Dertigvoudig international Elia (36) gestopt als voetballer
HILVERSUM (ANP) - Dertigvoudig international Eljero Elia is officieel gestopt als voetballer. De voormalig vleugelspeler (36) zegt dat hij de laatste jaren van zijn carrière al weinig plezier meer had in het spel en na het oplopen van een zware enkelblessure begin vorig jaar in dienst van ADO Den Haag was hij er helemaal klaar mee. "Maar ik ben met van alles bezig. Ik heb nog niet eens tijd gehad om het aan te kondigen", aldus Elia in het ESPN-programma De Voetbalkantine.
Elia zegt dat hij in 2020 bij het Turkse Basaksehir voor het laatst plezier had in het voetbal. Daarna stapte de aanvaller over naar FC Utrecht en voelde hij zich als een kind behandeld. "Dan ga ik me helemaal in mezelf keren en dat werkt averechts." Bij ADO kreeg Elia eind 2021 het weer iets meer naar zijn zin, maar twee maanden later raakte hij zwaar geblesseerd.
Elia speelde januari vorig jaar zijn laatste wedstrijd, tegen De Graafschap in de Keuken Kampioen Divisie. Hij brak tussen 2004 en 2007 door in het geel-groen van ADO. De linksbuiten speelde daarna voor FC Twente, Hamburger SV, Juventus, Werder Bremen, Southampton, Feyenoord en Basaksehir. Met Feyenoord werd Elia in 2017 kampioen van de Eredivisie. Elia deed als invaller mee in de verloren WK-finale in 2010 tegen Spanje (0-1).
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Rasmus Højlund vervolgt zijn carrière bij Napoli. De 23-jarige aanvaller kwam het afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor de club uit Napels, die de Deen nu definitief overneemt van Manchester United.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft de Noor Travis Hernes definitief vastgelegd. De 20-jarige middenvelder werd het afgelopen seizoen al gehuurd van Newcastle United en kwam bij Groningen tot elf optredens, waarvan drie als basisspeler. Groningen heeft de koopoptie in het huurcontract gelicht en de voetballer voor vier jaar vastgelegd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aan het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico doen meer spelers van Nederlandse clubs mee dan ooit. Uit de Eredivisie zijn 33 voetballers geselecteerd, uit de eerste divisie 5. Gezamenlijk is dat het dubbele van de 19 van het WK in 2022 in Qatar. Het komende wereldkampioenschap telt met 48 ook meer deelnemers dan ooit.
4 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
17 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
19 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
19 uur geleden