uur geleden
Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

22 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

1 dag geleden