Dertig tips na uitzending Opsporing Verzocht met AZ-supporters
ALKMAAR (ANP) - De politie heeft dertig tips ontvangen na de uitzending van Opsporing Verzocht dinsdagavond met beelden van rellende AZ-supporters. Tips gingen volgens een woordvoerder van de politie over namen van herkende fans. Er zijn nog geen aanhoudingen verricht aan de hand van de tips, de politie verwacht later verdachten op te pakken. De woordvoerder spreekt van "een mooi aantal" tips.
Na de verloren wedstrijd tegen het Britse West Ham United vorige week donderdag bestormden fans van de Alkmaarse voetbalclub de tribune met Britse supporters en braken rellen uit. Tot nu toe zijn zeven mensen aangehouden, vijf van hen zitten nog vast. Ook hebben 27 mensen zichzelf gemeld bij de politie, die onderzoekt wat hun rol was.
In Opsporing Verzocht werden beelden getoond van negen verdachten die nog niet bekend waren bij de politie.
Twee weken geleden vielen fans van West Ham United supporters van AZ aan in het stadion van de club uit Londen toen AZ-fans juichten om een doelpunt. Onder meer familieleden en vrienden van AZ-spelers waren doelwit. AZ verloor toen met 2-1.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen het vonnis in de zaak tegen de 58-jarige Koert H., die vrijdag van de rechtbank in Arnhem vier jaar cel kreeg opgelegd voor brandstichting in de Arnhemse binnenstad. Het OM had tien jaar cel geëist.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politierechter heeft tijdens een snelrechtzitting een 30-jarige man uit Hilversum veroordeeld voor ongeregeldheden bij een protest tegen de komst van een noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht dinsdag. Hij kreeg voor poging tot brandstichting dertig dagen cel opgelegd, waarvan 27 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Naast de celstraf legde de rechter een taakstraf van honderd uur op.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-premier Mark Rutte vindt het terecht dat Piet Ploeg, voorzitter van de Stichting Vliegramp MH17, vrijdag een koninklijke onderscheiding heeft gekregen. "Als er iemand is die deze onderscheiding verdient dan is het Piet. Ik heb diepe bewondering voor de vasthoudende en tegelijk invoelende wijze waarop hij al jarenlang strijdt voor gerechtigheid voor de nabestaanden van MH17", verklaart Rutte.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dat de directeur van Pride Amsterdam, Lucien Spee-Castillo Ruiz, vrijdag bij de lintjesregen een koninklijke onderscheiding heeft gekregen, is "een enorme publieke erkenning voor zijn tomeloze inzet". Dat zeggen de grondleggers van het internationale evenement voor lhbti-rechten, Siep de Haan, Peter Kramer en Ernst Verhoeven. Zij hebben hem voorgedragen voor een lintje.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Net als in voorgaande jaren zijn de meeste lintjes toegekend aan inwoners van Rotterdam. Zestig mensen uit de Maasstad kregen vrijdag een koninklijke onderscheiding tijdens de lintjesregen. Vorig jaar waren het er 50 en een jaar eerder 49.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Actrice en regisseuse Willeke van Ammelrooy heeft vrijdag een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze werd benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw vanwege haar "exceptionele verdiensten op het terrein van film en toneel". Bij de lintjesregen werden ook schrijfster Esther Verhoef, muzikant Ton Scherpenzeel en drag queen Dolly Bellefleur geëerd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van elke tien koninklijke onderscheidingen bij de lintjesregen gaan meer dan zes naar een man. Minder dan vier op de tien lintjes zijn voor vrouwen. Het verschil wordt kleiner, maar dat gaat met heel kleine stapjes.
1 uur geleden