Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Detective: schietpartij Zaandam mogelijk poging tot kunstroof

Detective: schietpartij Zaandam mogelijk poging tot kunstroof

ZAANDAM (ANP) - De schietpartij in Zaandam van zondagmorgen hield mogelijk verband met een poging tot kunstroof bij het Zaans Museum. Kunstdetective Arthur Brand heeft dat van meerdere mensen te horen gekregen. "Het schijnt dat de daders met een Monet naar buiten zijn gerend", vertelt de bekende kunstkenner, die zelf diverse kunstdiefstallen oploste. Het lukte de daders volgens de bronnen van Brand niet om hun buit mee te nemen.

De politie kan nog niets bevestigen en het museum zelf was niet direct bereikbaar voor een reactie. Wel meldde de politie zelf dat een schietpartij was gemeld op het Schansend, waar het museum is gevestigd. Niemand raakte gewond en twee verdachten zijn op een motor ervandoor gegaan.

De Franse schilder Claude Monet verbleef in 1871 vier maanden in Zaandam. De impressionist maakte er 25 schilderijen, waarvan er één in bezit is van het Zaans Museum: het werk De Voorzaan en de Westerhem. Het museum kocht het in 2015 voor 1,16 miljoen euro.

Omstanders

Het Noordhollands Dagblad voert een ooggetuige op die zegt dat een omstander nog probeerde een van de twee daders van de motor af te trekken. Daarop zou een van hen hebben geschoten en het schilderij hebben achtergelaten.

Op de vraag of daadwerkelijk is geschoten, antwoordt een politiewoordvoerder dat het daar wel "alle schijn van heeft". Verdere details kon hij nog niet kwijt. "We zijn er ontzettend druk mee bezig".

Meer uit Binnenland

Palmen: toeslagenouders merken niets van opgedoken datakluis

DEN HAAG (ANP) - Gedupeerde ouders gaan niets merken van de vondst van tientallen miljoenen documenten met betrekking tot het schandaal rond de kinderopvangtoeslag in een datakluis van de Belastingdienst. Ook niet als daar gegevens bij zitten waaruit blijkt dat zij ten onrechte of te ruimhartig zijn gecompenseerd. Dat heeft partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) gezegd in een Kamerdebat.

1 minuut geleden
Tientallen websites met designerdrugs offline gehaald om gevaren

DEN HAAG (ANP) - Tientallen websites die zogenoemde designerdrugs aanboden, zijn offline gehaald op last van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). "Het gebruik ervan kan levensgevaarlijk zijn", melden de overheidsdiensten.

3 minuten geleden
Coalitie wil bedrijven tegemoetkomen in elektriciteitskosten

DEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, CDA en VVD willen bedrijven tegemoetkomen in de kosten voor elektriciteit. Geld dat daarvoor is klaargezet in het coalitieakkoord voor 2028, wil de minderheidscoalitie eerder uitgeven, zeggen de partijen donderdag in een debat over de verduurzaming van de industrie.

16 minuten geleden
Advocaten: verdachte Z. was tijdens roof niet in Drents Museum

ASSEN (ANP) - Het bewijs tegen vermeende kunstrover Bernhard Z. (35) is minder overweldigend dan het Openbaar Ministerie heeft betoogd, zo hebben zijn advocaten donderdag in hun pleidooi gezegd. Ze hebben gepleit voor vrijspraak.

21 minuten geleden
Vrouw doodgestoken in Hoofddorp, man aangehouden

HOOFDDORP (ANP) - Het slachtoffer van de dodelijke steekpartij in een woning in Hoofddorp woensdagavond is een vrouw, meldt de politie donderdag. De persoon die werd aangehouden is een 34-jarige man uit de Noord-Hollandse plaats.

23 minuten geleden
Staatssecretaris wil brandveiligheidskeuringen voor stallen

DEN HAAG (ANP) - Boeren moeten regelmatig hun technische installaties laten controleren om het risico op stalbranden te voorkomen. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) schrijft in een Kamerbrief dat hij "zo spoedig mogelijk" brandveiligheids- en elektrakeuringen wil invoeren.

26 minuten geleden
Federatie: patiënten wachten te lang op info over datalek zorg

UTRECHT (ANP) - Patiënten weten nog altijd niet of hun gegevens zijn gestolen bij een inbraak in de digitale systemen van softwareleverancier ChipSoft. Meer dan een week na de eerste meldingen "tasten veel patiënten nog altijd volledig in het duister", stelt Patiëntenfederatie Nederland. Die zegt dat de onduidelijkheid te lang duurt.

27 minuten geleden