Dertig maanden cel voor uitbuiten van meisje bij gangbangs
DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft dertig maanden cel opgelegd aan de 68-jarige Paul P. uit Delft, voor de seksuele uitbuiting van een minderjarig meisje. De man organiseerde in zijn flatwoning twee keer een gangbang, waarbij meerdere mannen tegen betaling seks hadden met het meisje.
De verdachte plaatste online een advertentie om betalende klanten te regelen voor twee gangbangs met het slachtoffer, dat toen 16 en 17 jaar was. Zij betaalden 150 euro per persoon. Het slachtoffer ontving een paar tientjes. Per keer deden vijf mannen mee. Ook had de verdachte kinderpornografisch materiaal van het slachtoffer op zijn telefoon staan.
"De verdachte heeft enkel oog gehad voor zijn eigen financieel gewin en heeft daarbij gebruikgemaakt van de onzekerheid en kwetsbaarheid van het slachtoffer", stelt de rechtbank in het vonnis. Het OM had een celstraf van dertig maanden geëist, waarvan zes maanden voorwaardelijk.
Bij het bepalen van de straf weegt de rechtbank mee dat de verdachte eerder is veroordeeld voor ontucht met een minderjarige. De rechtbank rekent het de verdachte aan dat hij tijdens zijn proeftijd voor dat feit opnieuw zedenfeiten pleegde.
Meer uit Binnenland
GENÈVE (ANP) - Overheden en andere beleidsmakers in Europa moeten meer doen om de impact van klimaatverandering op de gezondheid te beperken. Een onafhankelijke commissie die vorig jaar in het leven is geroepen door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) presenteert zondag verschillende aanbevelingen om de politiek en de internationale gemeenschap tot actie aan te zetten.
28 minuten geledenPUTTEN (ANP) - Bij een tankstation langs de A28 bij Putten in Gelderland heeft een confrontatie tussen tientallen voetbalsupporters plaatsgevonden. Daarbij is een auto in brand gestoken, meldt een woordvoerder van de politie Oost-Nederland.
36 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen, aldus de politie. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de aanwijzingen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."
2 uur geledenWENEN (ANP) - De finale van het Eurovisie Songfestival is zaterdag in Nederland door gemiddeld 798.000 mensen bekeken, blijkt uit cijfers van het Nationaal Media Onderzoek (NMO). De uitzending staat daarmee op de derde plek in de top 25 van best bekeken programma's van de dag. De voorbeschouwing werd door 481.000 mensen bekeken en de uitslag van het songfestival door 679.000 mensen. Het best bekeken programma was zaterdag het NOS Journaal van 20.00 uur op NPO 1, met 1.364.000 kijkers.
4 uur geledenTHE BOTTOM (ANP) - Het team van het Nederlandse Urban Search and Rescue (USAR) arriveert waarschijnlijk zondagmiddag op het eiland Saba om mee te helpen in de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar. Het gaat om elf mensen en negen speurhonden, zo werd eerder al bekendgemaakt.
5 uur geleden