Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deskundigen: btw-verlaging kan helpen tegen terugval woningbouw

Deskundigen: btw-verlaging kan helpen tegen terugval woningbouw

UTRECHT (ANP) - Het gebrek aan woningen in Nederland kan komende jaren explosief stijgen door een terugval van de bouwproductie. Daarom is volgens deskundigen van adviesbureau Capital Value onmiddellijk ingrijpen nodig. Een verlaging van de btw naar 9 procent voor de bouw van sociale en middeldure huurwoningen zou volgens de experts een goed begin zijn.

De kenners baseren zich onder meer op cijfers over het aantal afgegeven bouwvergunningen. Dit waren er in het eerste kwartaal van dit jaar minder dan vorig jaar. In de cijfers zijn de gevolgen van de Oekraïne-oorlog en de recent flink verder opgelopen inflatie nog niet zichtbaar.

"Wij maken ons zorgen dat dit aantal verder zal terugvallen", zegt Capital Value-directeur Marijn Snijders. Dan zouden de woningbouwambities van het kabinet ook niet meer haalbaar zijn. Naast de stijgende bouwkosten en de oorlog in Oekraïne wijst Snijders ook op de stikstofproblematiek. Vandaar dat voorkomen zou moeten worden dat bouwprojecten in de huidige marktomstandigheden stil komen te liggen.

Volgens Capital Value, dat transactie-, taxatie- en adviesdiensten aan beleggers op de woningmarkt biedt, komt Nederland nu al bijna 279.000 woningen tekort. Als de bouwvergunningen inderdaad verder in aantal teruglopen en de groei van het aantal huishoudens blijft aanhouden dan zou het tekort de komende jaren kunnen toenemen tot 350.000 tot 400.000 huizen.

Meer uit Financieel

Von der Leyen verheugd over goedkeuring Mercosur door Argentinië

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie noemt de ratificatie van het Mercosur-handelsverdrag door Argentinië en Uruguay "fantastisch nieuws". De definitieve goedkeuring door Brazilië en Paraguay verwacht de politica op korte termijn, zei ze vrijdag.

29 minuten geleden
FNV-voorzitter verwacht kort kennismakingsgesprek met Jetten

HILVERSUM (ANP) - De vakbonden verwachten maandag niet lang om tafel te zitten met het nieuwe kabinet tijdens hun kennismakingsgesprek. "Ik hoop dat de koffie niet te heet is, want het wordt een kort gesprek", zei interim-voorzitter van FNV Dick Koerselman bij radioprogramma Sven op 1.

29 minuten geleden
Steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen

AMSTERDAM (ANP) - In Nederland worden steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen, meldde De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag. Vorig jaar werden ruim een kwart minder valse biljetten onderschept dan een jaar eerder. Het vaakst werden nepbiljetten van 50 euro aangetroffen.

1 uur geleden
Chemieconcern BASF schrapt banen bij IT-afdeling

LUDWIGSHAFEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern BASF gaat meer banen schrappen door de aanhoudende moeilijke omstandigheden op de markt voor chemicaliën. Om meer kosten te besparen, wil de grootste chemieproducent van Europa het personeelsbestand van zijn interne IT-afdeling "aanzienlijk" terugdringen. Bij die afdeling werken ongeveer 8500 mensen.

2 uur geleden
Duitsers drinken minder wijn door economische zorgen

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers hebben het afgelopen jaar een stuk minder wijn gedronken. De consumptie daalde met 7 procent, meldt het Deutsche Weininstitut (DWI) op basis van cijfers van marktonderzoeker Nielsen. Dat komt volgens de branchevereniging doordat consumenten door de haperende economie zuiniger aan deden.

2 uur geleden
Bodemonderzoeker Fugro onderuit op Damrak na jaarcijfers

AMSTERDAM (ANP) - Fugro ging vrijdag hard onderuit op de Amsterdamse beurs. De bodemonderzoeker heeft een moeilijk jaar achter de rug en leed een nettoverlies door de zwakke marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee. Ook had Fugro last van vertragingen in de opstart van olie- en gasprojecten. Het bedrijf keert daardoor flink minder dividend uit en snijdt fors in de investeringen. Het aandeel werd bijna 11 procent lager gezet.

3 uur geleden
Bodemonderzoeker Fugro ziet tekenen van herstel windmarkt

LEIDSCHENDAM (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro ziet de eerste vroege tekenen van herstel van de offshore windmarkt, met name in Europa, nu overheden en de industrie samenwerken om de sector te ondersteunen. Het bedrijf meldde vrijdag bij de publicatie van de cijfers over 2025 "een uitdagend jaar" achter de rug te hebben. De onderneming kampte vorig jaar met verder afgezwakte marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee.

4 uur geleden