Deschamps blijft aan als bondscoach van Frankrijk
PARIJS (ANP) - Didier Deschamps blijft tot en met 2026 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Frankrijk. Dat heeft de Franse voetbalbond (FFF) zaterdag tijdens de algemene vergadering bekendgemaakt. Oud-international Deschamps (54) leidt de Franse ploeg al sinds 2012 en bereikte met het team vorige maand voor de tweede keer op rij de WK-finale. Daarin was Argentinië in Qatar na strafschoppen te sterk. In 2018 ging de wereldtitel wel naar de Fransen.
Deschamps werd als speler in 1998 wereldkampioen. Zijn eerstvolgende wedstrijd als bondscoach is een EK-kwalificatiewedstrijd tegen het Nederlands elftal op 24 maart.
Het nieuwe contract van Deschamps loopt tot en met het WK van 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Ook de contracten van zijn assistenten Guy Stephan, Franck Raviot (keeperstrainer) en Cyril Moine (condititetrainer) werden verlengd.
Deschamps won 89 van de 139 duels waarbij hij als bondscoach op de bank zat. "Didier heeft uitstekend werk geleverd. Ik denk dat we er wel uitkomen", zei Noël Le Graët, voorzitter van de FFF, na het WK al. Eerder werd Zinédine Zidane nog genoemd als mogelijk opvolger van Deschamps. De twee waren ploeggenoten bij het WK van 1998.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
18 uur geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
18 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
21 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
21 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
21 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
22 uur geleden