Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Detailhandel zet meer om, ook verkoopvolume stijgt

Detailhandel zet meer om, ook verkoopvolume stijgt

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in maart meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 3,4 procent, na een stijging van 2,2 procent in februari. Het volume, ofwel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, lag 1 procent hoger dan een jaar geleden. Online steeg de omzet met 7 procent.

Bij winkels in voedings- en genotmiddelen steeg de omzet met 1,5 procent, terwijl het verkoopvolume met 3,3 procent afnam. De omzet van supermarkten lag 1,4 procent hoger, na een stijging van 1,2 procent in februari. De omzet van speciaalzaken steeg in maart met 1,8 procent. In februari steeg hun omzet nog met 3,8 procent.

In de non-foodsector nam de omzet met 4,4 procent toe en lag het volume 3,2 procent hoger. Schoenenwinkels, winkels in recreatieartikelen, drogisterijen, kledingwinkels en winkels in doe-het-zelfartikelen, keukens en vloeren hebben in maart meer omgezet. Bij winkels in meubels en woninginrichting en elektronicazaken daalde de omzet.

Onlineomzet stijgt ook

De onlineomzet van winkels waarvan de verkoop via het internet een nevenactiviteit is, steeg met 2,9 procent. Webwinkels waarvan de verkoop via internet de hoofdactiviteit is, hebben 9,8 procent meer omgezet.

Volgens het CBS zijn de cijfers gecorrigeerd voor de samenstelling van kalenderdagen in maart. Op sommige dagen van de week wordt meer verkocht dan op andere dagen. Zonder deze correctie was de omzet van de detailhandel 1,8 procent hoger dan een jaar eerder.

Meer uit Financieel

Philips voert winst op ondanks hogere importheffingen

AMSTERDAM (ANP) - Zorgtechnologieconcern Philips heeft zijn omzet en winst opgevoerd, ondanks de impact van de hogere importheffingen die de Verenigde Staten dit jaar hebben ingevoerd. Het sterkst groeide het onderdeel dat producten maakt voor de persoonlijke verzorging, zoals scheerapparaten.

15 minuten geleden
UWV verwacht de komende jaren iets meer banen in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal banen in Nederland zal de komende jaren iets groeien, ondanks veel onzekerheid door onder meer geopolitieke spanningen, importheffingen en technologische ontwikkelingen als automatisering en AI. Het aantal banen neemt tot 2027 met 1,1 procent toe, verwacht uitkeringsinstantie UWV in zijn jaarlijkse arbeidsmarktrapport.

42 minuten geleden
Opnieuw minder nieuwe woningen in voormalige kantoren en winkels

DEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe woningen in voormalige kantoren en winkels is afgelopen jaar opnieuw afgenomen. Vooral in voormalige winkels leverden minder vaak een nieuwe woning op. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek op verzoek van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening.

1 uur geleden
Wall Street start november optimistisch na megadeal in AI-sector

NEW YORK (ANP) - De technologiesector op Wall Street is optimistisch aan de nieuwe beursmaand begonnen, aangewakkerd door een grote AI-deal. Amazon en OpenAI sloten maandag een overeenkomst ter waarde van 38 miljard dollar, waarbij de eigenaar van ChatGPT rekenkracht van Amazon Web Services gaat gebruiken. Daarmee krijgt OpenAI toegang tot honderdduizenden geavanceerde Nvidia-processors om de populaire chatbot verder te ontwikkelen. Techconcern Amazon werd hiervoor beloond door beleggers met een 4 procent hogere koers.

9 uur geleden
Maker van nachtkijkers profiteert van torenhoge defensiebudgetten

ATHENE (ANP) - Defensieconcern Theon International, beursgenoteerd in Amsterdam, profiteert flink van de politieke onrust en torenhoge defensiebudgetten in Europa. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector ontving in de eerste negen maanden van het jaar voor 232,7 miljoen euro aan nieuwe orders. Dat is bijna een verdubbeling vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.

12 uur geleden
Lilly wil onder meer nieuwe afslankpil produceren in Katwijk

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse farmaceut Eli Lilly wil in Nederland onder meer een nieuwe afslankpil gaan produceren, waarvoor het volgend jaar in zowel Europa als de Verenigde Staten toestemming hoopt te krijgen om die op de markt te brengen. Het bedrijf kondigde maandag aan voor 3 miljard dollar (2,6 miljard euro) een fabriek te bouwen in de gemeente Katwijk, vlakbij Leiden.

13 uur geleden
ABN AMRO stijgt op terughoudend Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs zag maandag bij het slot de eerder opgelopen winsten verdwijnen, deels door koersverliezen op Wall Street. ABN AMRO (plus 1 procent) eindigde bovenaan bij de hoofdfondsen in Amsterdam. De bank schrapt tientallen banen in zijn duurzaamheidsteam. Bijna zeventig van de vierhonderd duurzaamheidsexperts moeten vertrekken omdat de bank "efficiƫnter" wil werken.

13 uur geleden