Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dertig jaar cel geëist voor dubbele moord in McDonald's in Zwolle

Dertig jaar cel geëist voor dubbele moord in McDonald's in Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Tegen de 34-jarige man die vorig jaar in een volle McDonald's in Zwolle twee broers doodschoot, is donderdag dertig jaar gevangenisstraf geëist. Veysel Ü. schoot op 30 maart 2022 in het drukke restaurant de twee mannen dood.

De verdachte had met de broers afgesproken in het restaurant om een conflict rond de investering van tonnen in Turks vastgoed uit te praten. De een kreeg vijf en de ander kreeg zes kogels in zijn lichaam. Beide mannen overleden ter plaatse. Na de schietpartij brak paniek uit in het restaurant.

"Elke kogel was raak", zei de officier van justitie. Het restaurant zat die dag rond 18.00 uur, het moment van de schietpartij, vol met bezoekers. Enkelen van hen zagen de verdachte ook schieten. Een van de getuigen is een militair. Hij verklaarde volgens de officier dat hij een geoefende schutter aan het werk zag. "Omstanders kwamen naar de McDonald's voor een McFlurry of kipnuggets, niet om een trauma op te lopen", zei de officier.

Motief

Het daadwerkelijke motief van de dubbele moord blijft bij het Openbaar Ministerie onduidelijk. Het doodschieten was een weloverwogen besluit, zei de officier. "Dan maakt het niet uit of het gedaan is uit financiële frustratie, uit koude wraak of uit gekrenkte trots." De verdachte moet in staat geacht worden antwoord te geven op de vraag waarom hij beide broers doodschoot. Maar hij geeft geen antwoord, zei de officier.

Volgens het OM is een levenslange celstraf hier niet op zijn plaats. De verdachte heeft spijt betuigd en de kans op herhaling wordt ingeschat als laag. Veysel Ü. hoorde de eis met gebogen hoofd aan.

Advocaten over eis

Geen enkele straf doet voldoende recht aan het leed dat is toegebracht, zeiden de advocaten die de broers en zussen van de overleden broers vertegenwoordigen. Wel kunnen de nabestaanden ermee leven als Veysel Ü. dertig jaar celstraf krijgt opgelegd.

De twee advocaten van de verdachte komen donderdagmiddag met hun reactie.

Meer uit Binnenland

Voertuigen staande gehouden op A2 bij XR-demonstratie

MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.

1 uur geleden
Landelijk politieteam voor beveiliging Joodse instellingen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.

1 uur geleden
Drentse burgemeesters: aardbeving maakt schadevraagstuk urgent

ASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.

3 uur geleden
CIDI wil meer maatregelen tegen antisemitische incidenten

AMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.

6 uur geleden
Gerichte aanslag op Joodse school in Amsterdam, schade beperkt

AMSTERDAM (ANP) - Bij een Joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Buitenveldert heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie plaatsgevonden. Politie en brandweer waren er snel bij. De schade is beperkt gebleven, zegt burgemeester Femke Halsema.

8 uur geleden
Asbest gevonden in woonwijk in Soesterberg

SOEST (ANP) - Aan de Rumpler in Soesterberg is vrijdagavond asbest aangetroffen, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. De hulpdiensten waren massaal aanwezig in de wijk waar het asbest werd gevonden, maar er is geen acuut gezondheidsgevaar.

15 uur geleden
PvdA'er Heinhuis: bruine kroeg is officieel immaterieel erfgoed

AMSTERDAM (ANP) - De bruine kroeg komt op de Nederlandse lijst van immaterieel erfgoed. Dat heeft fractievoorzitter van de PvdA in Amsterdam Lian Heinhuis vrijdagavond bekendgemaakt in het tv-programma Café Kockelmann.

18 uur geleden