Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dertig maanden cel voor uitbuiten van meisje bij gangbangs

Dertig maanden cel voor uitbuiten van meisje bij gangbangs

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft dertig maanden cel opgelegd aan de 68-jarige Paul P. uit Delft, voor de seksuele uitbuiting van een minderjarig meisje. De man organiseerde in zijn flatwoning twee keer een gangbang, waarbij meerdere mannen tegen betaling seks hadden met het meisje.

De verdachte plaatste online een advertentie om betalende klanten te regelen voor twee gangbangs met het slachtoffer, dat toen 16 en 17 jaar was. Zij betaalden 150 euro per persoon. Het slachtoffer ontving een paar tientjes. Per keer deden vijf mannen mee. Ook had de verdachte kinderpornografisch materiaal van het slachtoffer op zijn telefoon staan.

"De verdachte heeft enkel oog gehad voor zijn eigen financieel gewin en heeft daarbij gebruikgemaakt van de onzekerheid en kwetsbaarheid van het slachtoffer", stelt de rechtbank in het vonnis. Het OM had een celstraf van dertig maanden geëist, waarvan zes maanden voorwaardelijk.

Bij het bepalen van de straf weegt de rechtbank mee dat de verdachte eerder is veroordeeld voor ontucht met een minderjarige. De rechtbank rekent het de verdachte aan dat hij tijdens zijn proeftijd voor dat feit opnieuw zedenfeiten pleegde.

Meer uit Binnenland

Auto rijdt woning in Kerkrade binnen, twee gewonden

KERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.

1 uur geleden
Voetganger overleden bij aanrijding met tram in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.

3 uur geleden
IND gaat openstaande asielaanvragen systematischer oppakken

DEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.

9 uur geleden
Oud-NCTV: lobby had steeds meer invloed op maatregelen

DEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).

11 uur geleden
Jetten: voor zomer Benelux-plan landen sneller EU in te trekken

TIVAT (ANP) - Nog voor de zomer komen de Benelux-landen met een plan om kandidaat-landen op een snellere en correcte manier de EU in te trekken. Dat zei premier Rob Jetten na afloop van een top tussen de EU en Westelijke Balkanlanden in het Montenegrijnse Tivat.

12 uur geleden
Meer nodig om miljardentekort woningcorporaties op te lossen

DEN HAAG (ANP) - Meer maatregelen zijn nodig om het miljardentekort van woningcorporaties op te lossen, meldt minister Elanor Boekholt-O'Sullivan van Volkshuisvesting. Ze heeft enkele coalitieplannen doorgerekend om de bijna 20 miljard euro op te brengen die corporaties nog nodig hebben voor woningbouw en verduurzaming. Daaruit blijkt dat de maatregelen het tekort alleen "in theorie" oplossen.

12 uur geleden
Aalbersberg: Nederland niet voorbereid op brede crises als corona

DEN HAAG (ANP) - Nederland was niet voorbereid op een "brede crisis" zoals de coronacrisis, zegt toenmalig Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid Pieter-Jaap Aalbersberg. Volgens hem lagen er allerlei handboeken voor kleinere crises in afgebakende sectoren, maar was de voorbereiding op een crisis die het hele land raakt niet op orde.

14 uur geleden