Deschamps spaarde 'niet gelukkigste' Mbappé in 'zware tijd'
PARIJS (ANP) - De Franse bondscoach Didier Deschamps heeft Kylian Mbappé tijdens de lopende interlandperiode gespaard. De coach meent dat de aanvaller, die deze zomer verkaste naar Real Madrid, een moeilijke tijd doormaakt.
"Iedereen heeft het recht om een moeilijke tijd door te maken, er is het fysieke en het psychologische aspect", zei Deschamps donderdag na het 0-0-gelijkspel tegen Israël in de Nations League. "Maar ik denk dat dit op dit moment het beste voor hem is. Hij heeft een zware tijd in zijn carrière waarin hij niet de gelukkigste is."
Deschamps benadrukte nogmaals dat het feit dat Mbappé niet tot zijn selectie behoorde geen sanctie was voor de speler.
Verkrachtingszaak
Mbappé werd vorige maand in verband gebracht met een verkrachtingszaak in Zweden. Mbappé reageerde zelf op de berichtgeving en sprak op X van "nepnieuws". Zijn advocaat Marie-Alix Canu-Bernard zei dat Mbappé "geschokt" was om te zien dat zijn naam met de zaak in verband werd gebracht. Ze zei tegen het Franse persbureau AFP dat ze juridische stappen zou ondernemen om smaad.
De Fransen sluiten de groepsfase van de Nations League zondag af met een uitwedstrijd tegen Italië. Beide landen zijn al zeker van een plek bij de laatste acht.
Meer uit Voetbal
PARMA (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een zege op het laaggeklasseerde Parma: 0-2. Federico Dimarco en Marcus Thuram maakten de doelpunten voor de club uit Milaan, die op 42 punten kwam en uitliep op Napoli, dat gelijkspeelde (2-2) tegen Hellas Verona.
2 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City wacht nog altijd op de eerste overwinning in het nieuwe jaar. Het elftal van trainer Pep Guardiola speelde voor de derde keer in een week gelijk in de Premier League. Naast Sunderland (0-0) en Chelsea (1-1) wist Manchester City ook niet te winnen van Brighton & Hove Albion: 1-1.
25 minuten geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. De titelverdediger was in Jeddah in Saudi-Arabië veel te sterk voor Athletic Club: 5-0. Bij rust leidde FC Barcelona al met 4-0.
26 minuten geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft in de strijd om de titel in de Italiaanse voetbalcompetitie punten verspeeld. De regerend landskampioen kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen het laaggeklasseerde Hellas Verona: 2-2.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord krijgt versterking van de in Amerika geboren Italiaanse voetbalster Victoria 'Tori' DellaPeruta. De 21-jarige aanvalster wordt voor de rest van het seizoen gehuurd van het Italiaanse ACF Fiorentina, maakte Feyenoord bekend. De nieuwe aanwinst is het jongere zusje van Feyenoorder Talia DellaPeruta.
4 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi wil na zijn voetballoopbaan geen coach, maar clubeigenaar worden. Dat vertelde de 38-jarige Argentijnse voetballegende in een interview met de Argentijnse streamingzender Luzu TV.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Alle wedstrijden in het amateurvoetbal die voor zaterdag 10 en zondag 11 januari op het programma stonden zijn afgelast. Dat heeft de KNVB vanwege de winterse omstandigheden besloten. Eerder werden alle wedstrijden in het betaald voetbal van vrijdag afgelast.
9 uur geleden