Deschamps blijft aan als bondscoach van Frankrijk
PARIJS (ANP) - Didier Deschamps blijft tot en met 2026 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Frankrijk. Dat heeft de Franse voetbalbond (FFF) zaterdag tijdens de algemene vergadering bekendgemaakt. Oud-international Deschamps (54) leidt de Franse ploeg al sinds 2012 en bereikte met het team vorige maand voor de tweede keer op rij de WK-finale. Daarin was Argentinië in Qatar na strafschoppen te sterk. In 2018 ging de wereldtitel wel naar de Fransen.
Deschamps werd als speler in 1998 wereldkampioen. Zijn eerstvolgende wedstrijd als bondscoach is een EK-kwalificatiewedstrijd tegen het Nederlands elftal op 24 maart.
Het nieuwe contract van Deschamps loopt tot en met het WK van 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Ook de contracten van zijn assistenten Guy Stephan, Franck Raviot (keeperstrainer) en Cyril Moine (condititetrainer) werden verlengd.
Deschamps won 89 van de 139 duels waarbij hij als bondscoach op de bank zat. "Didier heeft uitstekend werk geleverd. Ik denk dat we er wel uitkomen", zei Noël Le Graët, voorzitter van de FFF, na het WK al. Eerder werd Zinédine Zidane nog genoemd als mogelijk opvolger van Deschamps. De twee waren ploeggenoten bij het WK van 1998.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie veroordeelt de bedreigingen aan het adres van directeur Dennis te Kloese van Feyenoord. "Ik vind het respectloos tegenover Dennis", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zondag met FC Utrecht.
16 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Bram Nuytinck (35) keert terug in de selectie van NEC voor de Eredivisiewedstrijd tegen Heracles Almelo van zaterdag. De ervaren centrale verdediger scheurde zijn kruisband in april vorig jaar en is nu voldoende hersteld.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan zondag in de Eredivisiewedstrijd tegen AZ hoogstwaarschijnlijk nog niet beschikken over de nieuwste aanwinsten Maher Carrizo, Oleksandr Zintsjenko en Maarten Paes. "Zij zijn op dit moment alle drie nog niet speelgerechtigd", zei Ajax-trainer Fred Grim vrijdag op een persconferentie.
6 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.
15 uur geledenSEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.
15 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
1 dag geleden