Deschamps blijft aan als bondscoach van Frankrijk
PARIJS (ANP) - Didier Deschamps blijft tot en met 2026 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Frankrijk. Dat heeft de Franse voetbalbond (FFF) zaterdag tijdens de algemene vergadering bekendgemaakt. Oud-international Deschamps (54) leidt de Franse ploeg al sinds 2012 en bereikte met het team vorige maand voor de tweede keer op rij de WK-finale. Daarin was Argentinië in Qatar na strafschoppen te sterk. In 2018 ging de wereldtitel wel naar de Fransen.
Deschamps werd als speler in 1998 wereldkampioen. Zijn eerstvolgende wedstrijd als bondscoach is een EK-kwalificatiewedstrijd tegen het Nederlands elftal op 24 maart.
Het nieuwe contract van Deschamps loopt tot en met het WK van 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Ook de contracten van zijn assistenten Guy Stephan, Franck Raviot (keeperstrainer) en Cyril Moine (condititetrainer) werden verlengd.
Deschamps won 89 van de 139 duels waarbij hij als bondscoach op de bank zat. "Didier heeft uitstekend werk geleverd. Ik denk dat we er wel uitkomen", zei Noël Le Graët, voorzitter van de FFF, na het WK al. Eerder werd Zinédine Zidane nog genoemd als mogelijk opvolger van Deschamps. De twee waren ploeggenoten bij het WK van 1998.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
7 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
10 uur geledenGIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
21 uur geleden