Dertig politieagenten gewond bij demonstraties in Valencia
VALENCIA (ANP) - Dertig politieagenten zijn gewond geraakt en drie mensen zijn gearresteerd bij protesten in het Spaanse Valencia, aldus plaatselijke media.
Vele tienduizenden eisten zaterdagavond in de stad het aftreden van de president van de regio, Carlos Mazón. Ze houden hem verantwoordelijk voor onder meer de trage hulpverlening na de dodelijke overstromingen die eind oktober het gebied troffen. Zeker 220 mensen kwamen om. Volgens de plaatselijke autoriteiten waren naar schatting bij de demonstratie 130.000 mensen op de been.
De demonstratie verliep aanvankelijk vreedzaam, maar bij de ingang van het stadhuis waren korte tijd ongeregeldheden. De politie greep in toen vuurpijlen op het gebouw werden afgeschoten en vormde een cordon voor de deuren om te voorkomen dat demonstranten het gebouw konden betreden. Aan het eind van de demonstratie kwam het tot meer confrontaties met de politie, waarbij de demonstranten met onder andere stoelen en modder gooiden.
Meer uit Buitenland
LUIK (ANP/BELGA/AFP) - De laatste evacuatiebevelen vanwege de brand in het Belgische natuurgebied de Hoge Venen zijn opgeheven. Dat betekent dat in België zo'n honderd mensen naar huis mogen en net over de grens met Duitsland nog eens dertig anderen.
49 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - In Frankrijk zijn tijdens de hittegolf van vorige maand 1243 meer personen overleden dan normaal. Juli was de warmste ooit gemeten in het land, met een gemiddelde temperatuur van 24,9 graden.
1 uur geledenSEOUL (ANP/RTR/AFP) - De inkorting van gezamenlijke militaire oefeningen van de Verenigde Staten en Zuid-Korea laat Noord-Korea koud, zegt de invloedrijke zus van de leider van het land. De geste van de Amerikaanse president Donald Trump doet volgens Kim Yo-jong niets af aan de "vijandelijke" houding van de VS. Ze zegt ook niets te weten van contact tussen haar broer en Trump, waarop die laatste zinspeelde.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft gezegd een intern onderzoek te hebben ingesteld naar de dood in de Gazastrook van de 5-jarige Hind Rajab begin 2024. Het is volgens het leger een juridische verplichting "uitzonderlijke incidenten tijdens gevechten te onderzoeken".
3 uur geledenCEUTA (ANP) - De Spaanse regering wil "met spoed" vijfhonderd meisjes uit de exclave Ceuta naar het vasteland halen, meldt persbureau EFE. Het gaat om minderjarigen die drie weken geleden samen met tienduizenden anderen Ceuta waren binnengedrongen vanuit Marokko.
3 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP/RTR) - In Kenia is een helikopter met toeristen neergestort. Alle zeven inzittenden zijn daarbij om het leven gekomen, melden Keniaanse media.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft ingestemd met de benoeming van Jevheni Chmara als nieuwe minister van Defensie. Chmara is de opvolger van Mychajlo Fedorov, die in een herschikking van het kabinet werd ontslagen. Dat leidde tot een politieke crisis en protesten die nog altijd niet voorbij lijken.
4 uur geleden