Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deskundigen: alleen tbs voor verdachte bioscoopmoorden Groningen

Deskundigen: alleen tbs voor verdachte bioscoopmoorden Groningen

GRONINGEN (ANP) - Ergün S., verdacht van de bioscoopmoorden in Groningen, verkeerde ten tijde van het dodelijke geweld volledig in de greep van psychotische wanen. Hij is daarom volledig ontoerekeningsvatbaar. Hij moet geen celstraf krijgen, maar alleen tbs, zo adviseren deskundigen van het Pieter Baan Centrum, de observatiekliniek van justitie.

Justitie verdenkt S. (34) van het doodsteken van Gina en Marinus Visser, een echtpaar dat al jaren schoonmaakte in de bioscoop aan het Gedempte Zuiderdiep. Hun lichamen werden op 26 oktober 2019 gevonden, kort nadat zij door S. om het leven waren gebracht. De Rotterdammer staat dinsdag terecht voor de rechtbank in Groningen.

S. was op de bewuste ochtend de bioscoop binnengeglipt, op zoek naar een slaapplaats. Gina Visser (55) overliep hem, waarop hij de vrouw vervolgens met veel geweld neerstak. Daarna doodde hij haar man Marinus Visser (56), eveneens met een reeks messteken.

Hoog risico op herhaling

S. kampte al jaren met ernstige psychiatrische problemen. Daarnaast was hij verslaafd aan cannabis. In de periode rond de gruwelijke steekpartij in de bioscoop verkeerde hij in de waan dat zijn dochter was gedood. Wat hem precies tot het dodelijke geweld heeft gedreven, is onduidelijk gebleven. De deskundigen schatten het risico op herhaling in als hoog tot zeer hoog, vooral omdat S. soms stopt met het nemen van zijn medicatie.

Het Openbaar Ministerie zal dinsdag later op de dag zijn visie op de zaak geven.

Meer uit Binnenland

Zes bestuurders die nog vastzaten na A12-blokkade vrijgelaten

UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.

11 uur geleden
Koninklijk bezoek Dokkum trok 21.000 mensen, burgemeester blij

DOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.

11 uur geleden
Eerste asielzoekers dinsdag naar opvang in Zeelandhallen Goes

GOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.

11 uur geleden
Gemeente Breda: plein binnenstad vol

BREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.

11 uur geleden
Utrecht: Stadhuisplein en Oudkerkhof vol door drukte

UTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.

11 uur geleden
Willem-Alexander sluit 'onvergetelijke Koningsdag' in Dokkum af

DOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.

13 uur geleden
NS: treinen druk maar beheersbaar op Koningsdag

DEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.

14 uur geleden