Deurloo ten onder in rekfinale, titel voor Japanner Hashimoto
TOKIO (ANP) - Turner Bart Deurloo is er niet in geslaagd een medaille over te houden aan zijn optreden in de rekfinale op de Olympische Spelen in Tokio. De 30-jarige Rotterdammer kwam al vroeg in zijn oefening ten val en eindigde met een score van 12,266 als zevende.
De olympische titel was voor de Japanner Daiki Hashimoto. De pas 19-jarige turner, vorige week al winnaar van de meerkampfinale, kwam uit op een score van 15,066. De Kroaat Tin Srbic, de wereldkampioen van 2017, veroverde zilver: 14,900. Het brons ging naar de Rus Nikita Nagorni in 14,533.
Ook de Kazak Milan Karini, de Japanner Takeru Kitazono en de Australiër Tyson Bull kwamen ten val. Deurloo, die als laatste aan de beurt was, had het ten dele zien gebeuren en ging zelf bij zijn tweede vluchtelement (Kolman) in de fout.
Nummer 3 van de wereld
Deurloo was al eens de nummer 3 van de wereld. Op de WK van Montreal in 2017 pakte hij het brons achter Srbic en Epke Zonderland, die in die finale een merkwaardige fout maakte die hem het goud kostte.
Daarna was het vaak net niet met de Rotterdammer, in zijn vrije tijd een verdienstelijk muzikant. Lang stond hij ook in de schaduw van Zonderland, die in 2012 de turnwereld op de Spelen van Londen verbaasde met een drievoudige combinatie van vluchtelementen.
Rekstok
Deurloo, die zich op de WK van Stuttgart in 2019 als enige van de Nederlandse turnmannen kwalificeerde voor de Spelen, richtte zich sindsdien volledig op de rekstok. Daarvoor was hij toch vooral een allrounder met oog voor het teamresultaat. Zonderland kwam via een omweg ook in Tokio, maar de Fries kwam tekort in de kwalificaties. Deurloo moest lang wachten maar bleek uiteindelijk met de achtste score zijn verblijf in Tokio met ruim een week te hebben verlengd.
De vraag was of hij in de finale dan eindelijk zijn 'triple' - op sociale media regelmatig gedemonstreerd - in een grote wedstrijd zou laten zien. Alleen dan leek hij medaillekandidaat. Het kwam er niet van. De uitvoering van de Cassina, het eerste vluchtelement, maakte een combi al niet mogelijk. Na de Kolman miste hij de stok.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
4 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.
6 uur geledenGABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.
7 uur geleden