Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dessers gepresenteerd bij 'club in mijn hart' KRC Genk

Dessers gepresenteerd bij 'club in mijn hart' KRC Genk

GENK (ANP/BELGA) - Cyriel Dessers is donderdagmiddag gepresenteerd bij "de club die in mijn hart zit". De aanvoerder van de topscorerslijst van de eredivisie - op het moment van de uitbraak van het coronavirus - tekende onlangs voor vier jaar bij KRC Genk. De Belgische topclub nam de 25-jarige spits over van Heracles Almelo.

"Het is altijd een droom geweest om voor KRC Genk te spelen, al sinds ik achttien jaar geleden begon en Wesley Sonck zag spelen. Ze werden kampioen en speelden Champions League en ik zag Sonck scoren tegen Real Madrid", zei Dessers bij zijn presentatie.

"Als 7-jarige jongen heb ik hier tests afgelegd, maar jammer genoeg ben ik toen niet bij de club gekomen. Er zijn wel een paar momenten geweest dat we dichter bij elkaar kwamen qua niveau, maar de timing moet ook perfect zijn. Nu is het voor mezelf en de club een goed moment."

Nieuwe start

Dessers speelde slechts driekwart seizoen bij Heracles, dat hem vorig jaar overnam van FC Utrecht. De Belgische spits kwam in Almelo tot vijftien goals, net zoveel als Feyenoorder Steven Berghuis.

"Het is weer een heel nieuwe start. Ik moet de competitie ook weer leren kennen na vier jaar weg te zijn geweest", aldus Dessers, die in 2016 naar Nederland werd gehaald door NAC Breda. "Maar ik denk dat de uitdaging heel leuk is. Ik ben wel overtuigd dat ik veel ga scoren en assists ga geven."

Donderdag trainde Dessers ook voor het eerst mee bij de Belgische club. "Het is fantastisch om hier te spelen, maar het is niet alleen een emotionele keuze. Ook sportief is het een ideale stap om eindelijk bij een topclub te spelen en beter te worden. Genk heeft ook de naam om spelers beter te maken."

Meer uit Voetbal

PSV nog zonder Perisic tegen sc Heerenveen

EINDHOVEN (ANP) - PSV treedt op zaterdag nog zonder Ivan Perisic aan in het uitduel met sc Heerenveen. Dat heeft Peter Bosz gezegd op een persconferentie van de Eindhovense voetbalclub. De Kroaat heeft de afgelopen tijd in Belgrado gerevalideerd en is mogelijk weer beschikbaar als PSV op dinsdag in de Champions League het Spaanse Atlético Madrid ontvangt.

44 minuten geleden
Aangifte om vuurwerk Ajax, 10 tot 15 verdachten geïdentificeerd

AMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA doet uiterlijk begin volgende week aangifte van onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting na het grootschalige afsteken van vuurwerk bij Ajax - FC Groningen afgelopen zondag. Er zijn na het bekijken van de beelden de afgelopen dagen tien tot vijftien verdachten geïdentificeerd, meldt Ajax aan het ANP. Het onderzoek loopt nog.

1 uur geleden
Turkse voetballers opgepakt in onderzoek naar gokschandaal

ISTANBUL (ANP/AFP) - Het Openbaar Ministerie van Istanbul heeft opdracht gegeven om 46 mensen, onder wie 29 voetballers, te arresteren in het onderzoek naar het omvangrijke gokschandaal in Turkije. Van deze groep zijn er al 35 opgepakt, melden de aanklagers in een verklaring. 27 van de voetballers zouden hebben gegokt op wedstrijden van hun eigen team.

2 uur geleden
FC Utrecht maanden zonder Min en Van den Berg na operaties

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht moet het de komende maanden stellen zonder spits David Min en middenvelder Davy van den Berg. Min is dinsdag geopereerd aan een enkel en Van den Berg wacht maandag een ingreep vanwege aanhoudende knieklachten. Dat meldt de nummer 6 van de Eredivisie.

2 uur geleden
Manchester United laat zege glippen tegen West Ham

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach Rúben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.

14 uur geleden
De Graafschap wint zonder fans in Arnhem van Vitesse

ARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.

15 uur geleden
Bosschaart na interim-periode Feyenoord op hoogste trainerscursus

ZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.

19 uur geleden