Detective: schietpartij Zaandam mogelijk poging tot kunstroof
ZAANDAM (ANP) - De schietpartij in Zaandam van zondagmorgen hield mogelijk verband met een poging tot kunstroof bij het Zaans Museum. Kunstdetective Arthur Brand heeft dat van meerdere mensen te horen gekregen. "Het schijnt dat de daders met een Monet naar buiten zijn gerend", vertelt de bekende kunstkenner, die zelf diverse kunstdiefstallen oploste. Het lukte de daders volgens de bronnen van Brand niet om hun buit mee te nemen.
De politie kan nog niets bevestigen en het museum zelf was niet direct bereikbaar voor een reactie. Wel meldde de politie zelf dat een schietpartij was gemeld op het Schansend, waar het museum is gevestigd. Niemand raakte gewond en twee verdachten zijn op een motor ervandoor gegaan.
De Franse schilder Claude Monet verbleef in 1871 vier maanden in Zaandam. De impressionist maakte er 25 schilderijen, waarvan er één in bezit is van het Zaans Museum: het werk De Voorzaan en de Westerhem. Het museum kocht het in 2015 voor 1,16 miljoen euro.
Omstanders
Het Noordhollands Dagblad voert een ooggetuige op die zegt dat een omstander nog probeerde een van de twee daders van de motor af te trekken. Daarop zou een van hen hebben geschoten en het schilderij hebben achtergelaten.
Op de vraag of daadwerkelijk is geschoten, antwoordt een politiewoordvoerder dat het daar wel "alle schijn van heeft". Verdere details kon hij nog niet kwijt. "We zijn er ontzettend druk mee bezig".
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het is nog onbekend of de Ferro Dome, een voormalige gasopslag in Rotterdam, gered kan worden. "Dit is een van de vele onduidelijkheden", zegt een woordvoerder van beheerder Havenbedrijf Rotterdam. Deze week bleek dat het dak is ingezakt door de sneeuw.
11 minuten geledenTILBURG (ANP) - De meeste binnensportlocaties in Tilburg zijn zaterdag weer open, meldt de gemeente. Veel sportlocaties waren sinds donderdag uit voorzorg dicht, omdat er veel ijs en sneeuw op de daken lag. Alleen de Ireen Wüst IJsbaan en Zwembad Reeshof blijven voorlopig gesloten. De gemeente zegt de situatie voortdurend in de gaten te houden.
12 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - In het noorden van het land zijn er zaterdagochtend problemen op het spoor, is te zien op de website van NS. Door wisselstoringen en defecte treinen is op meerdere trajecten in Groningen en Friesland sprake van vertragingen of uitval van treinen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De N33 en N46 in Groningen zijn ook zaterdagochtend nog dicht als gevolg van het winterse weer. Volgens Rijkswaterstaat gaat de N46 rond het middaguur weer open. Wanneer de N33 weer open kan, is nog onduidelijk. Volgens de dienst zijn meerdere automobilisten daar door de afzetting gereden. "Enkelen hiervan hebben zichzelf vastgereden, wat de gladheidsbestrijding ook weer lastiger maakt."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse kranten wijden online aparte berichten aan het feit dat op veel plekken niet op de gebruikelijke tijd een krant in de bus ligt. Uitgeverijen DPG Media en Mediahuis waarschuwden hier eerder al voor.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nog deze maand komt er een nieuw paneel op de Amerikaanse begraafplaats in Margraten, vertelt de Amerikaanse ambassadeur Joseph Popolo vrijdag in een interview met EW Magazine. "En dat gaat specifiek over de rol van Afro-Amerikaanse soldaten die hun leven hebben gegeven voor de bevrijding van Nederland."
10 uur geledenTILBURG (ANP) - De omstreden voorganger Tom de Wal is door de politie weer vrijgelaten. Dat laat hij in een onlinevideo weten. De Wal werd vrijdagavond aangehouden in Tilburg omdat hij er een genezingsdienst hield die door de gemeente verboden was. Hij laat weten dat hij onder meer boetes krijgt.
10 uur geleden