Dest verlaat trainingskamp Ajax om spanningen Midden-Oosten
DOHA (ANP) - Sergiño Dest heeft op eigen verzoek het trainingskamp van Ajax in Qatar verlaten. De Amerikaanse international voelde zich niet comfortabel in het oliestaatje vanwege de politieke spanningen in het Midden-Oosten.
Ajax zegt op de website het verzoek van Dest (19) te respecteren en heeft hem toestemming gegeven naar Nederland terug te keren. Coach Erik ten Hag: "Hij voelde zich niet comfortabel hier. Het gaat om het welzijn van de speler. Daar houden we rekening mee. Bovendien heeft Dest een lichte blessure. Als hij daarvan is hersteld gaat hij zich met Jong Ajax verder voorbereiden op de tweede seizoenshelft."
Eerder besloot de Amerikaanse voetbalbond deze maand om het trainingskamp naar Qatar te annuleren en in eigen land te blijven. "Vanwege de situatie in de regio daar, hebben we besloten het trainingskamp in januari uit te stellen", aldus de bond. De Amerikanen hebben nu een trainingskamp belegd in Florida. Het plan is om later moment naar Qatar te gaan.
Qassem Soleimani
Door de dood van de Iraanse generaal Qassem Soleimani bij een Amerikaanse droneaanval zijn de politieke spanningen in het Midden-Oosten hoog opgelopen.
Behalve Ajax is ook PSV op trainingskamp in Qatar. Vanwege de internationale spanningen houden de clubs contact met de instanties ter plaatse.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
4 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
4 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
7 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
7 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
9 uur geleden