Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deskundigen: tbs voor Vlijmense leraar in zedenzaak

Deskundigen: tbs voor Vlijmense leraar in zedenzaak

DEN BOSCH (ANP) - Gedragsdeskundigen die basisschoolleraar Bas G. hebben onderzocht, vinden dat hem tbs met dwangverpleging moet worden opgelegd. De man wordt verdacht van een forse lijst zedenmisdrijven, waarvan veelal jonge tieners, maar ook aanmerkelijk jongere kinderen het slachtoffer zouden zijn geworden. G. was ruim twintig jaar leraar op een school in Vlijmen. Maandag stond hij terecht voor de rechtbank in Den Bosch.

G. (45) werd in augustus vorig jaar opgepakt en zit sindsdien vast. Een paar maanden daarvoor kwam hij voor het eerst in het vizier van de politie, nadat er een melding over hem was gedaan door de eigenaar van een naturistencamping in Elsendorp. G. zou daar kinderen hebben benaderd en in hun bijzijn hebben gemasturbeerd.

Onderzoek aan onder meer G.'s telefoon en computer leverde een grote hoeveelheid belastend materiaal op. De leraar bleek een omvangrijk en nauwgezet bijgehouden archief te hebben van beelden van kinderen met wie hij veelal via Snapchat contact had. Hij zou hen hebben aangezet tot het plegen van seksuele handelingen. Beelden daarvan nam hij stiekem op en bewaarde deze. In andere situaties zou hij eveneens seksueel getinte beelden van kinderen hebben gemaakt. Ook zou G. kinderporno hebben gedownload die hij niet zelf had gemaakt.

Fysiek contact

Nadat de politie hem in mei 2022 voor het eerst had aangesproken zou G. een poging hebben gedaan de belastende beelden te wissen. Het ging om 900 video's en zo'n 23.000 foto's.

In één geval kwam het tot herhaald fysiek contact. Met dit destijds 12-jarige, kwetsbare meisje had G. geregeld ontmoetingen in een bos, waarbij zij seks hadden. Ook dit filmde G. De rechtbank stelde tijdens de bespreking van de beschuldigingen vast dat ook andere slachtoffers in het dossier vaak kwetsbare kinderen waren. Het uitvoerige verhoor van de man door de rechtbank verliep bij vlagen moeizaam, omdat hij zich in het nauw gedreven voelde of zich dingen niet wist te herinneren. Ook de deskundigen gaven aan het moeilijk te vinden tot G. door te dringen en vinden hem zeer defensief. Zij voorzien een langdurige tbs-behandeling.

Persoonlijkheidsstoornis

Volgens de deskundigen is de pedofiele stoornis niet het enige probleem waarmee de leraar kampt. "Er is veel meer aan de hand", aldus een van hen ter zitting. G. zou door zijn persoonlijkheidsstoornis contact met volwassenen uit de weg gaan en zich beter voelen bij kinderen, onder meer omdat zij niet oordelen. De verdachte zei het advies "heftig" te vinden. "Het is het zwaarste van het zwaarste", zei hij.

Het proces gaat woensdag verder met onder meer de visie van de officier van justitie op de zaak, uitmondend in de strafeis.

Meer uit Binnenland

Opkomst Rotterdam wat hoger dan vier jaar geleden

ROTTERDAM (ANP) - De opkomst in Rotterdam bij de gemeenteraadsverkiezingen was woensdag 40,7 procent. Dat maakte burgemeester Carola Schouten bekend tijdens de uitslagenavond in het stadhuis.

1 uur geleden
14-jarige verwond met mes door 1 of 2 jongens in Breda

BREDA (ANP) - In Breda is woensdagavond een 14-jarige jongen verwond met een mes. Hij moest naar het ziekenhuis. Een of twee jongens zijn de mogelijke daders, meldt de politie.

1 uur geleden
Om 19.00 uur had 44 procent gestemd in azc-referendum Haaksbergen

HAAKSBERGEN (ANP) - Van de kiesgerechtigde inwoners van Haaksbergen had woensdag om 19.00 uur 44 procent een stem uitgebracht in het referendum over de opvang van asielzoekers. Dat betekent dat het referendum geldig is.

2 uur geleden
CJIB positief over kwijtschelding ophoging verkeersboetes

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB) is positief over de nieuwe mogelijkheid een ophoging van een verkeersboete kwijt te schelden om te voorkomen dat mensen nog verder in problemen komen. Sinds medio vorig jaar heeft het CJIB dat bijna vierhonderd keer gedaan, schrijft staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie en Veiligheid, D66) aan de Kamer.

4 uur geleden
Bijna duizend schademeldingen na aardbeving Drenthe

ROERMOND (ANP) - Het aantal schademeldingen na de dubbele aardbeving bij het Drentse gasveld Eleveld, nabij Assen, is opgelopen naar 955. Dat meldt de Commissie Mijnbouwschade. Dinsdagmiddag ging het nog om 630 meldingen.

7 uur geleden
Meer advocaten in Nederland, sociale advocatuur blijft krimpen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal advocaten in Nederland groeide afgelopen jaar met iets meer dan 1,5 procent tot 19.046, meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA). Het aantal sociaal advocaten blijft krimpen.

7 uur geleden
OM in België eist in hoger beroep vijf jaar cel in Funcapszaak

ANTWERPEN (ANP) - Het Belgische Openbaar Ministerie heeft woensdag in hoger beroep vijf jaar cel geëist tegen de eigenaren van de website Funcaps voor de handel in illegale medicijnen. De rechtbank in Mechelen legde Jord van W. (31) en Stefan P. (30) eerder beiden een werkstraf van 120 uur op. Hun bedrijf kreeg toen een boete van 80.000 euro. Zowel het OM als de verdachten gingen daartegen in hoger beroep.

8 uur geleden