Dessers helpt Heracles aan zege op Fortuna Sittard
ALMELO (ANP) - Cyriel Dessers heeft een einde gemaakt aan een serie van zes competitieduels zonder zege voor Heracles Almelo. De spits maakte beide doelpunten in het thuisduel met Fortuna Sittard: 2-0.
Bepalend voor de uitslag was een moment na ruim een half uur spelen. Björn Kuipers zag aanvankelijk niets in een duel tussen verdediger George Cox van Fortuna en aanvaller Silvester van der Water. Op advies van de videoscheidsrechter ging hij toch even naar de kant om de beelden nog eens goed te bekijken. Kuipers gaf niet alleen Heracles alsnog een strafschop. Hij stuurde Cox ook met een rode kaart van het veld.
Dessers benutte de strafschop (1-0). Tot aan die penalty was Fortuna de betere ploeg en kwam het bijna op voorsprong toen Mark Diemers de lat raakte. Ook met een speler minder kreeg Fortuna kansen. Wessel Dammers kopte rakelings over en Diemers mocht na een uur zelfs een strafschop nemen, na een handsbal van Jeff Hardeveld. Hij stuitte vanaf 11 meter op doelman Janis Blaswich.
Dessers brak het verzet van Fortuna in de 70e minuut met de 2-0. Hij vierde zijn veertiende competitietreffer. Fortuna wacht nu al 20 uitduels in de eredivisie vergeefs op een zege.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord incasseert klap op klap in de slotfase van de eerste seizoenshelft. De ploeg van Robin van Persie leed tegen sc Heerenveen (2-3) de zevende nederlaag in negen duels en ligt uit de KNVB-beker.
48 minuten geledenSITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.
7 uur geledenDOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente begint om 21.00 uur met Feyenoord aan het thuisduel met sc Heerenveen in de KNVB-beker. De middenvelder viel zondag tijdens het verloren uitduel met Ajax (2-0) geblesseerd uit na een botsing met Youri Regeer. Hij is op tijd hersteld voor een basisplaats in De Kuip.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat na het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico in gesprek met bondscoach Ronald Koeman over zijn toekomst bij het Nederlands elftal. "Het WK is een zeer belangrijk ijkpunt voor ons, een denkbeeldige finishlijn", zegt KNVB-directeur Marianne van Leeuwen op de website van het Algemeen Dagblad.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu is de spits van Ajax voor het bekerduel met Excelsior Maassluis. De 19-jarige aanvaller vervangt Kasper Dolberg, die net is hersteld van een blessure en rust krijgt.
12 uur geleden