Dessers helpt Heracles aan zege op Fortuna Sittard
ALMELO (ANP) - Cyriel Dessers heeft een einde gemaakt aan een serie van zes competitieduels zonder zege voor Heracles Almelo. De spits maakte beide doelpunten in het thuisduel met Fortuna Sittard: 2-0.
Bepalend voor de uitslag was een moment na ruim een half uur spelen. Björn Kuipers zag aanvankelijk niets in een duel tussen verdediger George Cox van Fortuna en aanvaller Silvester van der Water. Op advies van de videoscheidsrechter ging hij toch even naar de kant om de beelden nog eens goed te bekijken. Kuipers gaf niet alleen Heracles alsnog een strafschop. Hij stuurde Cox ook met een rode kaart van het veld.
Dessers benutte de strafschop (1-0). Tot aan die penalty was Fortuna de betere ploeg en kwam het bijna op voorsprong toen Mark Diemers de lat raakte. Ook met een speler minder kreeg Fortuna kansen. Wessel Dammers kopte rakelings over en Diemers mocht na een uur zelfs een strafschop nemen, na een handsbal van Jeff Hardeveld. Hij stuitte vanaf 11 meter op doelman Janis Blaswich.
Dessers brak het verzet van Fortuna in de 70e minuut met de 2-0. Hij vierde zijn veertiende competitietreffer. Fortuna wacht nu al 20 uitduels in de eredivisie vergeefs op een zege.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
6 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
9 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
13 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
15 uur geleden