Deskundigen oneens over oorzaak fataal ongeluk haven Scheveningen
DEN HAAG (ANP) - Het is niet duidelijk of, en zo ja in hoeverre, de twee schippers schuld hebben aan een fataal ongeluk in de haven van Scheveningen, twee jaar geleden tijdens een zeilrace die daar aan de gang was. Door de aanvaring tussen de twee boten kwam een 56-jarige man om het leven, drie anderen raakten gewond.
Het ongeluk met een stalen motorboot en een snelle rubberboot (een RIB) gebeurde tijdens de festiviteiten van de Volvo Ocean Race in de haven, een zeilrace die een week duurde en waar veel publiek op afkwam. Wat er precies aan de aanvaring vooraf ging, daar zijn deskundigen die onderzoek deden het niet over eens. Mogelijk voer de kleinere boot met drie personen aan boord te hard, mogelijk was de uitwijkmanoeuvre van de andere boot - met acht personen erop - de oorzaak.
Beide schippers herhaalden donderdag in de rechtbank in Den Haag emotioneel dat de botsing nooit de bedoeling was en ze ook nog altijd niet weten wat er nou mis is gegaan.
Het Openbaar Ministerie verwijt de man van 34 jaar uit Rhenen en de 64-jarige man uit Oostvoorne onder meer dat zij schuld hebben aan het veroorzaken van de aanvaring en de gevolgen daarvan.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het treinverkeer rond Amsterdam dat sinds dinsdagochtend ontregeld was, is grotendeels weer opgestart, is te zien in de NS-app. Alleen tussen Schiphol en Amsterdam Bijlmer ArenA rijden geen treinen vanwege het weer.
1 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Het lukt jonge starters op de woningmarkt beter een eerste huis te kopen. In het laatste kwartaal van vorig jaar lag het aantal hypotheekaanvragen van deze groep 169 procent hoger dan in dezelfde periode in 2024. Dat meldt De Hypotheker.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft de Waddeneilanden vanaf middernacht ingeschaald op code groen, het laagst mogelijke niveau. Dinsdag gold al code groen op de Waddeneilanden, maar de verwachting was dat het er woensdag code geel zou worden. Die verwachting valt volgens het KNMI weg: het vriest er niet en de temperatuur zakt woensdag ook niet onder nul graden, aldus een woordvoerder. Ook wordt er weinig tot geen sneeuwval verwacht.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Wegenwacht adviseert mensen die woensdag de weg op moeten in elk geval een warme jas en een opgeladen telefoon mee te nemen, ook als ze maar een korte rit willen maken. Daarnaast moeten ze voor vertrek goed naar de actuele situatie op de weg kijken, laat een woordvoerster van de ANWB weten.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De strooiwagens van Rijkswaterstaat hebben dinsdag ongeveer 8 miljoen kilo zout over de Nederlandse wegen gestrooid. Maandag werd 12 miljoen kilo gestrooid. De voorraad is voorlopig nog lang niet op, de organisatie had aan het begin van de winter zo'n 250 miljoen kilo tot haar beschikking.
11 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Dinsdag gingen 2200 praktijkexamens bij het CBR niet door vanwege sneeuw en gladheid. Het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen meldt dat 1000 examens wel doorgingen. Die werden vooral in het zuiden en noorden van het land afgenomen.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere gemeenten melden dat het strooizout plaatselijk bijna op is. Dat is bijvoorbeeld het geval in Heiloo, Bergen en Leiderdorp. Daardoor kan alleen op de belangrijkste wegen gestrooid worden of wordt het strooizout gemengd met zand.
13 uur geleden