Deskundige: spaarrente bij meer banken straks naar nul procent
EINDHOVEN (ANP) - Meer banken zetten de spaarrente komende tijd waarschijnlijk op nul procent. Volgens vergelijkingssite Geld.nl ligt het voor de hand dat ABN AMRO niet de enige grootbank blijft waarbij gewone spaarders geen rente meer ontvangen over hun spaargeld. "Natuurlijk zullen ook de andere grootbanken, ING en Rabobank, deze stap op termijn volgen", stelt deskundige Amanda Bulthuis van Geld.nl.
ABN AMRO kondigde de renteverlaging, die ingaat op 1 april, maandag aan. Klanten met meer dan 2,5 miljoen euro op hun rekening moeten straks zelfs een half procent rente betalen. Triodos Bank bracht de spaarrente eerder al naar nul en ook vermogensbeheerder Evi van Lanschot gaf geen rente meer over niet belegde tegoeden.
Voor een negatieve spaarrente hoeft de gewone spaarder voorlopig nog niet bang te zijn, aldus Bulthuis. "Dat is voor veel banken echt nog een stap te ver." ABN AMRO beloofde eerder al dat er aan spaarders met tegoeden tot 100.000 euro nooit een negatieve rente zal worden gerekend.
Rabobank liet na de stap van ABN AMRO direct weten "geen plannen" te hebben om de spaarrente ook naar nul te brengen. Wel houdt die bank "de ontwikkelingen in de gaten om te kijken of we onze rente in de toekomst moeten aanpassen". ING stelde niet vooruit te willen lopen op toekomstige rentewijzigingen. "Een verlaging is nu niet aan de orde."
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
4 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.
11 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
15 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
16 uur geleden