Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dertig tips na uitzending Opsporing Verzocht met AZ-supporters

Dertig tips na uitzending Opsporing Verzocht met AZ-supporters

ALKMAAR (ANP) - De politie heeft dertig tips ontvangen na de uitzending van Opsporing Verzocht dinsdagavond met beelden van rellende AZ-supporters. Tips gingen volgens een woordvoerder van de politie over namen van herkende fans. Er zijn nog geen aanhoudingen verricht aan de hand van de tips, de politie verwacht later verdachten op te pakken. De woordvoerder spreekt van "een mooi aantal" tips.

Na de verloren wedstrijd tegen het Britse West Ham United vorige week donderdag bestormden fans van de Alkmaarse voetbalclub de tribune met Britse supporters en braken rellen uit. Tot nu toe zijn zeven mensen aangehouden, vijf van hen zitten nog vast. Ook hebben 27 mensen zichzelf gemeld bij de politie, die onderzoekt wat hun rol was.

In Opsporing Verzocht werden beelden getoond van negen verdachten die nog niet bekend waren bij de politie.

Twee weken geleden vielen fans van West Ham United supporters van AZ aan in het stadion van de club uit Londen toen AZ-fans juichten om een doelpunt. Onder meer familieleden en vrienden van AZ-spelers waren doelwit. AZ verloor toen met 2-1.

Meer uit Binnenland

Politie betrapt daders van plofkraak in Vlaardingen op heterdaad

VLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.

20 minuten geleden
Auto rijdt woning in Kerkrade binnen, twee gewonden

KERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.

4 uur geleden
Voetganger overleden bij aanrijding met tram in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.

6 uur geleden
IND gaat openstaande asielaanvragen systematischer oppakken

DEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.

12 uur geleden
Volgende week coronaverhoren met Rutte, Schoof en Koolmees

DEN HAAG (ANP) - Tijdens de verhoren van volgende week moeten Mark Rutte, Dick Schoof en Wouter Koolmees voor de parlementaire enquêtecommissie corona verschijnen. Het is de tweede volle verhoorweek en deze staat in het teken van de organisatie van de corona-aanpak.

14 uur geleden
Oud-NCTV: lobby had steeds meer invloed op maatregelen

DEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).

14 uur geleden
Jetten: voor zomer Benelux-plan landen sneller EU in te trekken

TIVAT (ANP) - Nog voor de zomer komen de Benelux-landen met een plan om kandidaat-landen op een snellere en correcte manier de EU in te trekken. Dat zei premier Rob Jetten na afloop van een top tussen de EU en Westelijke Balkanlanden in het Montenegrijnse Tivat.

14 uur geleden