Detailhandel VS verwacht minder sterke groei verkoop feestdagen
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse winkelverkopen in het belangrijke feestdagenseizoen zullen dit jaar minder sterk toenemen dan vorig jaar, doordat huishoudens kampen met de hoge inflatie en gestegen rente. Dat zegt detailhandelsorganisatie National Retail Federation (NRF).
De feestdagenperiode is van groot belang voor winkeliers in de Verenigde Staten, omdat dan Amerikanen veel geld spenderen aan cadeaus en andere inkopen voor de kerst. Black Friday, de dag na Thanksgiving, wordt gezien als het begin van de inkoop voor de kerstperiode.
De NRF verwacht nu dat de winkelverkoop in november en december met 3 tot 4 procent zal toenemen vergeleken met vorig jaar. Vorig jaar was dat nog meer dan 5 procent. Mede door de hoge inflatie is het consumentenvertrouwen in de VS gedaald.
Toch verwacht NRF-president Matt Shay dat meer dan 90 procent van de volwassenen dit feestdagenseizoen weer de portemonnee zal trekken. "Ze zullen geld uitgeven en de economie stimuleren."
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp zijn vrijdag verder opgelopen, nadat de adviesprijzen een dag eerder al met meerdere centen waren gestegen. Het geweld tussen de Verenigde Staten en Iran is weer opgelaaid, waardoor de olieprijzen eerder omhooggingen.
10 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Meer passagiers hebben in mei via een Europese luchthaven gevlogen. Het aantal passagiers steeg met 3,2 procent vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. Afgelopen april daalde het aantal nog voor het eerst sinds de luchtvaartsector herstelde van de coronapandemie.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een klein verlies begonnen. De aandacht bleef uitgaan naar de chipbedrijven, die dit jaar sterk zijn gestegen door de grote vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI). Beleggers kijken onder meer uit naar het Amerikaanse beursdebuut van de Zuid-Koreaanse chipfabrikant SK Hynix. Ook kondigde de Amerikaanse chipmaker Micron Technology aan de komende tien jaar meer dan 250 miljard dollar te investeren in nieuwe fabrieken in de Verenigde Staten.
51 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - EasyJet heeft een nieuw overnamebod ontvangen van de Amerikaanse investeringsmaatschappij Apollo Global Management. De Britse luchtvaartmaatschappij stemde maandag nog in beginsel in met een bod van investeringsmaatschappij Castlelake, maar Apollo biedt vrijdag meer voor de vliegmaatschappij.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Zuid-Koreaanse chipmaker SK Hynix heeft 26,5 miljard dollar (ongeveer 23,1 miljard euro) opgehaald bij zijn beursgang op Wall Street vrijdag. Het bedrijf, dat al een notering in Seoul heeft, realiseert hiermee de grootste Amerikaanse beursgang ooit door een buitenlands bedrijf.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in mei met 4,9 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat is dezelfde stijging als in april. Volgens het CBS was in bijna 40 procent van de industriƫle branches sprake van groei.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De huurprijzen in de vrije sector zijn in het tweede kwartaal gestegen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Dat melden woningplatforms Huurwoningen.nl en Pararius. Vooral voor appartementen moesten nieuwe huurders meer neertellen.
3 uur geleden