Dertien nieuwe sterfgevallen in België brengen totaal op 88
BRUSSEL (ANP) - Het aantal sterfgevallen In België als gevolg van het nieuwe coronavirus is opgelopen tot 88. De afgelopen 24 uur zijn dertien mensen overleden, maakten de gezondheidsautoriteiten maandag bekend op een persconferentie.
Het aantal vastgestelde besmettingen is opgelopen met 342 tot 3743. Er liggen 1643 patiënten in een ziekenhuis. Van hen liggen er 322 op de intensive care, een toename van 32.
Het Belgische crisiscentrum ziet voor het eerst sinds de uitbraak van het virus een lichte daling van het aantal nieuwe besmettingen. Ook het aantal nieuwe sterfgevallen loopt terug.
Meer uit Buitenland
NAYPYIDAW (ANP/AFP) - Het militaire bewind in Myanmar heeft gratie verleend aan meer dan 7000 gevangenen die een straf uitzitten voor het helpen van "terroristische groeperingen". Volgens de junta gaat het onder meer om personen die deze groepen zouden hebben gefinancierd, onderdak hebben geboden of logistiek hebben geholpen.
9 minuten geledenOSLO (ANP) - Het gaat beter met de gezondheid van de Noorse koning Harald. Dat zei zijn zoon kroonprins Haakon maandag tegen journalisten tijdens een bezoek aan het Noors instituut voor internationale betrekkingen (NUPI) in Oslo, melden Noorse media.
19 minuten geledenNICOSIA (ANP) - Een informele bijeenkomst van EU-ministers op Cyprus is uitgesteld vanwege de droneaanval op een Britse basis op het eiland. Omdat die aanval gevolgen heeft voor het vliegverkeer naar Cyprus, heeft de tijdelijke EU-voorzitter besloten de bijeenkomst te verplaatsen, laat de regering weten.
38 minuten geledenWENEN (ANP) - Het Internationaal Atoomagentschap (IAEA) heeft geen aanwijzingen dat de nucleaire installaties in Iran zijn getroffen door Amerikaanse en Israëlische aanvallen op dat land. Dat zei topman Rafael Grossi maandag tegen het bestuur van het agentschap.
45 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Frans-Emiraatse leger- en marinebasis Camp de la Paix is geraakt bij luchtaanvallen. Dat bevestigt de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot in een persconferentie. Zondag meldde het Emiraatse ministerie van Defensie al in actie te zijn gekomen tegen inkomende Iraanse drones. Zowel Frankrijk als de Verenigde Arabische Emiraten spreekt van slechts kleinschalige, materiële schade.
47 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran kampt al 48 uur met een totale internetblackout. Dat meldt NetBlocks, een ngo die wereldwijd het internet, digitale rechten en cyberveiligheid monitort, op X.
1 uur geledenNOVOROSSISK (ANP/RTR) - Bij een grote nachtelijke Oekraïense aanval op Novorossisk zijn zeker vijf mensen gewondgeraakt en twintig panden beschadigd. Dat meldt de burgemeester.
1 uur geleden