Deschamps haalt Nkunku (Leipzig) voor het eerst bij Franse ploeg
PARIJS (ANP) - De Franse bondscoach Didier Deschamps heeft Christopher Nkunku voor het eerst geselecteerd voor de nationale voetbalploeg. De 24-jarige middenvelder wordt daarmee beloond voor zijn goede spel bij de Duitse club RB Leipzig. In 26 competitiewedstrijden in de Bundesliga scoorde Nkunku dit seizoen al vijftien keer.
Naast Nkunku, die in de zomer van 2019 overstapte van Paris Saint-Germain naar RB Leipzig, maakt ook verdediger Jonathan Clauss van Lens zijn debuut in de Franse selectie. Deschamps heeft Kurt Zouma van West Ham United buiten de groep gelaten. De bondscoach zei dat hij dat puur op sportieve gronden heeft besloten. Zouma is aangeklaagd door de Britse dierenbeschermingsorganisatie RSPCA vanwege een filmpje dat op internet circuleerde, waarop te zien is dat de 27-jarige voetballer een van zijn katten schopt en ook schoenen naar het dier gooit.
Frankrijk speelt op 25 maart een oefeninterland tegen Ivoorkust en vier dagen later is Zuid-Afrika, eveneens in een vriendschappelijk duel, de tegenstander. Frankrijk heeft zich geplaatst voor het WK van eind dit jaar in Qatar, waar het titelverdediger is.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft in de eerste 24 uur van de derde verkoopfase voor tickets voor het WK ondanks torenhoge prijzen vijf miljoen aanvragen ontvangen. Fans uit meer dan tweehonderd landen willen een kaartje voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico (11 juni-19 juli).
36 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.
18 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
1 dag geleden