Dessers helpt Heracles aan zege op Fortuna Sittard
ALMELO (ANP) - Cyriel Dessers heeft een einde gemaakt aan een serie van zes competitieduels zonder zege voor Heracles Almelo. De spits maakte beide doelpunten in het thuisduel met Fortuna Sittard: 2-0.
Bepalend voor de uitslag was een moment na ruim een half uur spelen. Björn Kuipers zag aanvankelijk niets in een duel tussen verdediger George Cox van Fortuna en aanvaller Silvester van der Water. Op advies van de videoscheidsrechter ging hij toch even naar de kant om de beelden nog eens goed te bekijken. Kuipers gaf niet alleen Heracles alsnog een strafschop. Hij stuurde Cox ook met een rode kaart van het veld.
Dessers benutte de strafschop (1-0). Tot aan die penalty was Fortuna de betere ploeg en kwam het bijna op voorsprong toen Mark Diemers de lat raakte. Ook met een speler minder kreeg Fortuna kansen. Wessel Dammers kopte rakelings over en Diemers mocht na een uur zelfs een strafschop nemen, na een handsbal van Jeff Hardeveld. Hij stuitte vanaf 11 meter op doelman Janis Blaswich.
Dessers brak het verzet van Fortuna in de 70e minuut met de 2-0. Hij vierde zijn veertiende competitietreffer. Fortuna wacht nu al 20 uitduels in de eredivisie vergeefs op een zege.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft er ondanks de matige resultaten van de laatste tijd vertrouwen in dat de supporters woensdag achter hun ploeg gaan staan. Liverpool moet in de achtste finales van de Champions League tegen Galatasaray een achterstand van 1-0 wegwerken. In september verloor Liverpool in het hoofdtoernooi van de Champions League ook met 1-0 bij Galatasaray.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vindt het geen probleem als Iran de drie groepswedstrijden op het WK in haar land speelt. Ze reageerde op het verzoek dat Iran bij de wereldvoetbalbond FIFA heeft ingediend. Voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond heeft de FIFA gevraagd de groepsduels naar Mexico te verplaatsen omdat zijn land in oorlog is met de Verenigde Staten en Israël.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Dave Kwakman komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Volendam. De middenvelder heeft zaterdag een knieblessure opgelopen in een thuisduel met Fortuna Sittard. FC Volendam huurt hem sinds de winterstop van AZ.
5 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA is voorlopig niet van plan om de wedstrijden van Iran op het WK te verplaatsen naar Mexico. "We hebben regelmatig contact met alle deelnemende landen, waaronder Iran, om de planning voor het WK te bespreken", laat een woordvoerder van de wereldvoetbalbond weten. "FIFA kijkt ernaar uit dat alle deelnemende teams volgens het op 6 december aangekondigde wedstrijdschema zullen spelen."
5 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick verlengt binnenkort zijn contract bij FC Barcelona. "Dat willen wij en dat wil hij", vertelde de herkozen voorzitter Joan Laporta bij radiozender RAC1.
7 uur geledenACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
21 uur geleden