Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deskundigen zien ruimte voor verbetering aanpak voetbalgeweld

Deskundigen zien ruimte voor verbetering aanpak voetbalgeweld

DEN HAAG (ANP) - De aanpak van voetbalgeweld in Nederland lijkt beter te gaan, maar tegelijkertijd is er nog veel ruimte voor verbetering. Dat hebben verschillende deskundigen woensdag aangegeven tijdens een rondetafelgesprek met Tweede Kamerleden.

Volgens landelijk portefeuillehouder voetbal van het Openbaar Ministerie René de Beukelaer gaat het "best goed" met de beteugeling van stadiongeweld in Nederland. "Het is vooral zaak koers te houden met wat we doen, we zien het effect, we zien goedwillende supporters meer opstaan, en we halen er best flink wat kwaadwillenden tussenuit." Wel zijn er wat hem betreft belangrijke discussies die gevoerd moeten worden over onder meer de strafbaarstelling van spreekkoren, de digitale meldplicht en het uitsluiten van uitsupporters.

Ook directeur betaald voetbal KNVB Marianne van Leeuwen ziet een afname in het aantal incidenten, "maar we zijn er nog niet, en hebben de politiek nodig". Zij doet daarom een "dringend beroep op de Tweede Kamer om samen te werken aan verdere maatregelen". Hierbij oppert Van Leeuwen maatregelen als speciale voetbalrechercheteams bij de politie, strafrechtelijke stadionverboden en de wettelijke mogelijkheid om stewards in meerdere stadions in te zetten.

Preventie

Als het aan sprekers als hoogleraar Sociologie Ramón Spaaij, burgemeester van Breda Paul Depla en voorzitter Supporterscollectief Matthijs Keuning ligt, wordt meer ingezet op preventie en niet alleen op repressie. Het uitgangspunt moet volgens hen zijn dat niet de hele groep opdraait voor het wangedrag van een kleine groep. "0,02 procent van de supporters kreeg afgelopen seizoen een stadionverbod", en dat moeten we ons volgens Keuning beseffen. Hij roept de Kamer daarom op om "supporters als bondgenoot te zien en niet als vijand". Iets wat volgens Keuning in het huidige beleid wel gebeurt.

Voorzitter van de Nederlandse Sportraad, Michael van Praag, zweert als voormalig voorzitter van Ajax bij het regelmatig contact onderhouden met de harde kernen door directeuren en voorzitters van voetbalclubs zelf. Hij deed dit zelf naar eigen zeggen dertien jaar lang met succes, "er was meer gebeurd als ik het contact niet had onderhouden". Volgens Van Praag verkrijg je hiermee als voorzitter of directeur de gunfactor waardoor de aanhangers van de harde kern gewelddadig gedrag nalaten.

Meer uit Voetbal

Mateta helpt Crystal Palace aan winst van Conference League

LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.

2 uur geleden
Doelman Neuer mist oefenduel van Duitsland met Finland

MÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.

4 uur geleden
New York en New Jersey dagvaarden FIFA om WK-ticketverkoop

NEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.

7 uur geleden
Nieuwe directeuren volop in gesprek over toekomst Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."

7 uur geleden
Koeman mag geblesseerde tot 24 uur voor openingsduel vervangen

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.

7 uur geleden
Trainer Sarri vertrekt na teleurstellend seizoen bij Lazio

ROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.

8 uur geleden
Linksback Jetten verlaat Jong Ajax voor SC Cambuur

LEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.

8 uur geleden