
Dertig jaar cel geëist voor dubbele moord in McDonald's in Zwolle
ZWOLLE (ANP) - Tegen de 34-jarige man die vorig jaar in een volle McDonald's in Zwolle twee broers doodschoot, is donderdag dertig jaar gevangenisstraf geëist. Veysel Ü. schoot op 30 maart 2022 in het drukke restaurant de twee mannen dood.
De verdachte had met de broers afgesproken in het restaurant om een conflict rond de investering van tonnen in Turks vastgoed uit te praten. De een kreeg vijf en de ander kreeg zes kogels in zijn lichaam. Beide mannen overleden ter plaatse. Na de schietpartij brak paniek uit in het restaurant.
"Elke kogel was raak", zei de officier van justitie. Het restaurant zat die dag rond 18.00 uur, het moment van de schietpartij, vol met bezoekers. Enkelen van hen zagen de verdachte ook schieten. Een van de getuigen is een militair. Hij verklaarde volgens de officier dat hij een geoefende schutter aan het werk zag. "Omstanders kwamen naar de McDonald's voor een McFlurry of kipnuggets, niet om een trauma op te lopen", zei de officier.
Motief
Het daadwerkelijke motief van de dubbele moord blijft bij het Openbaar Ministerie onduidelijk. Het doodschieten was een weloverwogen besluit, zei de officier. "Dan maakt het niet uit of het gedaan is uit financiële frustratie, uit koude wraak of uit gekrenkte trots." De verdachte moet in staat geacht worden antwoord te geven op de vraag waarom hij beide broers doodschoot. Maar hij geeft geen antwoord, zei de officier.
Volgens het OM is een levenslange celstraf hier niet op zijn plaats. De verdachte heeft spijt betuigd en de kans op herhaling wordt ingeschat als laag. Veysel Ü. hoorde de eis met gebogen hoofd aan.
Advocaten over eis
Geen enkele straf doet voldoende recht aan het leed dat is toegebracht, zeiden de advocaten die de broers en zussen van de overleden broers vertegenwoordigen. Wel kunnen de nabestaanden ermee leven als Veysel Ü. dertig jaar celstraf krijgt opgelegd.
De twee advocaten van de verdachte komen donderdagmiddag met hun reactie.
Meer uit Binnenland
VRIES (ANP) - In totaal tweehonderd gemeenten hebben een poederbrief ontvangen. Dat meldt de gemeente Tynaarlo woensdag, die ook een brief ontving. In de envelop die de Drentse gemeente binnenkreeg, bleek na onderzoek meel te zitten.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Voor nabestaanden van de slachtoffers van vlucht MH17 is het "een enorme steun in de rug" dat het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) Rusland verantwoordelijk houdt voor het neerhalen van het toestel. "Het is erkenning voor wat wij als nabestaanden allang wisten. Toch is het belangrijk om die erkenning te krijgen. Het kan niet zo zijn dat een land hier zomaar mee wegkomt", reageert voorzitter Piet Ploeg van de Stichting Vliegramp MH17 op de uitspraak.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS heeft meer dan 100.000 aanvragen ontvangen van mensen die een vergoeding willen voor de reiskosten die ze moesten maken toen het treinverkeer onlangs stillag door stakingen. In een mail aan gedupeerden meldt de spoorvervoerder dat de behandeling van aanvragen hierdoor langer kan duren. Normaal gebeurt dat binnen vier weken, maar de NS heeft iets meer tijd nodig om elke aanvraag "met zorg" te behandelen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechter doet geen uitspraak over de "buitensporige winsten" die de Amerikaanse farmaceut AbbVie zou hebben gemaakt met het reumamedicijn Humira. Een eis van de stichting Farma ter Verantwoording is woensdag afgewezen. Volgens de rechtbank in Amsterdam is de organisatie niet ontvankelijk en daarom komt er geen inhoudelijk oordeel. De stichting denkt nog na over volgende stappen.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Hof voor de Rechten van de Mens oordeelt dat Rusland verantwoordelijk is voor het neerhalen van vlucht MH17 en daarmee mensenrechten heeft geschonden. Onder andere het recht op leven, vastgelegd in het Europees Verdrag voor de Rechten van de Mens is volgens het Hof geschonden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De snelwegen in Frankrijk en Spanje die dicht waren door bosbranden zijn sinds woensdagochtend vroeg weer open. Volgens de verkeersdienst van de ANWB moet het verkeer er nog wel rekening mee houden dat het vuur kan oplaaien.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Statushouders mogen niet standaard worden beboet als ze hun inburgeringsexamen niet op tijd halen, oordeelt de Raad van State. Daarmee volgt de hoogste bestuursrechter een eerdere uitspraak van het Hof van Justitie van de Europese Unie, die voorschreef dat dit alleen bij uitzondering is toegestaan.
4 uur geleden