Deuren Westminster Abbey geopend voor begrafenis koningin
LONDEN (ANP) - De Londense kerk Westminster Abbey heeft de deuren geopend voor hoogwaardigheidsbekleders en andere gasten die de uitvaart bijwonen van koningin Elizabeth. Britse media berichten dat de eerste genodigden de kerk binnengaan.
De vorstin lag de afgelopen dagen opgebaard in Westminster Hall, een historische zaal in het parlementsgebouw in Londen. Daar konden Britten afscheid nemen van Elizabeth. Haar kist wordt in de loop van de ochtend naar Westminster Abbey gebracht. De staatsbegrafenis begint daar om 11.00 uur plaatselijke tijd, 12.00 uur in Nederland.
De begrafenis wordt bijgewoond door tal van wereldleiders en staatshoofden. Het gaat onder anderen om de Amerikaanse president Joe Biden, de Franse president Emmanuel Macron, de Australische premier Anthony Albanese en de Canadese premier Justin Trudeau. Ook leden van Europese koninklijke families en de Japanse keizerlijke familie zijn erbij, onder wie koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Beatrix.
De begrafenis wordt niet alleen maar bijgewoond door royals en toppolitici. Zo arriveerde volgens Sky News even na 08.00 uur plaatselijke tijd verpleegkundige Nancy O'Neill, die in eigen land is gelauwerd voor haar werk tijdens de coronapandemie. Een andere genodigde is Pranav Bhanot, een advocaat die tijdens de pandemie hielp bij de bezorging van 1200 gratis maaltijden.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
3 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
4 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Roemenië neemt diplomatieke maatregelen tegen Rusland nadat een drone een Roemeens wooncomplex had geraakt. President Nicușor Dan maakte bekend dat het Russische consulaat in de stad Constanța moet sluiten. De consul wordt aangemerkt als persona non grata, wat betekent dat hij niet meer welkom is.
4 uur geleden