'Dertig procent amateurvoetbalclubs vreest voor voortbestaan'
AMERSFOORT (ANP) - De belangenbehartiger van amateurvoetbalclubs maakt zich grote zorgen over de toekomst van de Nederlandse amateurclubs in Nederland. Dertig procent van de clubs zou zelfs vrezen voor het voortbestaan van de club. Dat is gebleken uit een rondgang langs 1600 leden van Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen.
"Natuurlijk is de BAV blij dat verenigingen weer gelegenheid kunnen bieden om te sporten, maar de sluiting van de kantines betekent in feite een financiële lockdown. Dat kan niet meer ingehaald worden", aldus voorzitter Ben van Olffen.
Onlangs maakt het kabinet bekend dat sportkantines hun deuren moesten sluiten om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Op de sportparken mag momenteel wel worden gesport, maar publiek is niet welkom.
Geen lange adem
Volgens de voorzitter van de belangenorganisatie moet er snel een tweede steunpakket voor sportclubs komen. "Van het eerste steunpakket voor de sport hebben veel verenigingen kunnen profiteren. Veel amateurclubs hebben nu geen lange adem. Er moet binnenkort iets gebeuren én het moet snel worden uitgevoerd."
Tijdens de eerste coronagolf waren de zorgen van de clubs aanzienlijk minder groot. Toen vreesde volgens BAV 8,7 procent van de leden voor het voortbestaan van de club.
Sociale waarde
BAV hekelt de houding van veel gemeenten, die in sommige gevallen de clubs niet hebben gecompenseerd voor de huurvergoeding. "Het is schrijnend dat er nog gemeenten zijn die verenigingen niet gecompenseerd hebben voor de huurvergoeding voor de periode maart tot en met juni, terwijl de Rijksoverheid hiervoor 120 miljoen euro beschikbaar heeft gesteld", aldus Van Olffen.
"Beseffen zij wel welke sociale waarde verenigingen hebben in de samenleving, in het dorp en in de wijk? Natuurlijk, verenigingen zullen de financiële bakens moeten verzetten, maar een vereniging die verdwijnt, komt niet zo maar terug."
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
46 minuten geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
47 minuten geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
48 minuten geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
4 uur geleden