Deskundigen adviseren tbs voor vrachtwagenchauffeur
ROTTERDAM (ANP) - De vrachtwagenchauffeur uit Melissant (Zuid-Holland) die ervan wordt verdacht in juli vorig jaar opzettelijk motoragent Arno de Korte te hebben doodgereden, lijdt volgens gedragsdeskundigen van het Pieter Baan Centrum onder meer aan een vorm van autisme. Om herhaling te voorkomen adviseren ze de rechtbank bij een veroordeling de man te behandelen in de vorm van tbs met voorwaarden. Dat bleek dinsdag op de tweede zittingsdag in de rechtbank in Rotterdam.
Willem M. (47) verbleef zes weken in het Pieter Baan Centrum (PBC) voor observatie. Volgens de deskundigen is hij verminderd toerekeningsvatbaar. Hij zou een langdurige behandeling nodig hebben om te voorkomen dat hij in herhaling valt.
In het rapport van het PBC staat eveneens dat hij op 7 juli vorig jaar overspannen achter het stuur zat toen hij op de Waalhavenweg in Rotterdam de fatale aanrijding veroorzaakte, mogelijk als gevolg van een eerdere dodelijke aanrijding in 2020 waar hij bij betrokken was en zijn afkeer tegen politie en justitie.
Gestoord
M. zegt zich niet te herkennen in de conclusies van de psychiater en psycholoog die hem onderzochten. "Het komt op mij over alsof ze vinden dat ik gewoon gestoord ben. Dan kun je beter doen wat de familie van Arno wil en mij levenslang opsluiten", zei hij.
Voorwaarden als begeleid wonen of maatschappelijke opvang wijst hij af. Dat geldt ook voor een tijdelijke opname in een kliniek en financieel toezicht. De reclassering vreest dat M. zich niet kan en wil houden aan alle voorwaarden en ziet daarom onvoldoende mogelijkheden voor deze lichtere vorm van tbs.
Geheugenverlies
De chauffeur zegt zich de aanrijding niet te kunnen herinneren en weet ook niet waarom hij daarna is doorgereden. Maar van geheugenverlies als gevolg van zijn stoornis kan geen sprake zijn, concludeert het PBC.
De officieren van justitie beginnen om 14.00 aan hun requisitoir, dat uitmondt in een strafeis. Maandag 12 september houdt de advocaat van M. zijn pleidooi.
Meer uit Binnenland
NIJVERDAL (ANP) - Bassist Herman Deinum van de bluesband Cuby & the Blizzards is op 79-jarige leeftijd overleden. Deinum stierf vrijdag in zijn woonplaats Nijverdal, deelt het Cuby and the Blizzards (C+B) Museum. "Fans kwamen speciaal voor hem naar de concerten, om van zijn duidelijk hoorbare, melodieuze, stuwende baspartijen te genieten", aldus het museum.
5 uur geledenVUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".
7 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.
9 uur geledenVUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gegijzelden die op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught worden vastgehouden, zijn twee medewerkers. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Eerder was nog onbekend om hoeveel mensen het ging, en of het gedetineerden of medewerkers zijn.
9 uur geledenVUGHT (ANP) - Op de psychiatrische afdeling van de penitentiaire inrichting in Vught is een gijzeling gaande, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). De politie is ter plaatse en doet er alles aan om de situatie zo snel mogelijk onder controle te krijgen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht, meldt de dienst.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gemelde incident in de gevangenis in Vught vindt niet plaats in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI), meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid. In de EBI zit onder meer Ridouan Taghi opgesloten. Verdere informatie over het incident had de woordvoerder niet.
10 uur geleden