Dest helpt Amerikaanse voetballers aan zege in WK-kwalificatie
COLUMBUS (ANP) - Sergiño Dest heeft de Amerikaanse voetballers in de WK-kwalificatie aan een overwinning op Costa Rica geholpen (2-1). De verdediger van FC Barcelona, geboren in Almere en doorgebroken bij Ajax, trok in Columbus (Ohio) halverwege de eerste helft de stand gelijk met een fraaie treffer. Dest schoot de bal vanaf de rand van het strafschopgebied met links in de kruising.
De Costa Ricanen hadden al in de 1e minuut de leiding genomen. Na de gelijkmaker van Dest pakte 'Team USA' in de tweede helft de winst. Een schot van Timothy Weah vloog via de paal en de ingevallen keeper Leonel Moreira van Costa Rica, die in het veld was gekomen voor de geblesseerde Keylor Navas, in het doel.
De Amerikanen staan met 11 punten uit zes wedstrijden op de tweede plaats in de kwalificatie, achter Mexico (14 punten). Volgende maand treffen beide landen elkaar in Cincinnati. Mexico won zonder Ajacied Edson Álvarez met 2-0 bij El Salvador. Verdediger Héctor Moreno, oud-speler van AZ en PSV, opende na een half uur de score. Canada won met 4-1 van Panama en klom naar de derde plaats met 10 punten. De top 3 plaatst zich voor het WK van volgend jaar in Qatar.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
31 minuten geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
1 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.
22 uur geleden