Dertigvoudig international Elia (36) gestopt als voetballer
HILVERSUM (ANP) - Dertigvoudig international Eljero Elia is officieel gestopt als voetballer. De voormalig vleugelspeler (36) zegt dat hij de laatste jaren van zijn carrière al weinig plezier meer had in het spel en na het oplopen van een zware enkelblessure begin vorig jaar in dienst van ADO Den Haag was hij er helemaal klaar mee. "Maar ik ben met van alles bezig. Ik heb nog niet eens tijd gehad om het aan te kondigen", aldus Elia in het ESPN-programma De Voetbalkantine.
Elia zegt dat hij in 2020 bij het Turkse Basaksehir voor het laatst plezier had in het voetbal. Daarna stapte de aanvaller over naar FC Utrecht en voelde hij zich als een kind behandeld. "Dan ga ik me helemaal in mezelf keren en dat werkt averechts." Bij ADO kreeg Elia eind 2021 het weer iets meer naar zijn zin, maar twee maanden later raakte hij zwaar geblesseerd.
Elia speelde januari vorig jaar zijn laatste wedstrijd, tegen De Graafschap in de Keuken Kampioen Divisie. Hij brak tussen 2004 en 2007 door in het geel-groen van ADO. De linksbuiten speelde daarna voor FC Twente, Hamburger SV, Juventus, Werder Bremen, Southampton, Feyenoord en Basaksehir. Met Feyenoord werd Elia in 2017 kampioen van de Eredivisie. Elia deed als invaller mee in de verloren WK-finale in 2010 tegen Spanje (0-1).
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
1 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.
10 uur geledenMADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
22 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 dag geleden