Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Desmond Tutu gecremeerd en bijgezet in St. George's kathedraal

Desmond Tutu gecremeerd en bijgezet in St. George's kathedraal

KAAPSTAD (ANP) - De Zuid-Afrikaanse bisschop en antiapartheidactivist Desmond Tutu wordt zaterdag gecremeerd en bijgezet in de St. George's kathedraal in Kaapstad. De urn komt bij de preekstoel te staan waar hij in de jaren 80 en 90 zo vaak toespraken hield tegen de apartheid die in 1991 werd beëindigd.

Het lichaam van de voormalige aartsbisschop heeft een aantal dagen in de kathedraal gelegen, zodat Zuid-Afrikanen afscheid van Tutu konden nemen. Hij lag daar in de goedkoopste kist, zoals hij dat zelf graag wilde. De afgelopen dagen luidde de kathedraal iedere middag tien minuten lang de klokken ter ere van Tutu.

St. George kwam onder meer door Tutu bekend te staan als "de kathedraal van de mensen" en werd een symbool van democratie. Tutu werd wereldberoemd vanwege zijn geweldloze strijd tegen apartheid en won in 1984 de Nobelprijs voor de Vrede.

Tutu overleed zondag "vreedzaam" in een verpleeghuis in Kaapstad. Over de hele wereld werd bedroefd gereageerd op zijn overlijden.

Meer uit Buitenland

Kremlin: Zelensky is 'altijd welkom' in Moskou

MOSKOU (ANP/AFP) - Het Kremlin zegt dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky "elk moment" welkom is in Moskou als hij wil praten over een vredesakkoord. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov reageert daarmee op de open brief die Zelensky eerder op donderdagavond publiceerde en die hij richtte aan Poetin.

18 minuten geleden
Iran: conceptakkoord VS bevat nog dubbelzinnigheden

TEHERAN (ANP/RTR) - Het huidige conceptvoorstel voor een vredesovereenkomst met de Verenigde Staten bevat dubbelzinnigheden die moeten worden opgehelderd. Dat zegt Mohsen Rezaei, een hoge adviseur van opperste leider Mojtaba Khamenei, op de Iraanse staatstelevisie.

22 minuten geleden
Zelensky in brief aan Poetin: kom direct met mij om tafel

KYIV (ANP) - Oekraïne wil direct met de Russische president Vladimir Poetin om tafel voor vredesonderhandelingen. Dat schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een publieke brief aan zijn Russische ambtgenoot. Tijdens die onderhandelingen is Zelensky bereid een volledig staakt-het-vuren in acht te nemen, "zoals gebruikelijk is".

1 uur geleden
Betoging in Libië tegen VN-vluchtelingenorganisatie om migratie

TRIPOLI (ANP/RTR) - Bij het kantoor van de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR in de Libische hoofdstad Tripoli hebben honderden mensen betoogd tegen de stroom migranten in het land. Het was een van de grotere recente betogingen tegen de migratie. Het kantoor werd enige tijd geblokkeerd.

1 uur geleden
Poetin zegt klaar te zijn om in te binden als Kyiv dat ook doet

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid compromissen te sluiten in de vredesonderhandelingen met Oekraïne als Kyiv dat ook is. Dat zei de Russische president Vladimir Poetin tegen journalisten in Sint-Petersburg. Daar is de Russische leider voor een economische top.

2 uur geleden
Zeker tien doden bij Israëlische aanvallen op Gaza

CAÏRO/GAZA (ANP/RTR) - Bij de Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn donderdag volgens medische hulpverleners zeker tien doden gevallen. Onder hen waren vijf familieleden. Alleen een meisje uit dit gezin overleefde, volgens hulpverleners.

2 uur geleden
Zwitsers zetten 4000 militairen in tijdens G7-top in Frankrijk

GENÈVE (ANP/RTR) - Het Zwitserse leger gaat naar eigen zeggen 4000 militairen inzetten met veiligheidstaken rond de in Frankrijk gehouden top van de G7. President Emmanuel Macron is 15 tot 17 juni gastheer van de top in Évian-les-Bains aan het Meer van Genève. Évian ligt dicht bij de Zwitserse grens.

3 uur geleden