Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dertien maanden celstraf voor Hongkongse mediatycoon

Dertien maanden celstraf voor Hongkongse mediatycoon

HONGKONG (ANP) - De Hongkongse mediatycoon Jimmy Lai (74) is volgens lokale media tot dertien maanden cel veroordeeld voor zijn deelname aan een Tiananmen-herdenking. De prominente voorvechter van democratie werd vorige week al schuldig bevonden aan het bijwonen van een illegale bijeenkomst.

Ook zeven anderen moeten vanwege de herdenking van 4 juni 2020 de gevangenis in. Zij hebben straffen tot veertien maanden gekregen, meldt de krant South China Morning Post. Lai, eigenaar van de inmiddels opgeheven prodemocratische krant Apple Daily, zit al vast voor zijn deelname aan verboden protesten voor democratie in 2019.

In Hongkong wordt doorgaans elk jaar stilgestaan bij de slachtoffers van het protest dat in 1989 in Beijing plaatsvond op het Tiananmenplein, dat ook bekendstaat als het Plein van de Hemelse Vrede. Het protest tegen de communistische regering werd door het leger hardhandig beëindigd met naar schatting duizenden doden tot gevolg.

De autoriteiten noemden de coronapandemie als reden om de herdenkingen de afgelopen twee jaar te verbieden, maar volgens regeringscritici komt dat door toenemende invloed vanuit Beijing.

In tegenstelling tot het Chinese vasteland kan het Tiananmenprotest in Hongkong wel worden herdacht. Dat komt doordat Hongkong sinds 1997 een semi-autonome regio van China is met een eigen minigrondwet, maar door de invloed van de centrale regering zijn de democratische vrijheden in Hongkong beperkt en is de prodemocratische beweging de kop ingedrukt.

Meer uit Buitenland

Macron ontvangt Abbas, Israël boos

PARIJS (ANP) - Twee maanden na de Franse erkenning van de Palestijnse staat heeft de Franse president Emmanuel Macron de president van de Palestijnse Autoriteit Mahmoud Abbas ontvangen. Belangrijkste gespreksonderwerp in Parijs was de "volledige uitvoering" van het staakt-het-vuren dat sinds een maand van kracht is in de Palestijnse Gazastrook. Israël uitte vooraf kritiek op de ontmoeting.

1 uur geleden
Iran meldt ontmanteling Amerikaans-Israëlisch spionagenetwerk

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran zegt een spionagenetwerk te hebben ontmanteld dat banden had met Israëlische en Amerikaanse inlichtingendiensten. De melding komt enkele maanden na een korte oorlog tussen het regime in Teheran en zijn aartsvijanden Israël en de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Newsom haalt uit naar Trump die uit klimaatakkoord is gestapt

BELÉM (ANP/AFP) - Het is afschuwelijk dat de Amerikaanse president Donald Trump tot twee keer toe uit het Klimaatakkoord van Parijs is gestapt. Dat zei de gouverneur van Californië Gavin Newsom dinsdag bij de klimaattop in het Braziliaanse Belém. "Donald Trump blijft hardnekkig vasthouden aan domme beslissingen."

3 uur geleden
VN-rapport: veel meer koeling nodig, verduurzaming noodzakelijk

BELÉM (ANP) - Doordat het steeds warmer wordt op aarde, explodeert de vraag naar koeling. VN-milieorganisatie UNEP voorziet tot 2050 een verdrievoudiging en pleit in een dinsdag op de klimaattop gepresenteerd rapport voor een zo duurzaam mogelijke aanpak. Met een slimme combinatie van maatregelen moet het volgens de opstellers mogelijk zijn om zo'n tweederde van de CO2-uitstoot door koeling te vermijden. Als de energiesector snel verduurzaamt, kan dat percentage nog hoger worden.

4 uur geleden
Burgemeester Istanbul riskeert meer dan 2000 jaar cel

ISTANBUL (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Het Turkse Openbaar Ministerie heeft 142 aanklachten ingediend tegen de burgemeester van Istanbul, Ekrem Imamoglu. Hij riskeert daarmee meer dan 2000 jaar cel.

4 uur geleden
EU overweegt nieuwe inlichtingendienst om geopolitieke spanningen

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie overweegt het oprichten van een nieuw soort inlichtingendienst vanwege de huidige geopolitieke spanningen. Dat laat een woordvoerder weten na berichtgeving van onder meer de Financial Times. De Commissie zit nog in de verkenningsfase over zo'n veiligheidsdienst, benadrukt de woordvoerder.

5 uur geleden
Weer demonstratie in Belgrado tegen komst Trump Tower

BELGRADO (ANP/BLOOMBERG) - In Servië houden de protesten aan tegen de geplande komst van een Trump Tower. Duizenden mensen demonstreerden bij de locatie in Belgrado van het bouwproject, blijkt uit beelden van lokale media. Het complex moet worden gebouwd op de plek van een voormalig legerhoofdkwartier dat in 1999 werd gebombardeerd door de NAVO. Tegenstanders vinden dat die plek als cultureel erfgoed beschermd moet worden.

5 uur geleden