Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dertig jaar cel geëist voor dubbele moord in McDonald's in Zwolle

Dertig jaar cel geëist voor dubbele moord in McDonald's in Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Tegen de 34-jarige man die vorig jaar in een volle McDonald's in Zwolle twee broers doodschoot, is donderdag dertig jaar gevangenisstraf geëist. Veysel Ü. schoot op 30 maart 2022 in het drukke restaurant de twee mannen dood.

De verdachte had met de broers afgesproken in het restaurant om een conflict rond de investering van tonnen in Turks vastgoed uit te praten. De een kreeg vijf en de ander kreeg zes kogels in zijn lichaam. Beide mannen overleden ter plaatse. Na de schietpartij brak paniek uit in het restaurant.

"Elke kogel was raak", zei de officier van justitie. Het restaurant zat die dag rond 18.00 uur, het moment van de schietpartij, vol met bezoekers. Enkelen van hen zagen de verdachte ook schieten. Een van de getuigen is een militair. Hij verklaarde volgens de officier dat hij een geoefende schutter aan het werk zag. "Omstanders kwamen naar de McDonald's voor een McFlurry of kipnuggets, niet om een trauma op te lopen", zei de officier.

Motief

Het daadwerkelijke motief van de dubbele moord blijft bij het Openbaar Ministerie onduidelijk. Het doodschieten was een weloverwogen besluit, zei de officier. "Dan maakt het niet uit of het gedaan is uit financiële frustratie, uit koude wraak of uit gekrenkte trots." De verdachte moet in staat geacht worden antwoord te geven op de vraag waarom hij beide broers doodschoot. Maar hij geeft geen antwoord, zei de officier.

Volgens het OM is een levenslange celstraf hier niet op zijn plaats. De verdachte heeft spijt betuigd en de kans op herhaling wordt ingeschat als laag. Veysel Ü. hoorde de eis met gebogen hoofd aan.

Advocaten over eis

Geen enkele straf doet voldoende recht aan het leed dat is toegebracht, zeiden de advocaten die de broers en zussen van de overleden broers vertegenwoordigen. Wel kunnen de nabestaanden ermee leven als Veysel Ü. dertig jaar celstraf krijgt opgelegd.

De twee advocaten van de verdachte komen donderdagmiddag met hun reactie.

Meer uit Binnenland

Kabinet kijkt naar stapsgewijze toetreding nieuwe EU-lidstaten

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) is "graag bereid" om te kijken naar de mogelijkheid om landen stapsgewijs lid te laten worden van de Europese Unie. De buitenlandminister wil hiervoor optrekken met Duitsland en Frankrijk. "Het moet wel realistisch en uitvoerbaar zijn", voegt de CDA-bewindsman toe in een debat in de Tweede Kamer.

5 minuten geleden
Koning: Trump duidelijk gemaakt dat we het oneens zijn

MIAMI (ANP) - Koning Willem-Alexander zegt dat hij de Amerikaanse president Donald Trump duidelijk heeft gemaakt "dat we het op fundamentele punten oneens zijn". Het gesprek tijdens het diner in het Witte Huis was volgens Willem-Alexander "open, eerlijk en met respect". De koning beklemtoonde ook dat "je niet verder in de wereld komt als je alleen praat met mensen met wie je het eens bent."

7 minuten geleden
Belastingdienst vindt mogelijk relevante data enquête toeslagen

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst is recent gestuit op een datakluis met 64 miljoen bestanden die niet zijn onderzocht toen de parlementaire enquêtecommissie in het kader van de toeslagenaffaire verzocht om informatie. Dat meldden staatssecretarissen Eelco Eerenberg (Financiën, D66) en Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos). De dataverzameling is in 2019 apart gezet en wordt nu onderzocht.

2 uur geleden
AP: 66 meldingen datalek na ChipSoft-hack, ook van bedrijf zelf

DEN HAAG (ANP) - Het aantal datalekmeldingen bij de Autoriteit Persoonsgegevens naar aanleiding van de cyberaanval bij ChipSoft is opgelopen naar 66. Een van die meldingen is van ChipSoft zelf, laat een woordvoerder van de AP weten.

2 uur geleden
Ambtenaren verwachten dat geluidsregels Schiphol kunnen doorgaan

DEN HAAG (ANP) - Regels die Schiphol op papier stiller moeten maken, kunnen volgens ambtenaren doorgaan ondanks een recente uitspraak van de Raad van State. De hoge bestuursrechter vernietigde vorige maand een zogeheten Luchthavenverkeerbesluit, maar de ambtenaren van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat denken dat die kritiek niet slaat op een nieuw besluit waar ze aan werken.

2 uur geleden
Man vast voor verkrachting van vrouw (76) in 2021 in haar huis

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden voor een bijna vijf jaar oude verkrachting in Den Haag, waarvan een toen 76-jarige vrouw in haar eigen woning slachtoffer werd. De verdachte is een 46-jarige man uit Den Haag, meldt de politie.

3 uur geleden
Ziekenhuizen sluiten niet uit dat hackers patiëntgegevens inzagen

DORDRECHT (ANP) - Het valt nog niet uit te sluiten dat patiëntgegevens zijn ingezien tijdens de cyberaanval bij softwareleverancier ChipSoft. Dat zeggen twee ziekenhuizen tegen het ANP na berichtgeving van de NOS.

3 uur geleden