Dertig arrestaties wegens drugssmokkel met hulpkonvooi Oekraïne
MIJAS/FUENGIROLA (ANP) - De Spaanse politie heeft in Andalusië een bende opgerold die marihuana wilde smokkelen door de waar te camoufleren als hulpgoederen voor Oekraïne. De Guardia Civil heeft in de operatie dertig mensen uit Oekraïne, Spanje, Duitsland en Marokko aangehouden.
De marihuana werd in Andalusië op verscheidene plaatsen gekweekt, samengebracht en verstopt in dozen die met bestelbussen met Oekraïense kentekenplaten als een karavaan hulpgoederen zogenaamd richting Oekraïne zouden vertrekken. De 'hulpkonvooien' zouden dan naar afzetmarkten ten noorden van de Pyreneeën rijden.
Er zijn bijna 800.000 euro, zes vuurwapens en 2500 cannabisplanten in beslag genomen in de actie tegen het konvooi.
Meer uit Buitenland
MANILLA (ANP) - De tyfoon Fung-wong, die vanuit het westen de Filipijnen nadert en naar verwachting zondagavond aan land komt, groeit uit tot een supertyfoon, aldus het Filipijnse nationale weerstation.
14 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten zijn zaterdag 1460 vluchten gecanceld door de shutdown van de overheid en het krimpplan voor het vliegverkeer door luchtvaartautoriteit FAA. Circa 6000 vluchten liepen vertraging op.
34 minuten geledenPUERTO DE LA CRUZ (ANP) - Zeker drie personen kwamen om het leven en vijftien mensen raakten gewond toen zeer hoge golven het Spaanse eiland Tenerife op verschillende plaatsen troffen, aldus plaatselijke autoriteiten zaterdag.
3 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - Syrië heeft een landelijke operatie tegen cellen van Islamitische Staat uitgevoerd. Die actie komt vlak voor het bezoek van interim-president Ahmed al-Sharaa aan de Amerikaanse president Donald Trump. Zij gaan vermoedelijk afspraken maken over de aanpak van IS.
3 uur geledenBEIROET/TEL AVIV (ANP/DPA) - Bij nieuwe Israëlische aanvallen op Libanon zijn volgens het Libanese persbureau NNA meerdere doden en gewonden gevallen. Twee broers kwamen om toen hun auto aan de voet van de berg Hermon in het zuidoosten van het land onder vuur kwam.
11 uur geledenKEULEN (ANP/DPA) - Duizenden Koerden hebben in het centrum van Keulen betoogd voor de vrijlating van de leider van de Koerdische Arbeiderspartij (PKK), Abdullah Ocalan. Die zit sinds 1999 vast op een Turks eiland in de Zee van Marmara. Volgens de Keulse politie zijn er "duizenden demonstranten" op de been geweest. Organisatoren hadden volgens de politie een demonstratie van 15.000 mensen aangemeld.
12 uur geledenKYIV (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Rusland heeft opnieuw grootschalige nachtelijke aanvallen uitgevoerd op doelen in Oekraïne. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die stelt dat de Russische krijgsmacht daarbij 450 drones en 45 raketten heeft ingezet. Landelijk vielen er zeker twee doden.
16 uur geleden