Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deskundigen: btw-verlaging kan helpen tegen terugval woningbouw

Deskundigen: btw-verlaging kan helpen tegen terugval woningbouw

UTRECHT (ANP) - Het gebrek aan woningen in Nederland kan komende jaren explosief stijgen door een terugval van de bouwproductie. Daarom is volgens deskundigen van adviesbureau Capital Value onmiddellijk ingrijpen nodig. Een verlaging van de btw naar 9 procent voor de bouw van sociale en middeldure huurwoningen zou volgens de experts een goed begin zijn.

De kenners baseren zich onder meer op cijfers over het aantal afgegeven bouwvergunningen. Dit waren er in het eerste kwartaal van dit jaar minder dan vorig jaar. In de cijfers zijn de gevolgen van de Oekraïne-oorlog en de recent flink verder opgelopen inflatie nog niet zichtbaar.

"Wij maken ons zorgen dat dit aantal verder zal terugvallen", zegt Capital Value-directeur Marijn Snijders. Dan zouden de woningbouwambities van het kabinet ook niet meer haalbaar zijn. Naast de stijgende bouwkosten en de oorlog in Oekraïne wijst Snijders ook op de stikstofproblematiek. Vandaar dat voorkomen zou moeten worden dat bouwprojecten in de huidige marktomstandigheden stil komen te liggen.

Volgens Capital Value, dat transactie-, taxatie- en adviesdiensten aan beleggers op de woningmarkt biedt, komt Nederland nu al bijna 279.000 woningen tekort. Als de bouwvergunningen inderdaad verder in aantal teruglopen en de groei van het aantal huishoudens blijft aanhouden dan zou het tekort de komende jaren kunnen toenemen tot 350.000 tot 400.000 huizen.

Meer uit Financieel

FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

23 minuten geleden
Problemen met pinnen bij ING en Triodos

AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.

1 uur geleden
Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

5 uur geleden
Nuenense vleesverwerker vraagt faillissement aan na ingreep NVWA

NUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.

5 uur geleden
Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

7 uur geleden
Nederlander voorzichtig met boeken zomervakantie, maar gaat wel

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.

7 uur geleden
Wall Street sluit gemengd na vredesvoorstel Iran en reactie Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.

16 uur geleden