Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Deskundigen adviseren alleen tbs voor moord bij ggz-instelling

Deskundigen adviseren alleen tbs voor moord bij ggz-instelling

DEN BOSCH (ANP) - De 30-jarige Yonas A., die wordt verdacht van een moord in ggz-instelling De Grote Beek in Eindhoven, was volgens gedragsdeskundigen volledig ontoerekeningsvatbaar toen hij in april een medecliënt 51 keer met een ijzeren halter doodsloeg. Dat bleek woensdag in de rechtbank in Den Bosch tijdens een inleidende zitting.

De in Eritrea geboren A. is onlangs onderzocht door een psycholoog en een psychiater. In hun rapport staat dat de moord niet aan A. kan worden toegerekend vanwege zijn psychische toestand. Ze adviseren de rechtbank om A. alleen tbs met dwangverpleging op te leggen. Zelf verklaarde A. dat hij was vergeten zijn medicatie in te nemen.

A. wordt ervan verdacht dat hij op 23 april dit jaar een medebewoner van De Grote Beek met een halter heeft geslagen op zijn hoofd en bovenlichaam. Op basis van videobeelden weet het Openbaar Ministerie dat het slachtoffer 51 keer is geslagen met de ijzeren staaf. Uit de beelden zou ook blijken dat er sprake was van voorbedachte raad, dus moord. De verdediging weerspreekt dit en houdt het op doodslag.

Wachtlijst

De advocaat van A. verzocht de rechtbank om A. nu alvast op een wachtlijst voor een tbs-kliniek te plaatsen, omdat volgens haar de uitkomst van de strafzaak zal worden dat de man alleen tbs met dwangverpleging krijgt opgelegd. Anders wordt hij pas in februari aangemeld en moet hij dan nog maanden moet wachten op een plek.

De rechtbank wees het verzoek af. "We begrijpen het verzoek heel goed, gezien uw belang zo snel mogelijk met een behandeling te kunnen starten", zei de rechtbankvoorzitter. "Het is echter geen beslissing die we al kunnen nemen, omdat we daarmee zouden vooruitlopen op de uitkomst van deze zaak. Daarnaast is het ook de vraag of hij zonder vonnis op een wachtlijst geaccepteerd wordt."

De rechtbank in Den Bosch behandelt de zaak op 18 januari inhoudelijk.

Meer uit Binnenland

Treinverkeer tussen Rotterdam en Delft eerder hervat

ROTTERDAM (ANP) - Het treinverkeer tussen Rotterdam en Delft Campus kan twee uur eerder worden hervat dan gedacht, meldt ProRail. De herstelwerkzaamheden aan de infrastructuur bij Rotterdam-Delfshaven, waar zaterdag sprake was van brandstichting, zijn sneller gegaan dan gepland. Vanaf 21.00 uur kunnen er weer treinen rijden op het traject.

1 uur geleden
Demonstranten terug op de Dam, einde pro-Palestijnse demonstratie

AMSTERDAM (ANP) - Het nationaal pro-Palestijns protest in Amsterdam loopt ten einde. Op de Dam in Amsterdam arriveerden rond 17.15 uur ongeveer duizend demonstranten die meeliepen in een mars door de binnenstad.

4 uur geleden
Zo'n duizend pro-Palestijnse demonstranten in mars door Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De deelnemers van het nationaal pro-Palestijns protest op de Dam in Amsterdam zijn rond 15.30 uur begonnen aan een mars door de binnenstad, ziet een ANP-verslaggever. Het gaat om ongeveer duizend demonstranten.

5 uur geleden
Honderden bij nationaal pro-Palestijns protest op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen nemen zondagmiddag deel aan een nationaal pro-Palestijns protest op de Dam in Amsterdam, ziet een ANP-verslaggever. Op borden en spandoeken staan diverse teksten, zoals 'Stop the Genocide', 'Free Palestine' en 'Mensenrechten gelden ook voor Palestijnen'. Ook zijn er veel Palestijnse vlaggen te zien.

6 uur geleden
Ina Klaassen, directeur van Rotterdams museum Boijmans, overleden

ROTTERDAM (ANP) - Ina Klaassen, directeur van Museum Boijmans Van Beuningen in Rotterdam, is zondag overleden. Ze was ernstig ziek. In mei legde ze haar werkzaamheden neer.

6 uur geleden
Stille tocht in Amsterdam voor gedode Palestijnse kinderen

AMSTERDAM (ANP) - Ongeveer 250 demonstranten houden in het centrum van Amsterdam een stille tocht waarmee ze aandacht vragen voor het dodelijke geweld tegen kinderen in Gaza. De stille tocht onder leiding van Amnesty International begon op het Amstelveld en eindigt op de Dam. Daar sluit de groep zich om 14.00 uur aan bij een nationaal pro-Palestijns protest.

7 uur geleden
Politie onderzoekt incidenten Pridewalk Almere

ALMERE (ANP) - De politie is bezig met een onderzoek naar de meldingen van incidenten tijdens de Pridewalk in Almere afgelopen vrijdag. Volgens een woordvoerder wordt daarbij onder meer naar beelden gekeken.

7 uur geleden