Dertigvoudig international Elia (36) gestopt als voetballer
HILVERSUM (ANP) - Dertigvoudig international Eljero Elia is officieel gestopt als voetballer. De voormalig vleugelspeler (36) zegt dat hij de laatste jaren van zijn carrière al weinig plezier meer had in het spel en na het oplopen van een zware enkelblessure begin vorig jaar in dienst van ADO Den Haag was hij er helemaal klaar mee. "Maar ik ben met van alles bezig. Ik heb nog niet eens tijd gehad om het aan te kondigen", aldus Elia in het ESPN-programma De Voetbalkantine.
Elia zegt dat hij in 2020 bij het Turkse Basaksehir voor het laatst plezier had in het voetbal. Daarna stapte de aanvaller over naar FC Utrecht en voelde hij zich als een kind behandeld. "Dan ga ik me helemaal in mezelf keren en dat werkt averechts." Bij ADO kreeg Elia eind 2021 het weer iets meer naar zijn zin, maar twee maanden later raakte hij zwaar geblesseerd.
Elia speelde januari vorig jaar zijn laatste wedstrijd, tegen De Graafschap in de Keuken Kampioen Divisie. Hij brak tussen 2004 en 2007 door in het geel-groen van ADO. De linksbuiten speelde daarna voor FC Twente, Hamburger SV, Juventus, Werder Bremen, Southampton, Feyenoord en Basaksehir. Met Feyenoord werd Elia in 2017 kampioen van de Eredivisie. Elia deed als invaller mee in de verloren WK-finale in 2010 tegen Spanje (0-1).
Meer uit Voetbal
MONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.
2 minuten geledenTOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste groepstraining voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Bondscoach Ronald Koeman staat met 27 spelers op het veld in Zeist. Ze worden aangemoedigd door 1500 veelal jonge fans die een kaartje hebben bemachtigd voor de oefensessie.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van Liverpool heeft op Instagram Arne Slot bedankt. De Nederlandse trainer werd zaterdag ontslagen bij de Engelse club.
3 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - De voetballers van Zuid-Afrika hebben door visumproblemen vertraging opgelopen bij hun reis naar Mexico, waar ze de openingswedstrijd van het WK voetbal spelen. Zuid-Afrika speelt op 11 juni het eerste duel met gastland Mexico, dat het toernooi organiseert met de Verenigde Staten en Canada.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay heeft volledig deelgenomen aan de eerste groepstraining van het Nederlands elftal voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De topscorer aller tijden van Oranje oefende voor 1500 toeschouwers in Zeist.
4 uur geledenGLASGOW (ANP/BELGA) - Bondscoach Steve Clarke van Schotland heeft Tyler Fletcher van Manchester United opgeroepen voor het WK voetbal als vervanger van Billy Gilmour. De middenvelder van Napoli liep zaterdag een knieblessure op tijdens het gewonnen oefenduel met Curaçao (4-1).
4 uur geleden