Deschamps haalt Nkunku (Leipzig) voor het eerst bij Franse ploeg
PARIJS (ANP) - De Franse bondscoach Didier Deschamps heeft Christopher Nkunku voor het eerst geselecteerd voor de nationale voetbalploeg. De 24-jarige middenvelder wordt daarmee beloond voor zijn goede spel bij de Duitse club RB Leipzig. In 26 competitiewedstrijden in de Bundesliga scoorde Nkunku dit seizoen al vijftien keer.
Naast Nkunku, die in de zomer van 2019 overstapte van Paris Saint-Germain naar RB Leipzig, maakt ook verdediger Jonathan Clauss van Lens zijn debuut in de Franse selectie. Deschamps heeft Kurt Zouma van West Ham United buiten de groep gelaten. De bondscoach zei dat hij dat puur op sportieve gronden heeft besloten. Zouma is aangeklaagd door de Britse dierenbeschermingsorganisatie RSPCA vanwege een filmpje dat op internet circuleerde, waarop te zien is dat de 27-jarige voetballer een van zijn katten schopt en ook schoenen naar het dier gooit.
Frankrijk speelt op 25 maart een oefeninterland tegen Ivoorkust en vier dagen later is Zuid-Afrika, eveneens in een vriendschappelijk duel, de tegenstander. Frankrijk heeft zich geplaatst voor het WK van eind dit jaar in Qatar, waar het titelverdediger is.
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Coach Régis Le Bris van Sunderland is blij met de huidige vorm van spits Brian Brobbey. "Hij wordt iedere wedstrijd beter, dat voel je. We zien nu de beste versie van Brian", sprak de coach op de website van de Engelse club.
2 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het contract van Terence Kongolo per direct ontbonden. De 31-jarige verdediger kan op zoek naar een andere club, meldt de Brabantse Eredivisieclub op zijn website.
3 uur geledenBREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
13 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
14 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
15 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.
15 uur geleden