Dertien mensen aangehouden in Den Haag
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft in Den Haag dertien mensen aangehouden voor brandstichting, voorbereidingen daartoe en het gooien van zwaar vuurwerk. Dat gebeurde vrijdagavond en -nacht. Ze zitten allemaal nog vast.
Twee Haagse jongens van 13 en 17 jaar en een meisje van 16 uit Voorburg werden op heterdaad betrapt op de Haringkade toen zij brand wilden stichten in de buurt van zwembad De Blinkerd in Scheveningen.
Drie Hagenaars van 17, 18 en 21 en een 18-jarige jongen uit Wateringen zijn aangehouden voor het voorbereiden van brandstichting. De vier werden in hun auto gecontroleerd op de Houtrustweg toen ze in de richting van Duindorp reden. Agenten vonden een jerrycan met benzine in de achterbak.
In de Pluvierstraat werd een 42-jarige man uit Den Haag opgepakt voor het afsteken van zwaar vuurwerk. Hij kon zich niet legitimeren.
Surveillerende agenten hielden vijf inzittenden van een auto aan, nadat die met hoge snelheid en gedoofde lichten was weggereden bij een brandende bouwkeet. Het gaat om vier Hagenaars van 19 jaar en een 21-jarige man uit Rijswijk. De auto is in beslag genomen.
In het Laakkwartier gingen twee auto's in vlammen op en werd zwaar vuurwerk afgestoken. Daar werd niemand gearresteerd maar zijn alleen acht mensen beboet voor openbare dronkenschap.
Het is de afgelopen week erg onrustig geweest in de omgeving van Duindorp en Scheveningen. De onrust volgde op het besluit van de gemeente om geen vergunning te geven voor vreugdevuren tijdens de jaarwisseling.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederlandse meren en zwemplassen voldoen nergens helemaal aan de chemische normen, stellen Natuur & Milieu en het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW) in een onderzoek. Ze hebben data over de waterkwaliteit van 205 officiële en 57 officieuze zwemlocaties onderzocht. "Het aantal zwemwateren dat voldoet aan alle chemische kwaliteitseisen, is teruggelopen naar nul", concluderen ze.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat Libanon helpen bij het onderzoek naar mogelijke schendingen van het oorlogsrecht tijdens het conflict tussen Israël en Hezbollah. Dat maakte minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) donderdag bekend tijdens een bezoek aan dat land. Ook maakt hij 18 miljoen euro vrij voor hulp aan vluchtelingen en het waterbeheer.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Binnen het ecosysteem van de cybercrime lopen de verschillende types cybercriminelen steeds vaker door elkaar en werken daders onderling samen. Dat blijkt uit het nieuwe tweejaarlijkse rapport Cybercrimebeeld Nederland van het OM en de politie.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Het is "extreem pijnlijk" dat het vermeende brein achter de moord in 2017 op een journalist in Malta woensdag is vrijgesproken. Dat zegt oud-politicus Pieter Omtzigt. Als speciaal onderzoeker voor de Raad van Europa hield hij zich bezig met de afhandeling van de moord op Daphne Caruana Galizia.
5 uur geledenBALGOIJ (ANP) - Er gaan nepbeelden rond van een arrestatie in het Gelderse Balgoij, meldt de politie. Daarvan wordt beweerd dat die werd gedaan in verband met het geweld in het nabijgelegen Overasselt. Maar, zegt de politie, "er is vandaag niemand aangehouden in Balgoij".
7 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Bij het onderzoek van de mobiele eenheid (ME) zijn woensdag nog meerdere wapens gevonden in en rond Overasselt, meldt de politie. Die werden niet alleen gevonden in het doorzochte gebied, maar ook in het nabijgelegen Wijchen. De politie zocht daar op basis van een tip van een inwoner. Het onderzoek van de ME is woensdagavond afgerond.
8 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Bij een inzamelingsactie voor de doodgeschoten man in Overasselt is binnen een dag meer dan 10.000 euro opgehaald. Het geld is bedoeld voor de uitvaart van de 51-jarige man uit Wijchen.
8 uur geleden