Deskundigen: alleen tbs voor verdachte bioscoopmoorden Groningen
GRONINGEN (ANP) - Ergün S., verdacht van de bioscoopmoorden in Groningen, verkeerde ten tijde van het dodelijke geweld volledig in de greep van psychotische wanen. Hij is daarom volledig ontoerekeningsvatbaar. Hij moet geen celstraf krijgen, maar alleen tbs, zo adviseren deskundigen van het Pieter Baan Centrum, de observatiekliniek van justitie.
Justitie verdenkt S. (34) van het doodsteken van Gina en Marinus Visser, een echtpaar dat al jaren schoonmaakte in de bioscoop aan het Gedempte Zuiderdiep. Hun lichamen werden op 26 oktober 2019 gevonden, kort nadat zij door S. om het leven waren gebracht. De Rotterdammer staat dinsdag terecht voor de rechtbank in Groningen.
S. was op de bewuste ochtend de bioscoop binnengeglipt, op zoek naar een slaapplaats. Gina Visser (55) overliep hem, waarop hij de vrouw vervolgens met veel geweld neerstak. Daarna doodde hij haar man Marinus Visser (56), eveneens met een reeks messteken.
Hoog risico op herhaling
S. kampte al jaren met ernstige psychiatrische problemen. Daarnaast was hij verslaafd aan cannabis. In de periode rond de gruwelijke steekpartij in de bioscoop verkeerde hij in de waan dat zijn dochter was gedood. Wat hem precies tot het dodelijke geweld heeft gedreven, is onduidelijk gebleven. De deskundigen schatten het risico op herhaling in als hoog tot zeer hoog, vooral omdat S. soms stopt met het nemen van zijn medicatie.
Het Openbaar Ministerie zal dinsdag later op de dag zijn visie op de zaak geven.
Meer uit Binnenland
VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.
5 uur geledenERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.
7 uur geleden